michaello0

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O michaello0

• Ranga
    Początkujący
  1. Hej, Po dwóch dniach nikt nie odpisał , a jednak 🙂 Nie spodziewałem się takiego odzewu. Postanowiłem w takim razie rozszerzyć moje pytania, ponieważ w dalszym ciągu wizja otworzenia swojej firmy i porzucenia za jakiś czas etatu krąży po głowie. Moja działalność opierałaby się na zakupie pewnych produktów u firmy A i sprzedaży produktów z nałożoną przeze mnie marżą firmie B, lub zwykłemu konsumentowi. Ponadto sklep internetowy współpracowałby z kilkoma hurtowniami oferującymi wysyłkę bezpośrednią z hurtowni. Fizycznie produkt jest w hurtowni, a sprzedany zostaje przeze mnie. Jest to pewna forma pośrednictwa. Sklep internetowy oferowałby ponadto usługi na które wystawiałbym faktury vat. Sklep prowadziłbym na początku sam z narzeczoną. Jaką formę działalności obrać w takim wypadku? Jaki dokładnie podatek mam odprowadzać i od czego? Jak mam rozliczać poniesione koszty t.j. dostawy, przesyłki kurierskie, materiały do pakowania, tusze i papier do drukarki itd. ? Pozdrawiam Michał
  2. Witam, Chciałbym otworzyć sklep internetowy. Mój średni miesięczny dochód na początku byłby w granicach 1000-1500zł. Po pół roku jestem w stanie osiągać dochód rzędu 3 tysięcy zł z nadzieją na dalsze rozkręcenie biznesu. Sklep zamierzam prowadzić sam, pracując jednocześnie w firmie na pełen etat. Moje pytanie brzmi jakie koszty poniosę na początku przy otworzeniu takiej działalności. Interesują mnie koszty ZUSu (wszystkich składek obowiązkowych) i podatku jaki mam odprowadzić. Jeśli mój pracodawca opłaca wszystkie niezbędne składki do ZUSu to zostaję w jakiś sposób zwolniony ze składek w momencie prowadzenia działalności jednoosobowej? Obawiam się, że przy tak niskich dochodach danina jaką muszę odprowadzić Państwu pozbędzie mnie marzeń, ale warto zapytać. :) Pozdrawiam Michał