pakusmi

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O pakusmi

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam, jestem projektantem instalacji elektrycznych. Od czterech lat, korzystając z wieloletnich kontaktów i znajomości prowadzę biuro projektów - dwuosobowe. Projekty początkowo pojawiały się w dużych ilościach ale niestety jest ich coraz mniej. Czy w ogole na tym można jeszcze zarobić? Już obecnie nie liczą się znajomości w branży i dobra renoma czyli fachowa wiedza jaką reprezentuje . O otrzymaniu projektu - zlecenia decyduje cena - za ile chcesz zrobić projekt. Jeśli np cena rynkowa projektu to kwota 150 000 zł to obecnie taki projekt jest zlecany za kwotę np 10 000 - 15 000 zł - 10 razy mniej i znajdują się ludzie którzy go za taka kwotę wykonują. Nie wiem jak to możliwe - już nie chodzi o nakład pracy ale o odpowiedzialność zawodową materialna i karna projektanta, która bierze na swoją głowę. Czy WY tez macie takie doświadczenia - oczywiście pytanie do osób zajmujących się praca w branży projektowej. Nie wiem czy już warto działać w tej branży zdominowanej przez ludzi którzy chyba nie powinni zajmować się projektowaniem skoro nie wiedza jaka wielka odpowiedzialność ciąży na projektancie. Projektant P