Wiktor

Użytkownik
  • Zawartość

4
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Wiktor

• Ranga
    Początkujący
  1. Ostatnio szukałem zabawek dla bratanków i w jednym z marketów natknąłem się na zabawki z drewna, tj. kolejka wagoniki tory, przejazdy,, tunele itp., bardzo proste. Cena to ok. 19 zł za zestaw
  2. Dzięki ЯAFAŁ GEЯENT za wskazówki, szczególnie te dotyczące darmowych systemów operacyjnych:) Jeśli chodzi o samochód, to mam już upatrzony, więc faktycznie, jeśli będę wiedział ile mi brakuje, wtedy poszukam właściwej dla mnie opcji. A teraz pytanie: czy karta podatkowa jest najkorzystniejszą formą opodatkowania dla mnie i firmy, jeśli jestem zatrudniony na czas nieokreślony, a prowadzona przeze mnie działalność miała by być dodatkowym źródłem dochodów?
  3. witaj Tomaszu, pomysł jak najbardziej trafiony. Sam w zeszłym roku zupełnie przez przypadek kupiłem bratankowi zabawki-klocki, z których można zbudować zamek, drogę itp. Same klocki są bardzo proste, natomiast były włożone do drewnianego wózeczka o wym ok. 30x40cm. Klocki kupiłem na jarmarku świątecznym za 40 zł. Może to był by sposób na sprzedaż, tzn. jarmarki odpusty. Jeśli chodzi o cenę to wiadomo im bardziej zabawka skomplikowana tym droższa. A im droższa tym towar mniej atrakcyjny. A może zrób trochę modeli i porozdawaj je wśród dzieci. Wówczas łatwo można zaobserwować ewentualny popyt. Życzę sukcesów i proszę o informacje, co udało Ci się zrobić. Pozdrawiam Wiktor
  4. Witam po raz pierwszy, widzę podobny temat, więc się "podepnę". Mam kilka pytań dotyczących założenia firmy. Obecnie jestem zatrudniony na czas nieokreślony, ale chciałbym założyć swoją firmę, aby zwiększyć swoje dochody. Otóż chciałbym kupić samochód dostawczy i świadczyć usługi transportowe. Chodzi o to, by dochody były legalne z takiej działalności. Formą podatkową miała by być karta podatkowa, chyba najlepsza forma dla takiego zakresu działalności. Chciałbym móc wystawiać FV na żądanie, legalnie się ogłaszać i reklamować. Moje pytanie jest takie, czy mogę prowadzić tego typu działalność wykorzystując samochód kupiony od osoby prywatnej, czy muszę go "wciągnąć" na ewidencję firmy. Druga sprawa to fakt, że nie mam jeszcze całości kwoty, jaką musiałbym zapłacić za samochód, jak zdobyć resztę pieniędzy, bo samochód to jedno, a dochodzi jeszcze kupno np. systemu operacyjnego, bo obecnie pracuje na Windows dla studentów. Jaki kredyt wybrać, bo moje dochody nie będą stałe. I czy mogę prowadzić taką działalność w mieszkaniu, który jest własnością moich rodziców, a ja go użytkuje na zasadzie umowy użyczenia. Jeśli ktoś przechodził przez tego typu procesy to proszę o poradę.