irek7111

Użytkownik
  • Zawartość

24
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O irek7111

• Ranga
    Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Skąd ten sarkazm ? Widzę że dla pani poczęstowanie kierowcy kawą to zbytek łaski . Taki to powinien towar wnieść i jeszcze po rączkach szanowaną panią całować . Czyli przeczucie mnie nie myliło . Pańcia sobie zażyczyła później a tu zonk . Facet pewno był kilka godzin w trasie i czekał go długi powrót a może jeszcze dalsza trasa. Jak pocałował klamkę to trzasnął drzwiami i pojechał . A teraz pretensje.
  2. Ja tam jestem zadowolony. Meble solidne choć trzeba było ponad miesiąc czekać. Jakbym chciał już to bym sobie w Ikei kupił. Nie wiem skąd pani jest . Co do dostawy to musiałem się dostosować. Jak kierowca jedzie 300 czy 400 km to nie może być później bo komuś tak pasuje. U mnie rozładował co miał i nawet kawy nie chciał bo był umówiony u następnego klienta kilkadziesiąt km dalej. Nawiasem mówiąc drugiego człowieka trzeba szanować niezależnie co robi . Wchodząc do kibla w markecie jak pani sprząta to mówię do niej "dzień dobry"
  3. Przy zakładaniu działalności wybierasz rodzaj, np. handel detaliczny odzieżą. Ta działalność ma odpowiedni kod PKD. Możesz wpisać również inny rodzaj , pod co podciągnąć wykonywanie nadruków to dopytaj . Możesz również później dopisać drugi, trzeci, dziesiąty rodzaj działalności. Z resztą dwie minutki i wujek google dał odpowiedź http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1445,produkcja-wyrobow-tekstylnych.html
  4. Takie są moje przemyślenia . Czy trafne nie wiem. Starałem się podpowiedzieć coś nie tylko reklamować jak większość na tym forum
  5. Myślę że kwiaciarnia się nie utrzyma . Ilu będziesz miał klientów ? W pobliskim mieście na pewno są. Fryzjer owszem ale dobry. Panie z miasta na pewno przyjadą do dobrej fryzjerki (fryzjera). Apteka pewnie też jeśli jest jakiś gabinet czy ośrodek zdrowia. Ale apteki sam nie otworzysz. Jakiś sklep z artykułami do gospodarstwa typu farby gwoździe gniazdka , taki ogrodniczo - budowlany ( u mnie na wsi jest dwa i trzeci bardziej instalacyjny)
  6. Nie wchodź w VAT jeśli nie musisz . Jeśli to towar dla odbiorcy indywidualnego to raczej nie. Chyba że towar o większej wartości głównie dla firm to tak. Na początek radzę ryczałt, czyli płacisz 3% od sprzedaży ( o ile dobrze pamiętam stawkę) Podatek dochodowy od wartości netto . VAT rozliczasz raz w miesiącu więc jak kupisz towar hurtowo np 10szt za 1000 netto to do tego dojdzie 230 vatu , jak sprzedasz po 200 netto to do każdej sztuki doliczasz 56vatu . Czyli masz VAT należny 560 pomniejszasz o VAT naliczony 230 , do zapłaty 230 chyba że go pomniejszysz o VAT naliczony np na fakturze za paliwo
  7. A nie pomyślałeś specu od reklamy że takie wpisy w każdym temacie przynosi wręcz odwrotny skutek !
  8. Niski ZUS przez dwa lata więc jak odwiesisz to jeszcze będzie. Jaki to problem dowiedzieć się u źródła ? Na początek podatek w formie ryczałtu, samemu łatwo rozliczyć. Wypisujesz rachunek uproszczony. Do jakiej wysokości bez kasy to nie pamiętam. W skarbowym przecież nie biją. Idź i dopytaj.
  9. W sklepie naturestyle.pl na pewno uda się coś wybrać .
  10. Myślę że nikt kto prowadzi serwis tajemnicy sukcesu nie zdradzi. Niedaleko mnie w małym miasteczku jest serwis. Rozmawiałem z właścicielem jakiś czas temu . Otworzył też wypożyczalnię i mówił że nawet nieźle na tym wychodzi. Sama wypożyczalnia to kiepski biznes bo ludzie cudzego nie szanują ale jak ma też serwis to sam sobie naprawi i z wypożyczalni też jest dochód .
  11. Kolega to dopiero marzy o własnym biznesie. Napisałem wiadomość z prośbą o zdjęcia realizacji i nic . Pewno jeszcze żadnego nie zrobił !
  12. Zajrzyj na naturestyle.pl. Meble z drewna nie jakiś tam paździeż .
  13. Kto pyta nie błądzi. Przejedź się do ZUS-u i zapytaj. ZUS to specyficzna instytucja, jak podnoszą składki to Ty jako płatnik masz wiedzieć że podnieśli. Nie pamiętam jak to jest z tym małym ZUS-em
  14. Zależy od tego co chcesz nim zasilać . Ważne żeby był cichy , moc też musi być wystarczająca.