Plotuś

Użytkownik
  • Zawartość

35
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Plotuś

• Ranga
    Średniozaawansowany
  1. Jeśli płacisz VAT, to nie płacisz ryczałtu.
  2. Więc czekam na odpowiedź jakiegoś inż. ;)
  3. Czy gdybym budował garaże blaszane, to muszę mieć jakieś papiery/zezwolenia żeby taką działalność prowadzić? Ogólnie na produkcje potrzebne są jakieś zezwolenia ? Jeśli chodzi o projekt na takowy garaż, to mogę zrobić to we własnym zakresie ?
  4. Przy dużych budowach może i tak, są dostarczane kibelki przez firmy, ale przy budowach domów na przedmieściach to widzę same wychodki drewniane, kupowane prawdopodobnie przez ludzi którzy budują dom, a nie przez firmy budowlane. Zamierzam jeszcze budować małe domki działkowe i szopy. Projekty robię w SketchUp. Orientuje się ktoś, czy na takie szopki, potrzebne są jakieś certyfikaty czy coś w tym stylu ? Pozdro.!
  5. Witam ;) Niektórzy pewnie kojarzą mnie z tego tematu ;) ( http://mambiznes.pl/forum/index.php?showtopic=452&st=20 ) Niestety został on zamknięty, więc już tam nic nie napisze. Co do mojej firmy to prowadzę firmę transportową, jeżdżę Fordem Transitem i mam umowę z Kolporterem. Mam dobre kontakty w 30 sklepach. Zatrudniam jedną osobę, pracuję rano, więc dzień mam później wolny ;). W tym wolnym czasie rozmyślałem za co by się zabrać. Auto okleiłem, ale pewnie nikt tej reklamy nie czyta;/ więc pomyślałem o produkcji. Lecz wszystkie moje pomysły legły w gruzach, ponieważ potrzebne są duże pieniądze. Poczytałem trochę, poszperałem i wymyśliłem, że mogę produkować huśtawki drewniane i... wychodki (np. na budowę). Ewentualnie jakieś domki (takie jak są na działkach), budy dla psów itp. itd. Drewo mógłbym brać od znajomego który ma tartak, więc pewnie i taniej będzie ;) Ja w moim mieście szczerze mówiąc to się nie spotkałem z dużą ilością takich domków, bud, toalet, czy też huśtawek na sprzedaż. Co sądzicie o tym pomyśle ? Dodam, że tartak tego znajomego jest po drodze mojej trasy jaką jeżdżę dla kolportera, więc za paliwko dużo nie zapłacę ;)
  6. Plotuś

Umowa zlecenie

Wyczytałem gdzieś w internecie ;) Ale już wszystko wiem. Jest on studentem, więc nie muszę odprowadzać żadnych składek do ZUS za pracownika. A z senapidem, to nie mam nic wspolnego ;)
  7. Co do symulacji, to niestety Ci nie pomogę ;) Składka ZUS, dla Twojej pierwszej firmy, to przez pierwsze 2lata coś około 250PLN. Gdybyś był vatowcem, to aby obliczyć wielkość przypisy, to musisz odjąć od podatku naliczonego podatek należny. To, że skala podatkowa to 18%, nie ma znaczenia przy rozliczaniu się deklaracjami VAT-7. Ma to natomiast znaczenie wtedy, gdy rozliczasz się za cały rok (PIT 36) "Tak samo co do kosztów uzyskania, to czy mogę odliczyć sobie tylko VAT naliczony od VATu należnego? A co z wartością netto danego kosztu uzyskania." Tego pytania nie rozumiem ;)
  8. Plotuś

Umowa zlecenie

Jeżeli z bratem podpiszę umowę zlecenie to czy muszę informować o tym ZUS i Sanepid?
  9. Czym różni się ewidencja nabycia towarów i usług i ewidencja zakupów? Jakie księgi muszę założyć, jeżeli wybrałem sposób rozliczania się z fiskusem metodą ksiąg przychodów i rozchodów?
  10. Wydaję mi się, że możesz te sprawy załatwiać w Warszawie. ;)
  11. Ja tam od zawsze mam PLUS+) i tak zostanie w mojej firmie ;) Jakoś nie zwracam szczególnej uwagi na ceny ;] Podobno ERA ma dobrą ofertę dla firm. ;)
  12. Racja, nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać ;) Podpisz umowę próbną na parę miesięcy. Przekonasz się czy sobie dasz radę, a jeżeli nie będziesz czegoś wiedział to możesz przecież nauczyć się tego. Życie bez ryzyka jest nudne ;) , a przecież masz duże szanse, żeby Ci się udało :) Pozdro.!
  13. Dzisiaj byłem oddać papiery w UM. Pan urzędnik powiedział, żebym wpisał wczorajszą datę, żeby nie wpisywać 12-tego w piątek ;) :rolleyes:
  14. Teraz chyba ten limit wzrósł do 40tys.