dstempniak

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O dstempniak

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam serdecznie, Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem odkurzacza z funkcją prania ( przykład: https://g.co/kgs/K6oKbu ) oraz wynajmowaniem go . W skrócie , wystawiam ofertę z wynajmem odkurzacza i ktoś dzwoni, że chciałby sobie wyczyścić narożnik, samochód, dywan itp. Stawki z tego co się orientuje mieszczą się między 50-70zł/ dzień , w weekendy nieco więcej . Mieszkam w mieście z liczbą mieszkańców ok 80 tys. Dowóz sprzętu na terenie miasta gratis. Jak powinna wyglądać umowa pomiędzy mną a wynajmującym ? Czy mogę się zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą sprzętu ? ( słyszałem, że takie sytuacje się zdarzają ) Na co powinienem zwrócić uwagę zajmując się tego typu działalnością ? Może ktoś się tym zajmuje i może coś doradzić ? Co do spraw urzędowych: Z tego co się dowiedziałem jest możliwość założenia działalności nierejestrowanej , jeśli dochód nie przekroczy 50% minimalnej krajowej , tj. 1300zł. Nie ma więc wtedy potrzeby rejestracji w ZUS'ie, jedyne co pozostaje to opłacenie podatku podczas corocznego rozliczenia PIT'u. Zajmował się ktoś tego typu działalnością ? Jak ją założyć żeby czegoś nie przeoczyć i żeby poszło wszystko szybko i sprawnie 🙂 ? Dziękuję za odpowiedzi
  2. Witam wszystkich,od jakiegoś czasu rozglądam się za dodatkowym źródłem dochodu. Pomyślałem, aby zacząć wynajmować odkurzacz piorący do dywanów, tapicerki itp.Co powinienem wziąć pod uwagę patrząc na rejestrację działalności ?Z tego co wyczytałem można działać na zasadzie działalności nierejestrowanej (jeśli dochód nie przekroczy 50% wynagrodzenia minimalnego).Wiadomo podatek muszę płacić.Czy o czymś musiałbym jeszcze pamiętać?Co powinna zawierać umowa wynajmu sprzętu pomiędzy mną a klientem ?Co do sprzętu na jakim będę pracował.Wybrałem : Odkurzacz piorący KARCHER Puzzi 10/1 , link: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-piorace/odkurzacz-karcher-puzzi-10-1 .Czy to dobry wybór ? Ma ktoś jakieś doświadczenieWiadomo dochodzą środki czystości (płyn, proszek itp. )Mieszkam w mieście z liczbą mieszkańców ok 80 tys. Dowóz sprzętu na terenie miasta gratis.Wynajem odkurzacza na 24h / 50-60zł w tygodniu. W weekend 70-80zł lub 150zł za cały weekend liczony od piątku do niedzieli.Myślicie że to dobry pomysł ? O czym warto pamiętać ?Pozdrawiam