human bazooka

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O human bazooka

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. Zaryzykowałem :) www.eksperymentuj.pl
  2. A co powiecie na to... ? Jestem absolwentem fizyki i noszę się z zamiarem otworzenia firmy przeprowadzającej wystawy/wykłady/prezentacje fizyczne. Na prezentacjach takich przedstawiane by były przeróżne, bardzo ciekawe doświadczenia z podstawowych działów fizyki, czyli mechaniki, optyki, termodynamiki, elektryczności i magnetyzmu, oraz astronomii z wykorzystaniem interesujących eksponatów. Z tych działów wybierane byłyby konkretne tematy prezentacji. Wszystko ułożone w logiczną całość i dostosowane do wieku odbiorców. Przykładowe tematy pokazów: Doświadczenia z powietrzem, Wszystko gra (wszystko o dźwięku), Magia czy fizyka?, i wiele innych :) Pomysłów trochę mam :) Pokazy mogłyby się odbywać w szkołach z okazji różnych szkolnych wydarzeń - dnia patrona szkoły (lub jakichś tam innych okazji które są wolne od nauki, a szkoły muszą zorganizować jakieś rozrywki dla dzieciaków), na lekcjach fizyki w porozumieniu z nauczycielami, urodzinach dzieci i innych imprezach, nie tylko dla dzieci i nie tylko w szkołach. Mam już doświadczenie w prowadzeniu takich wystaw, uczestniczyłem w kilku imprezach interaktywnych z fizyki, organizowanych przez uczelnie wyższe. Za każdym razem zainteresowanie na tych imprezach było ogromne. Co do cennika, to jeszcze nie zdecydowałem, ale myślę tak 350 PLN za 60 min. pokazu, lub 15-20 PLN za bilet od jednej osoby. Drogo, nie drogo, ale myślę, że rodzice i nauczyciele będą woleli, żeby uczniaki wydali te kilkanaście złotych i mieli zabawę w szkole, niż zabierać je gdzieś do oddalonej uczelni wyższej na takie pokazy, gdzie zawsze trzeba się nimi zaopiekować i dać pieniądze a to na autobus, a to na cole, a to na jeszcze coś ;) i wychodzi drożej w sumie niż te 20 PLN :) Co sądzicie o moim pomyśle? Pozdrawiam!