kad48

Użytkownik
  • Zawartość

31
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O kad48

• Ranga
    Średniozaawansowany

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. kad48

Niższy ZUS

Tak, jest to w pełni legalne. Można całkowicie wyrejestrować się z ZUS-u bez konsekwencji. W tym przypadku trzeba mieć zatrudnienie w Wielkiej Brytanii (co nie wiąże się z pobytem w tamtym kraju), do której będą odprowadzane składki. Firmę prowadzi się w Polsce na takich samych zasadach jak wcześniej, z tym komfortem, że ZUS nie ma prawa kontrolować przedsiębiorcy. Oszczędność w skali roku to ok. 10 000zł, miesięczny abonament to 499zł (zamiast 900zł - składki w ZUSie) z możliwością obniżenia nawet do 0zł. Najlepiej skontaktować się z konsultantem, który wszystko wyjaśni na czym dokładnie to polega: www.optigen.pl Można również tutaj znaleźć inf. na ten temat oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: http://redukcja-zusu.like.pl
  2. Ja mam spore doświadczenie w tej kwestii i mogę tylko tyle napisać, że sklep założony w Nextranecie jest do kitu - ładnie wygląda itp., ale co z tego, jak takich samych sklepów jest kilkanaście tysięcy w sieci? Pod kątem pozycjonowania, totalna kicha...Zbyt mało możliwości wprowadzania zmian w sklepie... Oczywiście są dostępne inne narzędzia promocyjne w tej firmie i to głównie na nich trzeba się opierać, aby móc zacząć zarabiać. Jeśli już utworzysz swój sklep, proponuję również utworzyć swój blog na jakiś konkretny temat, np. "e-prasa w Polsce", dzięki któremu będziesz promował wybrane publikacje tej firmy. Utworzenie samego sklepu, w tym przypadku niewiele Ci da. Jeśli chcesz otworzyć swój sklep z publikacjami elektronicznymi, to ja osobiście polecam KlubZixo. Możesz utworzyć dowolną ilość sklepów za darmo. Masz tutaj o wiele większe możliwości (dodanie opisu sklepu, słów kluczowych, zmiana nazwy sklepu, tworzenie newslettera dla klientów twojego sklepu, zmiana cen produktów itp.). Znacznie szybciej wypozycjonujesz ten sklep niż sklep z Nextranet.pl
  3. Będzie drugi nabór, ale nie pamiętam dokładnie kiedy (to napewno zależy też od miejscowości). Tam, gdzie ja składałem wniosek, pierwszy nabór skończył się 12 lub 13-stego lutego. Drugi nabór ma być chyba blisko wakacji...
  4. Coś czuję, że tu chodzi tylko o zgarnięcie kasy, o nic więcej. I pewnie taka jest idea tego szkolenia.
  5. ...w pewnym sensie koniec, bo weszło już to w życie.
  6. Podobno również potrzebna jest pieczątka imienna - ale czy jest ona konieczna w prowadzeniu swojej firmy?
  7. No to pięknie...Mogę jedynie współczuć.. :( Ma ktoś z was może konto biznesowe w Alior Banku? Ciekawy jestem jak w rzeczywistości wypada to konto na tle innych banków.
  8. Ja też jestem na tym etapie...Próbuję "wykopać z podziemi" jakieś pieniądze, ale ziemia jałowa... :(
  9. Jeśli nie masz pojęcia na temat prowadzenia księgowości, zawsze możesz tę pracę zlecić komuś tzn. mam na myśli biuro rachunkowe. Nie są to jakieś ogromne koszty, bo ok.200zł miesięcznie (jest to uzależnione od ilości faktur jakie danego miesiąca będziesz dostarczał do biura rachunkowego). To jest chyba najprostsze rozwiązanie, bo wszystkie papiery, biuro rachunkowe przygotuje dla ciebie (do Urzędu Skarbowego i ZUS-u).
  10. No właśnie mnie też chodzi o mniej więcej taką kwotę. A jeśli chodzi o mBank - masz na myśli te 10 tys., które bank proponuje po otwarciu konta biznesowego u nich? Czy o czymś innym slyszałeś?
  11. Potwierdzam, że można otrzymać do 40 000zł dofinansowania i przez pół roku co miesiąc 1000zł na różne opłaty (tak przynajmniej jest w moim regionie). A dofinansowaniem tym zajmują się różne instytucje np. ja skladałem wniosek do Izby Gospodarczej (tylko oni w moim regionie zajmują się tym dofinansowaniem). Na przykład w Rzeszowie z tego co wiem, w tej sprawie trzeba się udać do Urzędu Marszałkowskiego. Niestety jest bardzo dużo chętnych, a pula pieniędzy i liczba miejsc ograniczona, także będzie selekcja.
  12. ...ładnie skopiowany tekst ze strony Urzędu Pracy...:) I tu znów muszę się nie zgodzić - tzn. chodzi mi o ten fragment: "O dofinansowanie może się ubiegać osoba, która w ciągu roku poprzedzającego złożenie wniosku, będąc bezrobotnym, nie odmówiła bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji zatrudnienia." Podobno wcale nie trzeba być bezrobotnym aż przez rok czasu - słyszałem różne opinie: jedni mówili, że rzeczywiście trzeba być bezrobotnym rok czasu, inni mowili, że 3 miesiące. A ja zarejestrowałem się jako bezrobotny i kilka dni później chciałem złożyć wniosek o dofinansowanie i nie bylo z tym problemu. Pracownik UP zapytał się ile czasu jestem bezrobotnym, ale ani słowa nie powiedział, że nie mogę tego wniosku złożyć. Tak więc w sumie nie wiadomo, jak jest z tymi terminami.
  13. Rzeczywiście banner jest popularną formą reklamy, ale z tego co się orientuję to jest on jedną z najmniej skutecznych form. Wiadomo, lepsze to niż nic. Poza tym można również stosować rabaty cenowe dla stałych klientów, żeby ich zatrzymać na długi czas w swoim sklepie.
  14. No właśnie, jeśli mam niższe ceny...A co w przypadku jeśli nie mogę mieć niższych cen niż konkurencja?
  15. Potrzebuję dość sporo pieniędzy (kilkadziesiąt tys.) na rozpoczęcie działalności gosp., a nie mam ich za bardzo skąd wziąć. Czy istnieją jakieś kredyty lub pożyczki nisko oprocentowane dla osób, które zatrudnione są jedynie na umowę o dzieło? Dopytywałem się już w wielu miejscach, ale jak do tej pory nie udało mi się znaleźć chętnej instytucji, która chciałaby mi pożyczyć na ten cel pieniądze. Wiecie coś na temat takich pożyczek itp.? Tylko nie piszcie o dofinansowaniach na rozpoczęcie działalności, bo w tej kwestii jestem w miarę dobrze zorientowany.