StalKor

Użytkownik
  • Zawartość

3
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O StalKor

• Ranga
    Początkujący
  1. Jeśli zaczynasz od zera licz się z dużymi kosztami. Same nasiona to nie wszytko należało by sprawdzić jakie ph posiada Twoja ziemia, trzeba poświęcić na to chwilę czasu w zależności ile masz hektarów należy wyznaczyć ścieżkę i pobrać próbki gleby a następnie oddać je do badania do Stacji chemiczno rolniczej. Mówisz że rolnicy źle się nie mają.. chyba nigdy nie miałaś styczności z tym tematem i nie wiesz jakie są realia. Kolejna sprawa nawożenie należało by wiedzieć jaki nawóz zastosować pod korzeń i w późniejszych fazach rozwoju. Opryski wiosenna ochrona roślin jest bardzo ważna zwalczenie perzu jest bardzo ważne ponieważ konkuruje on z roślinami w pobieraniu wody czy innych składników pokarmowych m.in. azotu, potasu czy fosforu. Oczywiście wszystkie zabiegi należało by wykonać terminowo. Kolejna sprawa terminowy siew a tu nie zawsze jest tak samo bo nie wiadomo co pogoda pokaże "biznes pod chmurką" Cena za mokrą a za suchą też nie jest taka sama weź to pod uwagę a jeśli chcesz suszyć to dolicz koszty suszarni. Na małą skalę szkoda sobie zawracać głowy więcej roboty, kosztów i nerwów niż zarobku. A jeśli chcesz bawić się w to na większą skalę to pytanie czy masz sprzęt do tego? Nie neguję Twojego pomysłu próbuj przekonasz się na własnej skórze ale wierz mi łatwo nie będzie ;) Pozdrawiam!
  2. Witam, Na początku chciałbym zaznaczyć że wiem że ten temat był wałkowany pewnie 1000 razy. Zastanawiam się już długi czas nad tym czy aby nie rozpocząć produkcji pelletu. Widzimy co się obecnie dzieje duży nacisk kładzie się na ekologię mianowicie dofinansowania unijne na fotowoltaikę, wymiana kotłów itp, myślę że jest to dobry czas (a nawet jest już trochę późno) na wejście z tematem pelletu tym bardziej ze w regionie jest może max 2 producentów. Do produkcji pelletu potrzebne są duże, bardzo duże ilości surowca, w zależności czy to będzie trocina, zrębka, czy słoma. Lecz nie stanowi to dla mnie problemu jestem po rozmowach z wieloma być może "przyszłymi kontrahentami" którzy dysponują surowcem mam tu na myśli trociny. Pomieszczenia magazynowe również posiadam także z tym również nie ma problemu. Pytanie głownie kieruję do ludzi z doświadczeniem w tej branży czy warto? Ważną kwestią jest też zakup dobrej maszyny (peleciarki) bo w chińskie zabawki nie mam zamiaru pchać pieniędzy. Kolejna sprawa suszarnia bębnowa ale z tym również nie mam problemu gdy tylko zapadła by decyzja o rozpoczęciu produkcji maszyna będzie gotowa do pracy. Na jakim poziomie powinna być miesięczna produkcja aby się opłacało, trzeba to rozważyć aby dobrać odpowiednią wydajność maszyn. Proszę o opinie na ten temat. Z góry dziękuję. Pozdrawiam!