Smallbusiness

Użytkownik
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Smallbusiness

 • Ranga
  Początkujący
 1. Hehe, najciemniej pod latarnią:-) Tu masz teksty z MamBiznes.pl o tym jak założyć prywatne przedszkole. http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/387 http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/1165
 2. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w prowadzeniu tego biznesu? Z jakimi kosztami to się wiążę i ile można zarobić. Czy paintball to dobry biznes?
 3. Według mnie salon sukien ślubnych może być dobrym biznesem, ale tylko w miejscu gdzie nie ma silnej konkurencji. Argumentuję to tym, że biznes ten polega głównie na poczcie pantoflowej - jedna Pani młoda poleca drugiej itd. a to z kolei powoduje, że nowym podmiotom na rynku trudniej jest przekonać klientów. Oczywiście podstawa to asortyment oraz obsługa.
 4. Witamy na forum:-) Miło Cię poznać
 5. Według mnie żeby stworzyć serwis społecznościowy który ma odnieść sukces musi on być na autorskim skrypcie. Darmowe lub płatne gotowe skrypty są fajne, ale dla innowacyjnego projektu nie wystarczą.
 6. Jeżeli chodzi o dotacje na założenie firmy to w poniższych artykułach znajdziesz najważniejsze kwestie. http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/868...a_wlasny_biznes http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/877
 7. Od 31 marca obowiązują nowe zasady rejestracji firmy. Co do NIP-u to dla firmy będzie on taki sam jak masz obecnie. Tu znajdziesz więcej na ten temat. http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/129..._jednym_okienku
 8. Najlepsze są najprostsze metody. Na Twoim miejscu wziąłbym Panoramę firm i po prostu dzwonił do potencjalnych klientów. Przygotuj dobrą mowę i do dzieła. Musisz się uzbroić w cierpliwość i przygotować także na niemiłe słowa.
 9. Według mnie taki biznes ma rację bytu tylko wtedy gdy w mieście o którym mówisz nie ma podobnej firmy. Druga możliwość jest taka, że po prostu będziesz lepszy od już istniejącej konkurencji, ale wtedy musisz klientowi zaproponować coś "extra". Może to być lepsza cena, obsługa, serwis itd.
 10. A jak wygląda kwestia zezwoleń i licencji? Wiecie może jakie warunki trzeba spełnić by otworzyć winiarnię w Polsce? Zapewne jakieś unijne prawo też porusza te kwestie. Możecie mi pomóc?
 11. Według mnie bardzo dobry, ale jednocześnie bardzo konkurencyjny biznes. Największe szanse zawsze są lokalnie. Znasz tam ludzi, wiesz kto może być zainteresowany itd. Jeżeli zaproponujesz dobrej jakości usługi to zadziała poczta pantoflowa i interes zacznie się kręcić.
 12. Nawet wydawałoby się pomysły trudne w realizacji mają rację bytu. Najważniejsze to być zdeterminowanym. Świat nie posywałby się do przodu gdybyśmy tylko obawiali się co wyjdzie z naszego działania. Jeżeli masz środki, wiedzę i wizję biznesu to działaj. W Polsce zbyt dużo ludzi marudzi zamiast wziąć się do roboty.
 13. Witam Was! Jestem tu nowy na MamBiznes.pl i chciałem się poradzić jak wygląda kwestia produkcji wina. Jakie zezwolenia trzeba miec żeby rozpocząć tego rodzaju działalność. Czy Waszym zdaniem jest to pomysł warty uwagi?
 14. Działalność hazardowa wiąże się ze sporymi oboszczeniami. Musisz mieć licencje, pozwolenia itd. Poza tym to kryzys chyba nie jest najlepszym czasem na tego typu działalność. Choć z drugiej strony uzależniony od hazardu nie patrzy na kryzys:-)