serve

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O serve

 • Ranga
  Początkujący
 1. Strona daje nam przykład jak profesjonalnie należy brać się do pracy :) Mam nadzieję, że na forum szybko przybędzie wielu nowych użytkowników. A co do forum, to wprowadziłbym avatary, bo teraz wygląda wszystko jak wielka szara masa.
 2. Czyli, firma płaci poprostu te przykłatowe 1000zł i dodatkowe 95zł, zbym mógł z tego zapłacić podatek. A co jeśli nie dadzą mi PITu? Od czego zależy czy to 20% czy 50%? Od mojego widzimisię?
 3. I to jest właśnie psucie rynku, sami siebie nawzajem wykończymy. W agencji w której pracowałem rozmowa zaczynała się od 50,000 budżetu za stworzenie strony, ale nie mówimy o takiej skali. Jeśli chcesz zarabiać 1000zł miesięcznie harując 30 dni w miesiącu po 12h to proszę bardzo.
 4. Jeżeli człowiek się ceni to nigdy nie zniża ceny do poziomu "niewolnika". Freelancerów jest dużo, ale dobrych freelancerów jest pod dostatkiem, a naprawdę wielu firmom zależy na jakości, niektórzy biorą sobie 2000 za layout, który trzasną w 8h :)
 5. Sorry za OT, nie słyszałem jeszcze aby komukolwiek sprawdzali soft w firmie (naprawde wielkich firmach). Ale masz rację, mając siedzibę w domu nie do końca jest to bezpieczne. Czy zatem nie prowadząc działalności gospodarczej, tylko wykonując na umowe zlecenie może ktoś wpaść na "wizyte"?
 6. Agencja interaktywna złożona z jednej osoby? :) Sorry, ale spójrz jak wyglądają agencje interaktywne. Pracowałem w OS3, są straszne jazdy z klientami. Agencja interaktywna to nie tylko produkcja strony. To są przetargi, koncepcje, marketing, dział kontaktów z klientami, dział kierowania marką, filozofia firmy etc. Wg. mnie działaj sobie na zlecenie, albo załóż firmę, ale nie agencję interkatywną, zwłaszcza, że jesteś jednoosobowym "kombajnem od wszystkiego".
 7. Witam, Jestem grafikiem komputerowym, chciałbym uzyskać wszelkie informacje związane z działalnością umowy zlecenie, umowy o dzieło. Jako, że jestem kompletnie zielony prosiłbym o niezbędne informacje na ten temat np. a) Jak się rozliczać B) Czy trzeba to gdzieś rejestrować c) Jak to jest z podatkiem VAT na umowie, kto go odprowadza d) Jakie są progi podatkowe, czy niema żadnych ograniczeń co do zarobionej kwoty e) Jak się ma sprawa z ZUSem, czy trzeba coś opłacać f) Inne, o których niemam pojęcia Proszę o pomoc, jeśli zbierze się spora część wartościowych informacji można by było przykleić ten temat na przyszłość. Pozdrawiam i liczę na wyjaśnienie wszystkich kwestii.
 8. Z tym Mc Drivem to genialny pomysł, sam już na to kiedyś wpadłem i dziwiłem się dlaczego to nie powstało w innych fast foodach. Też jestem kierowcą i niestety zawsze wybieram MC ze względu na wygodę. Jeśli niema konkurencji w postaci MC to ja bym zaryzykował.
 9. Mówicie tutaj o bardzo kieszonkowych kwotach. Freelancing jest bardzo opłacalny, oczywiściw wszystko zależy od twojego zaawansowania w danej dziedzinie. Ludzie piszący teksty dostają nawet po kilkaset zł za wypełnienie strony internetowej treścią. Wielu moich znajomych zarabiają jako graficy, dając na to, że za layout wezmą 1000zł, mając na miesiąc 5, 6, 7 zleceń, jest to bardzo dobra kasa. Wiadomo, że raz sie zarobi 5tys. a raz 2, ale nakład pracy jest wtedy mniejszy i masz więcej czasu dla siebie. Pozdro :)
 10. Oczywiście największy biznes trzaska ten, który założył ten program partnerski. Będąc pod kimś nigdy się dobrze nie zarobi. IMHO lepiej sobie tym głowy nie zawracać.
 11. Tak, często głównym źródłem dochodu jest program Google Adsense. Zarobić także można na kompletowaniu adresów e-mail, danej grupy wysyłając mailingi na przykład.
 12. Myślę, że u źródła dowiesz się więcej na ten temat --> www.inkubatory.pl
 13. Jeśli chodzi o samochód prywatny, sam by nie okleił go, co najwyżej nakleiłbym adres strony z jakimś logo z tyłu. Pomyśl, czy reklama w autobusie będzie trafiała do grupy docelowej, w którą chcesz trafić.
 14. Ja bym postawił na charakterystyczne plakaty na przykład. Najlepszą reklamą są jednak ludzie, jeżeli w lokalu będzie dobra atmosfera i pyszna pizza to ni będziesz potrzebować reklamy :) Pozdrawiam i życze sukcesów.
 15. Jeżeli mailing trafi w target i będzie ciekawie przedstawiony to z pewnością nikogo nie zdenerwuje, warto więc poświęcic troche czasu nad nim. Jestem grafikiem i ze skromnego doświadczenia wiem, że nawet na ładny mailing ludzie pozytywnie reagują. Pozdrawiam