bohun84

Użytkownik
  • Zawartość

79
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O bohun84

• Ranga
    Zaawansowany
  1. właśnie tutaj wszystko zależy do branży, nie uda się przecież taka reklama jeśli klientami będą osoby rzadko korzystające z internetu
  2. Jeśli będziesz pracował na etacie to Twój pracowdawca zapłaci za Ciebie cały ZUS - wszystkie składki, Ty będziesz opłacał jedynie składkę zdrowotną. Nie musisz informować o tym pracodawcy chyba że prowadzisz firmę, która jest dla niego działanością konkurencyjną a np w umowie masz zakaz konkurencji Możesz podjąć każdą inną pracę Zamarzam rozpocząć własną działalność gospodarczą. Aktualnie nie pracuję, ( ale mam za to rentę rodzinną - w takim przypadku już teraz opłacał bym tylko ubezpieczenie zdrowotne ok 225 zł). Co jednak w przypadku gdybym chciał się zatrudnić na etacie w trakcie prowadzenia już własnej działalności gospodarczej?? 1) Czy zatrudniając się na etacie będę opłacał tylko składki zdrowotne (co w mym przypadku z uwagi na rentę mam zdaje się już załatwione)?? 2) Czy o tym że prowadzę DG muszę o tym poinformować swego pracodawcę zanim się u niego zatrudnię? 3) Czy prowadząc działalność gospodarczą będę mógł podjąć pracę na etacie jako "PRACOWNIK TYMCZASOWY"?? no i na koniec takie już bardzo nietypowe pytanie: 4) Czy takie podwójne zwolnienie z ZUS poprzez rentę rodzinną i pracę na etacie nie niesie za sobą jakiś innych komplikacji (korzyści) ?? (poza oczywiście możliwością zawieszenia renty -ale to ze względu na dochody). Bo w końcu w tej niebywałej sytuacji składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne będą opłacane za mnie 2x??
  3. bohun84

Umowa zlecenie

student, jest ubezpieczony nie płąci ZUS to jasne. Musisz odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego
  4. Proszę o wypowiedzi w tym temacie osoby, które mają ochotę naprawdę podyskutować na tym forum. Merytorycznie, bez spamu i reklam. Chciałem zobaczyć ilu jest tu jeszcze aktywnych użytkowników
  5. Zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem właściciel domeny powinien ją sprzedać komuś bardziej "obrotnemu" jakiś czas temu na tym forum dało się naprawdę sensownie podyskutować. A teraz sporo ludzi z racji spamu i wiadomości...hmmm..typu "szybki biznes w internecie" stało się śmietniskiem, a wielu z jego użytkowników przeniosło się na konkurencyjne biznesforum, które moim zdaniem jest BEZNADZIEJNE.
  6. właśnie co lepsze? Inkubatory czy Aniołowie biznesu? Ja się na tym nie znam bo zaczynałem bez niczyjej pomocy ale moim zdaniem inkubator może Ci udzielić porad prawnych, pomocy merytorycznej, nawet załatwić wirtualne biuro, ale nie da Ci pieniędzy. Natomiast Anioły Biznesu dają konkretne fundusze z konkretnym zamiarem zysku. Jeśli źle myślę niech ktoś mnie poprawi
  7. Ja korzystałem z tej drukarni. Jest tania i jeśli wszystko dobrze idzie to działają naprawdę szybko: http://drukarniainternetowa.eu/
  8. bohun84

Cześć

Witam :) Miło widzieć takich młodych ludzi, którzy już myślą o czymś własnym, jak tylko będziesz miał jakieś wątpliwości i pytania - pisz. :)
  9. Popieram. Bardzo dobry pomysł, do mojej firmy która nie zajmuje się tego typu działalnością często są telefony z pytaniami o polecenie jakiejś sprawdzonej firmy sprzątającej lub osoby która zrobi to solidnie. Nakłady finanoswe przy tego typu firmie to głównie reklama oraz sprzęt - nie będzie to dużo kosztowało. Najtrudniejsze moim zdaniem będzie znalezienie dobrych pracowników. Znalezienie dobrego odpowiedzialnego pracownika jest naprawdę bardzo trudne, choć komuś kto nie miał z tym styczności wydaje się to sprawą najłatwiejszą. Tak nie jest.
  10. A co odpowiesz na pytanie z którym ja spotykam się dość często "gdzie mieści się siedziba Państwa firmy?". To prawda że większość spotkań będzie w domu klienta aczkolwiek biuro stacjonarne jest dużym plusem już na wstępie
  11. ciekawa i nowatorska jak na nasze warunki działalność gospodarcza. Zanim napiszesz zapoznaj się z informacjami czym się zajmuję i moimi postami.
  12. Wszystko zależy od branży. W mojej najlepszą weryfikacją są rozmowy z ludźmi wystawiającymi referencje kandydatowi do pracy
  13. Nie zgadzam się z przedmówcą. Jeśli nie masz swojego biura jesteś niewiarygodny. A jeśli nie jesteś wiarygodny jako Agencja to tracisz swój główny atut dla którego rodzice rezygnują z poszukiwań na własną rękę i decydują się na SPRAWDZONĄ I PEWNĄ firmę która zapewni bezpieczeństwo ich najbliższym
  14. Co sądzicie o stronie firmy? Firmie? i wogóle o takim pomyśle na biznes?