turboultra

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O turboultra

 • Ranga
  Początkujący

Profile Information

 • Location
  Array
 1. Przy wzięciu pożyczki liczy się jakie masz przychodi i dochody w firmie.
 2. Zastanawiam się, czy można zatrudniać pracowników w budynku konstrukcji drewnianej? Czy ktokolwiek pracował w takim trybie? Zastanawiam się nad tym, bo przy drewnie to chyba wychodzi z 1 k zł/m2 a jednak jak zatrudniasz osoby za najniższą krajową to koszt budynku robi różnice...
 3. Osobiście uważam, że jak już kupujesz ekspres do firmy to nie ma co oszczędzać... Naawet jakby miała być to niewielka kawiarnia.
 4. Jeśli nigdy nie prowadziłeś biznesu, a chcesz poważnie się tym sająć to polecam Ci najpierw nauczyć się podstaw księgowości. Postaraj się mieć jakieś oszczędności, zobacz czy dostaniesz jakiekolwiek dofinansowania.
 5. Dokładnie nie raz są nieuczciwi kontrahenci/osoby, które płacą na kompletnie ostatni moment jak już wezwania do zapłaty zostały wysłane.
 6. Druk 3D jest może fajny, ale przygotowanie projektu zajmuje sporo czasu = je sporo pieniędzy. Chyba, że drukarnia ma jakieś gotowe szablony.
 7. Nie polecałbym zabierać się za tego typu biznesy na początek. Prawda o biznesach typowo "pasywnych" to kwestia, że zwroty nie są takie cudowne. To tak samo jakbyś kupił 30 hektarów pola i maszyny. Potem zwrot z takiej inwestycji będzie może 1-2% większy niż wzrost pkb kraju. Dodatkowo przeskoczenie 1-2% ponad pkb będzie graniczyło z cudem. 99% pasywnych biznesów są dla dużych inwestorów jak banki, fundusze itd.
 8. Wysłałem informację dotyczącą firmy wynajmującej jachty na Mazurach 🙂