magiczny76

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O magiczny76

• Ranga
    Początkujący
  1. Dzien dobry ! Chcialbym zalozyc dzialalnosc gospodarcza,tj.handel na bazarach drobnym towarem "WSZYSTKO PO 5 zl".Mysle o zakupie nieduzego dostawczego samochodu za 12000zl,namiot handlowy 1000zl i na poczatek chce przeznaczyc 10000zl na zakup towaru.Narazie sa to moje male plany,ale chcialbyc zaryzykowac.Bardzo prosze o podpowiedzenie mi jak zaczac od strony technicznej:jak rozpoczac taka dzialalnosc tj.zarejestrowanie firmy,jaki wybrac podatek do rozliczania sie itd.Powoli rozgladam sie za zakupem auta i w zwiazku z tym mam pytanie:czy jak kupie samochod jeszcze wczesniej przed zalozeniem dzialalnosci to bedzie dobrze ?Czy bede go mogl ten zakup wprowadzic w koszta uzyskania przychodu ?Czy najpierw zarejestrowac dzialalnosc i kupic go wtedy,majac na jego fakture.Moze byc jeszcze taka sytuacja,ze samochod kupie od prywatnej osoby i jak wtedy bedzie to wygladac jako koszty uzyskania przychodu,czy w takiej sutuacji mozna to jakos zrobic. Nie mam od tym zadnego pojecia,dlatego prosze o wyrozumialosc oraz o wytlumaczenie mi wszystkiego po kolei.