morpork

Użytkownik
  • Zawartość

14
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O morpork

• Ranga
    Początkujący
  1. A czemu miałby Cię ktoś zabić? :lol: Informacja o tym jest przecież już w stopce na stronie głównej.
  2. Mam takie pytanie jak w temacie - na czym zarabia strona internetowa. Odpowiedzi typu na reklamie nie wchodzą w grę. Potrzebuje konkretów, jeżeli z reklamy to w jaki sposób (za wyświetlenie, kliknięcie?) i jak sobie obliczyć ewentualne zyski
  3. W takim małym mieście to już lepiej dogadać się z jakimś sklepem i wspólnie z nim stworzyć taki sklep. Ty nie zamrażasz gotówki - mały nakład finansowy, on dociera do większej liczby odbiorców. Jeżeli coś takiego by złapało, możesz myśleć dalej o własnym magazynie (sklepie), ale jak pisali poprzednicy 30 tyś. miasto jest trochę za małe na tego typu usługi.
  4. z winami może być ciężko, ponieważ: jedym kojarzy się z tanim winem drugim z towarem luksusowym ty starasz się trafić do klasy średniej, dlatego musisz liczyć się z większym nakładem na reklamę i propagowanie picia wina.
  5. nie ważne iloma rzeczami będziesz się zajmował (może być ich nawet 100) byle byś podał je wszystkie w urzędzie (gdy zgłaszał działalność informujesz czym się zajmujesz podając kody tzw. PKD)
  6. A nie powinno to wyglądać w ten sposób: cena zakupu + marża = cena netto cena netto + vat = cena brutto Bo wydaje mi się to bardziej poprawne - ale może się mylę;) zobacz sobie http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/195..._tys__na_biznes może się załapiesz (tutaj nie musisz zakładać spółdzielni)
  7. Mam kilka pytań w związku ze niedługim rozpoczęciem naboru do tego działania: - ile może kosztować napisanie wniosku? - czy istnieje możliwość podpisania tak umowy, że firma pisząca wnioski dostanie wynagrodzenie w momencie kiedy wniosek zostanie zaakceptowany i podpisana umowa o wsparcie? - w regulaminie jest zapis, że przedsiębiorca może starać się o środki, gdy Czy jak rozpoczynam przedsięwzięcie (zakładam działalność z tym związaną) i chcę dostać środki na rozwój tego przedsięwzięcia to jest to możliwe czy nie?
  8. Moim zdaniem bardziej odpowiednie byłyby tereny po likwidowanym zakładzie przemysłowym. Taniej, a i miejsce miałoby swój klimat. W galerii to byłoby kolejne miejsce, aby wypić kawę po zakupach.
  9. Wszystko zależy od tego ile dzieci zamierzasz przyjąć do oddziału, czy dzieci będą miały drzemkę w ciągu dnia czy nie. W pierwszym przypadku na każdego dziecko musisz liczyć 2,5m^2, w drugim wystarczą tylko 2m^2. Jadalnię możesz zrobić w sali zabaw - tak jest w publicznych przedszkolach - nie musisz mieć dodatkowego pomieszczenia, ale jeżeli chcesz to wielkość pomieszczenia musisz dobrać tak żeby dzieci miały swobodny dostęp do stolików i nie musiały się przeciskać między nimi. Co do szatni to nie ma wymagań odnośnie wielkości pomieszczenia - byle dzieci miały miejsce na to aby się przebrać. Kwota adaptacji pomieszczenia zależna jest od stanu technicznego pomieszczeń jakie zamierzasz wykorzystać na przedszkole. Można przyjąć, że na każde pomieszczenie trzeba przeznaczyć co najmniej 30 tyś. zł.
  10. Czy ktoś wie może jaki jest koszt budowy małej elektrowni wodnej i kiedy budowa ma sens?
  11. Jestem zainteresowany partnerem. Dlaczego, na obecnym etapie robię badanie rynku i mam upatrzoną lokalizację (w centrum miasta - ale w cichej okolicy, obok duży park) i staram się skontaktować z właścicielem działki. O ile (przypuszczam) z kupnem działki powinienem sobie finansowo poradzić o tyle z adaptacją lokalu miałbym już spore problemy. Co do samej wizji przedszkola to już jest ona ukierunkowana na postępowych rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku wykształcenie :rolleyes: dostępne w większych miastach. Jak ktoś ma pytania to chętnie napiszę.
  12. Szukam kogoś kto byłby zainteresowany otwarciem przedszkola. Planowana lokalizacja w miejscowości pod Krakowem.
  13. Tylko żeby dostać pieniądze akurat z programu 8.1 czy 8.2 to firma musi być już zarejestrowana. Polecam skontaktować się Regionalną Instytucją Finansującą odpowiednią dla swojego województwa lub bezpośrednio z PARP-em i porozmawiać z żywym człowiekiem, bo czasem zasady przyznawania środków są bardzo niejasno napisane.