franzmauler

Użytkownik
  • Zawartość

13
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O franzmauler

• Ranga
    Początkujący
  1. Muszę poszukać innego forum bo to chyba nie funkcjonuje:)
  2. Czy istnieje możliwość można, wliczyć w koszty skłądek Zus dla działalnosći prowadzonej za pośrednictwem księgi przychodów i rozchodów. Najniższe wymagane składki dla osób prowadzących działalność gospodarczą: ubezpieczenie emerytalne 65,94 zł ubezpieczenie rentowe 20,27 zł ubezpieczenie chorobowe 8,28 zł ubezpieczenie wypadkowe 6,08 zł Łącznie składki na ubezpieczenie społeczne: 100,57 zł ubezpieczenie zdrowotne: 212,78 zł ubezpieczenie na Fundusz Pracy: 0,00 zł Zdrowotne do odliczenia od podatku: 183,23 zł. Łączna kwota składek z tytułu prowadzenia działalności gosp.: 313,35 zł. Oto składki: Jeżli można to jaką kwotę mogę wrzucić w koszty??
  3. Witam Mam pytanie, chciałbym zatrudnić osobę która będzie prowadziła szkolenia. Myślałem o formie umowy o dzieło, umowa zlecenie. Jakie koszty w związku z tym muszę ponieść (zus, podatek itd.) - jakie składki Która opcja jest bardziej korzystna, osoba jest aktualnie bezrobotna. Symulując osoba ta zarabia 25 zł za godzinę jak to wygląda dalej jeżeli chodzi o koszty.
  4. Jest ktoś kompetentny na tym forum i odpowiada na pytania???
  5. Witam czy mogę zrobić kampanię reklamową w mieść przed założeniem firmy, temat szkolenia. Pozbieram chętnych jak będą, umawiam od nowego miesiąca i otwieram na początku. Czy moge coś takiego zrobić, nikt mi się nie doczepi że taka firma nie istnieje??
  6. WItam Chciałbym otworzyć na wiosnę 24 godzinny kebab w moim mieście, praktycznie wieczorem wszystko zamknięte, ludzi wracają z imprez są głodni, chcetnie gdzieś coś ciepłego by zjedli no ale nie ma. Czy orientuje się ktoś jaki jest koszt otworzenia takiego biznesu, jakie warunki 3ba spełniać, co z sanepidem??
  7. Dzięki bardzo za pomoc, i wyczerpującą odpowiedz na moje pytanie. Pozdrawiam
  8. Myślę że jasno i zrozumiale. Nie mogę tego nigdzie znaleźć znalazłem dyskusje na tej stronie która do końca nie jest wyjaśniona : http://www.goldenline.pl/forum/moj-wlasny-biznes/968804
  9. Witam Czy mogę używać innej nazwy, znak towarowy: czyli: Firma powiedzmy nazywa się PHU Informatyka A chciałbym używać nazwy dla działalności edukacyjnej szkoły językowej na ulotkach, banerach itd. np. "Wesoła szkoła" czy jest to możliwe?? Oczywiście rozumiem że na pieczątce musi być PHU Informatyka. Proszę o informację.
  10. To jest proste po prostu robisz symulacje, sprzedaży, usług w miesiącu. Czyli jak sprzedajesz telewizory to bierzesz cenę brutto + marża handlowa + podatek vat i masz cenę netto W tym wniosku musisz oszacować ile sprzedaż tych telewizorów, jakie koszty poniesiesz jaki będziesz miała przychód i dochód końcowy. PO tej symulacji możesz obliczyć wysokość podatku Vat jaką musisz uiścić w Urzędzie Skarbowym, powodzenia!!! tu mała ściągawka: http://www.google.pl/url?sa=t&source=w...OmOB0IailO7McHA
  11. Witam Mam pytanie czy można założyć jedną działalność zajmującą się 2 działami np. nauka języka + usługi informatyczne, jak to wygląda w praktyce?? Chce zwiększyć swoje szanse startu. Czy można już założyć firmę w tzw. "jednym okienku"??
  12. Czy wie ktoś w jaki sposób można otrzymać takie dofinansowanie, jakie są wymogi, od kiedy oraz gdzie się zgłosić. Jakieś materiały może ktoś ma. Przeszukałem strony internetowe ale zamieszczone są tam bardzo skromne informacje.