Def

Użytkownik
  • Zawartość

12
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Def

• Ranga
    Początkujący
  1. Tu akurat przepisy są niejasne. Działalność gospodarczą nalezy załozyć wtedy, gdy ma sie regularne przychody. Udostępnianie zwykłęj reklamy w postaci bannerow może być problemem i faktycznie należy załozyć DG, bo w końcu świadczysz usługi - jesteś reklamodawcą. Ale jak podpisujesz umowe z google to jest to własnie na zasadzie umowa-zlecenie. Ty wykonujesz robote (udostępniając reklame) a oni ci płacą za kliknięcia. Tak samo jest ze złotymi myslami, czy cneb'em. Nie jesteś ani reklamodawcą, ani reklamobiorcą. Jesteś ich posrednikiem
  2. mnie sie również obiło o uszy, że zbojkotowano ustawe. Zwróćcie jednak uwage na efekt: Szkolenia zostały pozajmowane w takiej ilości, że zdecydowana większość przedsiębiorców nie mogło do końca stycznia znaleźć wolnych miejsc. Bardzo możliwe ze chodziło tu o pieniądze. Ostatnio glosno sie zrobiło o ustawie mówiącej o tym, że można zerwać niekorzystną umowe między klientem a bankiem. Natychmiastowo Pawlak zareagował, że ta ustawa nie ma sensu. Zobaczymy jak to będzie
  3. Tak... tylko można ciągle mówić, że w innych krajach, a można coś robić bo w tym kraju również sie da mimo ze jest pod górke. Sam niebawem startuje pewnie ze swoim biznesem bo zlokalizowałem bardzo ciekawą niszę w tym kraju :)
  4. Joala - "TU" tzn gdzie? bo nie zrozumiałem co masz na myśli. Co do takich ułatwień. Wszyscy narzekają, że to tylko zmiany kosmetyczne - nie zgodze sie z tym. To coś w rodzaju pójścia na piechote z jednego miasta do drugiego. Możesz stać i ciągle narzekać i na tym sie skończy. A możesz wziać sie za siebie i robić krok po kroku... Co z tego, że tych kroków jest 10 000 - z każdym jest coraz bliżej celu. Co do jednego komputera - będzie ale dopiero od 2011 roku :)
  5. 31 marca br. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Od tego momentu każdy Polak, który będize chciał załozyć firme, będzie składać tylko jeden wniosek w urzędzie gminy. Resztą zajmą sie urzędnicy. Co więcej - to tylko przejsciowa nowelizacja. Od 1 lipca 2011 roku nie będizemym usieli nawet wychodzic z domu - wszystko będize odbywało sie poprzez rejestracje na stronie internetowej :) Co tu moge dodać - brawo! Wreszcie zaczyna coś sie dziać w tym kraju :) Na koniec dodam, że od 31 marca nie będize czegoś takiego jak kilka kontroli jednocześnie. Przedsiębiorca będize o kontroli powiadamiany co najmniej 7 dni wczesniej źródło: http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artyk...18017.html?p=mf
  6. Handel istnieje od kilku tysięcy lat. Tak naprawde zawsze będą powstawać nowe sklepy i na pewno da sie w tym zarobić sporo pieniędzy
  7. "Za dwa tygodnie każda, nawet najmniejsza firma, z jednym tylko pracownikiem, będzie zmuszona do zatrudnienia albo wyszkolenia osoby odpowiedzialnej za ochronę przeciwpożarową i udzielanie pierwszej pomocy. Co to oznacza? Przede wszystkim ogromne koszty i jeszcze większe kary dla tych, którzy nie będą przestrzegać nowych przepisów." źródło: http://www.tvn24.pl/28377,1580479,0,1,stra..._wiadomosc.html Jak dla mnie to jest parodia. Załózmy, że przedsiębiorca prowadzi kiosk, albo zatrudnia kogoś przy budkach z fastfoodem. Ryzyko zagrozenia pożarem w tych wypadkach jest tak niskie, że wręcz niemożliwe. No ale co tam... Państwo 'dla dobra obywateli' wprowadza takie przepisy, dzięki którym przedsiębiorcom będzie jeszcze ciężej. Co o tym myślicie?
  8. to jest legalne. Zwykły, normalny portal. Myśle, ze money.pl załozyło tego typu domeny specjalnie w celu podniesienia sobie google page rank
  9. wielkie dzięki za odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie. Jak każdy wie obniżona składka ZUS wynosi 300 zł (teoretycznie - specjalnie zaokrągliłem by było łtawiej obliczyć) Jeśli nie moge przekroczyć 3000 zł przychodu na rok. To nie moge zarobić więcej niż 250 zł w ciągu miesiaca. Załózmy że sprzedaje mesięcznie 10 książek za 20 zł = 200 zł przychodu. Książki posiadam mniej niż 6 miesięcy, czyli płace podatek od dochodu 19%. Jedno pytanie - czy musze załozyć DG? Jeśli tak to w tym momencie trace (nie licząc podatku dochodowego) na ZUSie 300 zł. Jestem więc 50 złotych na minusie + podatek od każdej ksiażki.
  10. Ok, dowiedziałem się o tym co nieco w Urzędzie Skarbowym. Sprawa wygląda tak, że jeśli nasze 'operacje handlowe' dają regularny dochód, zachodzi wtedy konieczność założenia DG, i musi być to opodatkowane. Jako, że pracujesz również na etacie, to jesteś zwolniony z potrzeby płacenia ZUSu
  11. http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskaznik.../ubezpieczenia/ lub http://mambiznes.pl/wskazniki masz wszystko :)
  12. Witam To mój pierwszy post, więc prosze o wyrozumiałość ;) Czytając pewną ksiązke, natknąłem sie na zdanie, że jeśli Dział. Gosp. jest tylko dodatkowym zarobkiem, nie zachodzi konieczność wpisu do ewidencji. Co mam rozumieć poprzez pojęcie "wpis do ewidencji"? Czy to oznacza że nie musze zakładać DG? Załóżmy (czysto teoretycznie), że sprzedaję akcesoria komórkowe, z których mam miesięzcnie około 300 zł miesięcznie. Dodatkowo pracuje za (załóżmy) 1000 miesięcznie netto w sklepie. W tym wypadku nie musze pewnie składać wpisu do ewidencji... czyli nie musze w ogóle zakładać działalności gospodarczej? Z góry dzięki za odpoweidz. Pozdrawiam