e-com

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O e-com

 • Ranga
  Początkujący
 1. Moim zdanie to programowanie z pozycjonowaniem robi niezłą furorę. Bo obie umiejętności połączone w jedno dają niezłego dopalacza by uczyć się więcej i więcej. A tym samym zbijać dobrą kasiorę.
 2. e-com

  e-firma

  No jeżeli już spełniasz warunki, które wymienił poprzednik i jeszcze ładnych parę dodatkowych, te na pewno wyjdą same w "praniu". To trzeba mieć niezły pomysł na taką e-firmę, dużo cierpliwości, pomysł na reklamę, zdobywając tym samym dobrą rzeszę klientów.
 3. No więc bardzo dokładnie się potwierdziły moje słowa ze wcześniejszego posta, że konkurencja tutaj nie ma szans ;)
 4. Zgadzam się z poprzednikiem, że programowanie, pozycjonowanie, tworzenie stron www, skryptów może przynosić niezłe zyski. Ale jedna jest prawda będąc nawet najlepszym programistą nie zarobisz takiej kasy jak na długoterminowej współpracy przy pozycjonowaniu. Znam kobietę, a no ludzie kobietę, która zajmuje sie pozycjonowaniem od 3 lat i aktualnie miesięcznie od jednego klienta wychodzi na plus ponad 4 stówki, mało ? Moim zdaniem nie, bo pewnie takich klientów ma na pęczki. Klient zaufa komuś takiemu bo 3 lata siedzenia w tym to już spory czas by móc zaufać, cena bardzo dobra, bo nie chodzi tu o jakieś zwykłe pozycjonowanie lecz o jak najwyższe pozycje w google. Rankingi i takie tam sprawy. No ale z tego co wiem, ciągle się uczy i wyjeżdża co chwile na jakieś zjazdy, za które płaci także niezłą kasę. No to zapalonym freelancerom życzę powodzenia, inwestujcie by móc za jakiś czas na tym zarabiać.
 5. Kursy to sam początek, a początki zawsze związane są z kosztami. Na początku nadkłady finansowe by móc później z tego czerpać korzyści i zyski. W internecie można znaleźć bardzo dużo kursów rożnego rodzaju, czasami bezpłatne, ale najczęściej jednak płatne i tym powinniśmy najlepiej zaufać. No i trzeba pamiętać nim coś kupimy no to trzeba by przeczytać jakąś opinie odnośnie produktu żeby nie kupować kota w worku.
 6. Współpraca z konkurencją? Nie mów mi, że chciałbyś dzielić się z konkurencją klientami :D
 7. Uważam, że żadna strona nie będzie zarabiać póki sama dobrze nie zajmie się własną reklamą. A tutaj można liczyć na agencje reklamowe, które pomogą nam od A do Z w temacie reklama własnej strony itp. Jeżeli agencja reklamowa to tylko marzenia bo kapitał własny na to nie pozwala no to zostaję freelancerzy, którzy przygotują dobry projekt reklamowy, wizytówki, loga itd itd. Dlatego na samym początku dobra reklama naszej strony, dopiero później możliwość zarobku na niej.
 8. temat odnośnie internetowej działalności tutaj: http://mambiznes.pl/forum/index.php?showtopic=112 Zapraszam do debaty ;)
 9. Kapitał początkowy rzecz jasna za mały, powiększyć kapitał i wtedy myśleć o takim sklepie. A także jego koledze w postaci sprzedaży online. No i myślę, że wina marki vino to tylko w dzielnicowych sklepikach. taki sklep to już wina z jak najwyższych półek, światowych półek.
 10. Widzę, że poprzednik także żyje realistycznymi poglądami i wie, że budka z watą cukrową przemieszczająca się typem handlu obwoźnego nie ma szans na duże zyski. Bo to tylko zarobek na jakiś festynach, imprezach masowych. Sieć, myślę, że można aktualnie mówić o sieci takiego interesu bo cukrownie posiadają pod własną marką takie budki, które podczas większych imprez sprzedają watę cukrową.
 11. Niektórym pewnie Sex Shop kojarzy się z jakimiś serwisami zarzucającymi filmami porno za kasę. Takie serwisy można nazwać szarymi strefami, ale nie Sex Shop. Założyciel tego tematu może już nie mieć żadnych wątpliwości, bo Sex Shop np. ten wyżej wspomniany on-line to bardzo duża kasa. Ten na podobiznę sklepiku na starym mieście nie ma szans istnienia bo krępacja ludzka jest zbyt duża w tych czasach.
 12. Zapalony konkurent Allegro powiadacie? Jestem realistą i nie wierze w to, że zapalony konkurent takiego serwisu jak Allegro może w ogóle istnieć. Musicie sami wpaść na jakiś innowacyjny pomysł z serwisem tak jak np. nasza-klasa i z tego zarobić pieniądze. Z Allegro konkurencja nie ma żadnych szans.
 13. No mężczyzna ma dylemat co do wyboru miejsca. Pierwsze można by powiedzieć, że idealne bo szkoła podstawowa a co z tym się wiąże uczniowie spragnieni na przerwach czegoś "niezdrowego" bardzo chętnie by wpadali by coś przegryźć. Obok zaraz postój taxi, no i być może potencjalni klienci przed podróżą chcieli by coś kupić. Wszystko to jednak na małą skale jest. Drugie miejsce jakby nie patrzeć jest na większą skale klientów przygotowane, bo sąsiaduje z dużym marketem i dworcem PKP. Dworzec PKP to potencjalni klienci, sezonowo może być ich multum, ale market to także konkurencja. Market potrafi w sobie mieć każde zaspokojenie zachcianek własnych klientów. Klient zaspokojony w markecie nie wejdzie już na małe co nieco do fast-foodu. Ciężka decyzja do podjęcia, osobiście wybrałbym to drugie miejsce obok marketu i dworca PKP.
 14. e-com

  e-firma

  Ciekawy temat, ja także spotykałem się już nie jednokrotnie z pomysłem założenia e-firmy. Osobiście założyłbym firmę świadczącą usługi typu sekretariat on-line. W Polsce póki co, podkreślę jeszcze raz póki co jest to jeszcze na bardzo niskim poziomie. Ale już niedługo każda firma promująca się przez internet będzie chciała posiadać własny sekretariat on-line, który pomoże w kontakcie między np. e-firmą a potencjalnym klientem, który w wolnej chwili przesiadując przy komputerze będzie chciał załatwić formalności z daną firmą. Inwestycja myślę, że na samym początku nie droga, ale z czasem by rozwinąć skrzydła trzeba by niezłych nakładów.
 15. Zanim zaczniemy zarabiać potrzebna jest reklama. Profesjonalna strona z własnym portfolio to idealna rzecz dla początkujących freelancerów. A potem byle do przodu.