GoForIt

Użytkownik
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O GoForIt

 • Ranga
  Początkujący
 1. Cesja wierzytelności jest wtedy gdy strona kupująca nabywa wszystkie prawa związane z tą wierzytelnością. Jeśli w międzyczasie wynikną odsetki spowodowane opóźnieniami w spłacie, obowiązek uregulowania spada na cesjonariusza, osobę przejmującą tą wierzytelność. To tak po krótce, więcej info znajdziesz na stronie Bibby Financial Services.
 2. Krótko: u źródła. Polecam skontaktować się z rzetelnym faktorem (w Warszawie jest to, chociażby Bibby Financial Services www.bibbyfinancialservices.pl) i zaprezentować firmę. Oni najlepiej będą wiedzieli jakie rozwiązanie sprawdzi się w danej firmie.
 3. Niektórzy mówią, że faktoring sprawia, że biznes jest niesamodzielny. Moim zdaniem to po prostu wsparcie przedsiębiorstwa w dobie odwlekania płatności ze strony kontrahentów. To teraz niestety realny problem. Albo długie terminy płatności, które dawały dotychczas monopol na duże zlecenia dużym firmom. Ja dzięki faktoringowi w www.BibbyFinancialServices.pl w końcu rozwijam firmę w dobrym kierunku.
 4. Ja bym z tym uważał Lyconet, mają zatargi z prawem np. na facebooku jest tekst : Sąd Apelacyjny z kantonu Zug przeanalizował w szczegółach Lyconet – „kanał sprzedaży” Lyoness. Przyczyną był pozew osoby która od października 2014 do września 2015 wpłaciła do systemu Lyoness niemal 4500 franków CHF (obecnie ok 4,2 tys EUR). Oprócz różnych innych produktów osoba ta kupiła tzw. “discount vouchers” a gdy zażądała zwrotu swoich środków - Lyoness odmówił. Sąd w dwóch instancjach orzekł iż odmowa ta jest bezprawna i że powód miał rację.