aska1234

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O aska1234

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam serdecznie i zapraszam na najbliższe szkolenia organizowane przez Europejskie Cenrtum Badań i Analiz: 1.Szkolenie z przygotowania wniosków składanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - PO KL 2.Szkolenie z przygotowania wniosku do działania PO IG 8.1 - "e-usługi" - PO IG 8.1 3. "Fundusze na start" Zapraszamy więcej informacji na www.ECBiA.pl
 2. Rzeczywiście jest kilka takich inicjatyw. Obecnie Money.pl jest patronem medialnym inkubatora technologicznego Incubit.pl, który na start daje 30 000 €.
 3. Zgadzam się z tym. BA podobnie jak VC, zależy im na pewnych zyskach. Osoby, które sie do nich zgłaszają najlepiej żeby miały już dość dobrze prosperującą działąność:/ Osoby dopiero startujące mogą liczyć na pomoc start-up'ów lub inkubatorów. W zależności od instytucji, oferują wsparcie finansowe oraz technologiczne.
 4. VC chcą zysków z danej inwestycji. Uważam, że przywłaszczanie pomysłów nie jest im na rękę, bo wtedy sami musieliby realizować dane przedsięwzięcie. A tak dają kasę na pomysł, mają z tego zysk i tylko kontrolują czy dana firma osiąga korzyści. Nie muszą wnikać w jaki sposób. Ale VC czy BA nie są jedynymi, którzy mogą dać dużą kasę. Jeśli ktoś nie chce brać kredytu może skorzystać z różnych start-up'ów czy inkubatorów technologicznych. Na przykład incuBIT daje 30 000€ na realizacje innowacyjnych pomysłów z dziedziny Mobile/ IT.
 5. Witam, Jeśli chodzi o zabezpieczenie Twoich praw do pomysłu wystarczy umowa o poufności, wielu inwestorów podpisuje takie umowy. Bez problemu można znaleźć przykładowe formularze w necie. A odnośnie wykonawcy, jeśli masz rzeczywiście fajny pomysł możesz się zgłosić do inkubatora technologicznego. Słyszałam, że takie inkubatory zapewniają Ci całe zaplecze techniczne. Mogą Ci również zapewnić wsparcie finansowe w realizacji Twojego pomysłu i też podpisują umowy o poufności.