irek7111

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O irek7111

 • Ranga
  Średniozaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witaj. Skąd jesteś, maszyny stolarskie jeszcze są?
 2. Przy takim asortymencie daj sobie spokój ze spółką . Koszty księgowości zjedzą Ci zysk. Pracując na etacie opłacasz składkę nie pamiętam jaką chyba zdrowotną ale obecnie coś koło 500 . Przy spółce musi być drugi wspólnik bo przy jednoosobowej płacisz Zus. Pracując na etacie i spółka to nie wiem dokładnie ale też chyba zdrowotną/ Do tego księgowość, przy JDG i niewielkich dochodach to np karta podatkowa albo ryczałt. Przy spółce pełna księgowość (od 1000 w górę ) do tego wyciągnięcie środków nie jest takie proste. Zmiany w spółce w formie aktu notarialnego co też kosztuje.
 3. W urzędzie miasta(gminy) wyrejestrować , ztamtąd wysyłają powiadomienia o wyrejestrowaniu do US i ZUS chyba. Kiedyś trzeba było w Urzędzie statystycznym samemu zgłosić. W urzędzie miasta trzeba po prostu zapytać co zgłaszają a co trzeba samemu W zusie i skarbowym dowiedzieć się o zaległościach. W skarbowym jak był Pit to pewno bez problemu bo jak nie było dochodów z działalności to nie będzie zaległości. W zusie przy etacie od działalności są jakieś składki więc zaległości będą. Trzeba po prostu dowiedzieć się u źródła jak postępować. Mamy 21 wiek , są telefony , e-maile choć ZUS to instytucja z poprzedniej epoki. Można wysłać maila z zapytaniem jak postępować.
 4. Ludzie co wy macie w głowach ? CEIDG to pikuś ale co z ZUS i skarbowym . Skarbowy to pewno też pikuś bo jak nie było dochodów z działalności to pewnie nie będzie konsekwencji. Pity to w ogóle składacie ? Z zusem może być gorsza sprawa. Pewnie trzeba będzie zapłacić zaległe składki .
 5. Przy zakładaniu działalności wybierasz rodzaj, np. handel detaliczny odzieżą. Ta działalność ma odpowiedni kod PKD. Możesz wpisać również inny rodzaj , pod co podciągnąć wykonywanie nadruków to dopytaj . Możesz również później dopisać drugi, trzeci, dziesiąty rodzaj działalności. Z resztą dwie minutki i wujek google dał odpowiedź http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1445,produkcja-wyrobow-tekstylnych.html
 6. Takie są moje przemyślenia . Czy trafne nie wiem. Starałem się podpowiedzieć coś nie tylko reklamować jak większość na tym forum
 7. Myślę że kwiaciarnia się nie utrzyma . Ilu będziesz miał klientów ? W pobliskim mieście na pewno są. Fryzjer owszem ale dobry. Panie z miasta na pewno przyjadą do dobrej fryzjerki (fryzjera). Apteka pewnie też jeśli jest jakiś gabinet czy ośrodek zdrowia. Ale apteki sam nie otworzysz. Jakiś sklep z artykułami do gospodarstwa typu farby gwoździe gniazdka , taki ogrodniczo - budowlany ( u mnie na wsi jest dwa i trzeci bardziej instalacyjny)
 8. Nie wchodź w VAT jeśli nie musisz . Jeśli to towar dla odbiorcy indywidualnego to raczej nie. Chyba że towar o większej wartości głównie dla firm to tak. Na początek radzę ryczałt, czyli płacisz 3% od sprzedaży ( o ile dobrze pamiętam stawkę) Podatek dochodowy od wartości netto . VAT rozliczasz raz w miesiącu więc jak kupisz towar hurtowo np 10szt za 1000 netto to do tego dojdzie 230 vatu , jak sprzedasz po 200 netto to do każdej sztuki doliczasz 56vatu . Czyli masz VAT należny 560 pomniejszasz o VAT naliczony 230 , do zapłaty 230 chyba że go pomniejszysz o VAT naliczony np na fakturze za paliwo
 9. A nie pomyślałeś specu od reklamy że takie wpisy w każdym temacie przynosi wręcz odwrotny skutek !
 10. Niski ZUS przez dwa lata więc jak odwiesisz to jeszcze będzie. Jaki to problem dowiedzieć się u źródła ? Na początek podatek w formie ryczałtu, samemu łatwo rozliczyć. Wypisujesz rachunek uproszczony. Do jakiej wysokości bez kasy to nie pamiętam. W skarbowym przecież nie biją. Idź i dopytaj.
 11. W sklepie naturestyle.pl na pewno uda się coś wybrać .
 12. Myślę że nikt kto prowadzi serwis tajemnicy sukcesu nie zdradzi. Niedaleko mnie w małym miasteczku jest serwis. Rozmawiałem z właścicielem jakiś czas temu . Otworzył też wypożyczalnię i mówił że nawet nieźle na tym wychodzi. Sama wypożyczalnia to kiepski biznes bo ludzie cudzego nie szanują ale jak ma też serwis to sam sobie naprawi i z wypożyczalni też jest dochód .