pawciow88

Użytkownik
  • Zawartość

3
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O pawciow88

• Ranga
    Początkujący
  1. Ok a jak o takie prawa autorskie zadbać? Tzn. czy trzeba gdzies malym druczkiem na grze napisac odpowiednia notke? Chodzi o to, zeby po np. zrobieniu gry (czy czegokolwiek innego, co nie wymaga wielkich nakladow a sila opiera sie na oryginalnym pomyśle) i po rozpoczęciu "domowej" produkcji, nie zobaczyć po 2 miesiacach, ze ktos nagle wpadł na "ten sam pomysł"...Czyli powiedzmy w 90% skopiował naszą pracę. Jak prawnie mozna zabezpieczyć się przed taką sytuacją?
  2. Ok no dobra, ale co jesli ma np. dobry pomysl na gre? Przeciez nie pojdzie do jakiegos producenta gier wylozyc wszystko kawe na lawe, bo jest ryzyko ze mu to najzwyczajniej w swiecie gwizdną. Dlatego pytanie-patentować to, czy nie? Jesli tak, to jak by to mialo wygladac? w artykule http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/433 jest napisane : "Warunkiem opatentowania wynalazku w Polsce jest min. jego nowość. Upraszczając, oznacza ona, że wynalazek nie był wcześniej podany do wiadomości publicznej" Wprawdzie mam pomysl na cos troche innego, ale trzymajmy sie tematu gier planszowych. Dajmy na to, ze Lexter ma pomysl na grę, ktorej w Polsce nie ma (oficjalnie), ale gdzies tam za granicą moze i podobne gry są sprzedawane. Może to opatentować? Jeżeli tak, to gdzie? I jak wygląda procedura?
  3. No dobra, dajmny na to ze mam umiejetnosci aby zrobic naprawde niezla strone. Mam tez kapitał na serwery, reklame w internecie i asortymenty. Warunki tez calkiem niezle-mam miejsce na przechowywanie rzeczy, i kogos do ewentualnej pomocy przy prowadzenia tego typu dzialanosci. Moje pytanie-skad wziac przedmioty sprzedazy? Grzebiac na googlach znalazlem doslownie jedna polską hurtownie...