RobertoooF

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O RobertoooF

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam, taka krótka historia o mnie, jestem mechanikiem samochodowym pracuje na akord, i jako że rynek zmienny jest to raz zarobie dobrze a raz nie. Uczęszczam do szkoły, liceum dla dorosłych, już teraz mam możliwość zrobienia kursu na diagnoste samochodowego a za niecały rok podjęcia się egzaminu. Otóż sprawa wygląda tak że chciałbym otworzyć swój warsztat ale no właśnie mam miejsce mam narzędzia ale trzeba postawić ten warsztat gdyż obecny nie nadaje się do renowacji no i ani rozbudowy. W domu od czasu do czasu zrobię tzw "fuche" ale co z tego. Panowie mieszkam na wsi okolo 200 osób. Muszę się dowiedzieć jaki będzie koszt 1. Mapy od geodety 2. Biznes planu 3. Postawienie na początek hali 10x10x4 z płyty wielowarstwowej ściany 100mm dach 80 mm. Chodzi o koszt nie konkretny ale około ile. 4. Chciałabym uzyskać dodatkowe fundusze na otwarcie firmy chodzi mi o Fundusze Unii Europejskiej i inne z których mogę skorzystać i jaki jest minimalny wkład własny i ile mogę maksymalnie uzyskać z takich dotacji. 5. Czy jeśli przed otwarciem firmy zaznacze że chce np. Wymieniac oleje itp czy muszę mieć specjalny pojemnik na olej i zużyte filtry czy wystwczy tzw mauser 1.000 L i beczka od oleju 60 L na filtry, no i oczywiście odbiorca tego o oleju. 6. Koszty podstawowego sprzętu, chciałbym zrobić wszystko od podstaw, tzn kupić szafkę narzędziowa, podnośnik montażownice itp. Aktualnie posiadam dwa Tigi, jeden migomat, palnik, tokarnie z możliwością toczenia do 2.5 m, duża wiertarke stojąca, sprężarke i masę narzędzi które potrzebują swojego odpowiedniego miejsca.