Adam1989

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Adam1989

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam Państwa Nie wiem czy akurat mój temat w dobrym miejscu - za co z góry przepraszam. prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Moje pytanie dotyczy tego, czy muszę rozliczać na koniec roku (księga przychodów i rozchodów) wszystkie faktury uzyskania przychodu? nic nie sprzedaje, świadczę usługi - chodzi mi na przykład o zakup sprzętu do użytku firmowego, jak telefon itd. czy muszę to rozliczać na koniec - ogólnie chodzi o to, że zależy mi na dobrym dochodzie, gdyż w przyszłości będę starać się o większy kredyt, dlatego więc nie chcę ujmować wszystkiego, nie zależy mi bardzo na pomniejszeniu podatku. Wiem, że jako tako nie ma obowiązku rozliczania, ale czy na pewno? druga kwestia to to, że otrzymałem kiedyś pomoc rządową (5 tyś) w związku z wirusem. Oczywiście pieniążki poszły na koszty działalności, na co mam faktury. Z tego co wiem tej dotacji nie wlicza się jako dochód, jednakże też zastanawiam się - czy jeżeli nie wliczę tych faktur w koszty to czy będą się one potem w razie kontroli dalej liczyć jako dowód z "spożytkowania dotacji". Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam