M.Toczyski

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O M.Toczyski

 • Ranga
  Początkujący
 1. Na początek zdobądź pojęcie, a później skorzystaj z resellera. Z czasem może dorobisz się własnych serwerów.
 2. Zrób kampanię wokół szafranu i ciesz się z zysków :). 10 euro za kilka gram. P.S. Czy dozowane przyprawy nie "wywietrzeją"? Czy nadal będą miały odpowiedni "aromat", zapach? Smak?
 3. Tak, warto :). Wygląda na to, że warto się zainteresować kawiarnią... dowiedz się najpierw, jakie obroty robią te cukiernie i czy ludzie są z nich zadowoleni. Zastanów się nad kosztami i możliwymi przychodami, rozpisz to jak najdokładniej. Masz już ludzi, którzy Ci będą pomagać?
 4. Witaj, zanim cokolwiek będzie można powiedzieć, po prostu sprawdź rentowność tego biznesu. Zestawienie finansowe, wszelkie koszty i sprawdź, czy znajdziesz odpowiedniej wielkości przychody z pływalni. Dowiedz się także, czy ludzie z okolicznych wiosek będą chcieli podjeżdżać. Nawet w dużych miastach tak się nieraz zdarza, że do pływalni dopłaca urząd i staje się ona niedochodowa.
 5. Nie to ile pracujesz, tylko JAK pracujesz i kogo znasz. Kto Ci może pomóc i jaką współpracę możesz rozpoczać?
 6. Porównaj goldenline.pl, profeo.pl, biznes.net - co widzisz? Jakie różnice? Przecież to jest ten sam pomysł, ta sama idea, a sukcesy są nieporównywalnie różne. Pomysł to tylko 5% sukcesu w biznesie... podobno. I tak kiedyś będziesz miał konkurencje, powstaną serwisy, które będą Cię naśladować. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się, wydają sie: odpowiednie kontakty, wiedza, pewne doświadczenie, zasoby. Więc zdobywaj właśnie to :). W miescie powstaje 100 nowych kwiaciarni. Co decyduje o tym, które przetrwają pierwszy rok? Zastanów się nad tym :). P.S. Pomysłu w Polsce nie można opatentować, w Stanach predzej. Mozesz dać po prostu papierek do podpisania o poufności danych, że firma ma tylko wykonać ten projekt i nic poza tym. A póki co, to opracuj kampanie promocyjna, biznesplan, rozpocznij już działania marketingowe... (Poczytaj o otwieramy.pl i sukcesie, jaki odnieśli - pomimo tego, że już jest zixo.pl, a o tym ostatnim mało kto słyszał).
 7. Proponuję akademickie inkubatory przedsiębiorczości na początek - znajdziesz w googlach. Lub... właśnie, portal dla uczniów, po części web2.0, masz kolegów, m ógłbyś ich w to wkręcić :) na początek. A dochód czerpac z programów partnerskich sprzedających jakieś podręczniki, pomoce do matury etc. P.S. Podatki od allegro trzeba płacić, poszukaj informacje, jaki pit wypełnic. Zawsze możesz się dopytać nauczyciela od przedsiębiorczości - jeśli będzie miał o tym pojęcie (albo niech on Ci to znajdzie:).
 8. A aukcyjny serwis tematyczny książek? Są mniejsze serwisy aukcyjne usług, spec. produktów, etc. Tylko warto zadać sobie pytanie: po co tworzyć drugi serwis tak, by stał się popularny, jak allegro? To jest trudne... a łatwiej będzie zrobić 10 serwisów mniejszych, do różnych grup docelowych, które w sumie też zaczną nieźle zarabiac. Zamiast jedna ogromna firma, kilka mniejszych :).
 9. Zaczynałem 3 lata temu od RK, później poszedłem dalej. I uważam, że nie ma najwspanialszych książek, które warto polecić i nie czytać innych. ^^^ Czytać różne książki. Jak najwięcej - wtedy, kiedy nie możemy działać, poznawać innych ludzi i szukać kontaktów. Czytać wszystkie książki o biznesie, etc. Także podręczniki studenckie. Zarówno książki betsellerowe, jak i niesprzedające się... Dlaczego? Jak poczytasz książki, o których jest głośno, to wiesz, czym kieruje sie Twoja konkurencja. Jak czytasz to, o czym się nie mówi, to poznajesz nowe, unikalne techniki i strategie :).
 10. No właśnie, a jakie doświadczenia macie ze znajdowaniem wspólników? Bo w pojedynkę biznesu sie nie robi... "Tylko" zatrudniacie pracowników?
 11. Pozycjonować się jakoś trzeba :). Można tylko pogratulować dobrego zaplecza. Jak nie ma double contentu, ukrytych linków i innych dziwactw, to czemu google miłoby banować?
 12. A gdyby najpierw zbudować za własne - o ile jest taka potrzeba - na kogoś z rodziny, a on odsprzeda Ci to wtedy, gdy będziesz miał firme (po cenie materiałów i kosztów budowy)?
 13. A jak założysz 5 róznych serwisów - to czy dochody starczą na zus? :) Tak, to się kwalifikuje jako działalność. Na początek możesz prowadzić serwis bezpłatny z informacją, że od dnia któregoś tam trzeba płacic za ogłoszenia. Do tego czasu może zdążysz tak sie wypromować, by ludzie zaczęli płacić? To kwestia strategii i biznesplanu. P.S. Zainteresuj się Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości - 200 zł m/c. Może to jest rozwiązanie? P.P.S. Ew. możesz z kimś podpisać umowę, kto weźmie to na swoją firmę. Znaleźć kogo do współpracy :).
 14. Wiele było podobnych serwisów społecznościowych, tylko nasza klasa zainteresowały się media - albo ktoś ich tym zainteresował :). To nie był jakiś strasznie unikalny projekt, tylko rozpromowany. Warto zajrzeć znacznie głębiej - jak udało im sie tak mocno zaistnieć w mediach?
 15. W Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości można działać od 16 roku życia :). Zastanów się, czy na pewno chcesz być freelancerem, czy może chcesz robić biznes - bo to dwie różne rzeczy. Będąc wolnym strzelcem zajmujesz się wszystkim - od wykonawstwa poprzez kontakt z klientem do marketingu. Robiąc biznes tego jest jeszcze więcej, ale w przyszłości możesz tę pracę oddelegować. Ja Ci nic nie polecę, bo Ty wiesz najlepiej, co lubisz robić, na czym się znasz, a czego możesz się nauczyć. Jak programowanie Cię kręci i chcesz to robić, to ok... P.S. A jeśli chodzi o biznes, to jak zacząć? Po prostu być rozpoznawalnym (jeśli Twoimi klientami nie będą firmy) - uczestniczyć w szkoleniach, networkingach, udzielać się, wypowiadać na blogach etc. To oczywiście zalezy od konkretnego biznesu. A jeśli klientami sa firmy... to po prostu kontaktowac się z nimi i zrobic dobre portfolio (na początku za półdarmo lub nawet za darmo - są osoby, które tak wyrobiły sobie markę - zdobyły loga). A później stopniowo zwiększać ceny etc. Natomiast to wszystko możesz wyczytać w książkach i dowiedzieć się od innych przedsiębiorców.