marcin_953

Użytkownik
  • Zawartość

17
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O marcin_953

• Ranga
    Początkujący
  1. Zajrzyj na platformę symultana.org, jakiś czas temu na stronie forbes'a był artykuł na temat organizowanych przez nich spotkań z inwestorami, na których można bezpośrednio porozmawiać z inwestorem i przedstawić swój biznesowy pomysł.
  2. Tak jak ktoś wyżej napisał, istnieją wady i zalety zarówno studiów dziennych jak i zaocznych. Jednak, jeśli tylko ktoś ma możliwość studiowania w trybie dziennym - nie rozumiem tych, którzy na siłę zdecydowali się na studia zaoczne. Oczywiście ilość zajęć i plan zależy od kierunku i uczelni, ale ja studiowałem dziennie na UW i dałem radę pogodzić je z pracą na pół etatu (co prawda nie chodząc na wykłady) i to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Trzeba tylko być zdyscyplinowanym i w miarę regularnie uczyć się na zajęcia. A porównując materiał przerabiany na studiach dziennych i zaocznych - studia zaoczne praktycznie zawsze mają (mniej lub bardziej) materiał okrojony, często łatwiejsze zaliczenie i niższe progi zaliczeniowe. Zdaję sobie sprawę jednak, że przy studiach technicznych zapewne jest inaczej, bo wielu rzeczy na pewno nie można pominąć. Osobiście uważam, że studia dzienne mają swój urok, bo w jakiś sposób pozwalają na przedłużenie beztroskiej nauki i szkolnych lat :)
  3. Zawsze można najpierw umówić się na zaliczkę i w trakcie rozmów o płatnościach mimochodem wspomnieć, że korzysta się z firm windykacyjnych. Powinno podziałać na klientów wydłużających termin rozliczenia.
  4. Dużo taniej będzie jeśli skorzystasz z usług księgowych, ceny są różne w zależności od wielkości miasta i czy jest to działalność gospodarcza czy spółka.
  5. A czy taki przeciętny kowalski jest w stanie napisać taką umowę czy lepiej udać się do prawnika, żeby to on ją przygotował?
  6. Trochę męczy mnie, że inwestor jednak może wykorzystać mój pomysł. Stąd moje pytanie, co zrobić żeby się ustrzec przed taką sytuacją?
  7. Chcę uniknąć brania kredytu, więc zastanawiam się nad dotacją bądź o umieszczeniu ogłoszeń na serwisach typu symultana.org o której ostatnio przeczytałem na gazeta.pl w dziale gospodarka. Na temat dotacji słyszałem sporo złych opinii, dlatego obawiam się, że za jeden mały błąd mogą mi ją cofnąć. Co sądzicie o współpracy z inwestorem? Warto się o nią ubiegać?
  8. Wszedłem na te forum z myślą dyskutowania z innymi użytkownikami na temat biznesu. A tu co? Pełno spamu, który jest już na prawdę długo, a powinien być usunięty. Niewiele osób wypowiada się w tematach. Potencjał był spory, tym bardziej z taką domeną.
  9. z pożyczkami jest teraz bardzo ciężko, znajomy ubiegał się, ale niestety nie otrzymał jej. Warto poszukać jakiś innych opcji uzyskania pieniędzy na naszą inwestycje
  10. robert553@vp.pl na prawdę są to oryginalne perfumy? Jakoś nigdy nie miałem zaufania do tak niedrogich perfum, często spotkałem się z tym, że to po prostu podróbki. Praca konsultanta jest raczej pracą dorywczą niż stałą, nie ma się tej płynności finansowej, tylko takie niewielkie zastrzyki pieniężne od czasu do czasu.
  11. Myślę, że jeśli ma się na prawdę dobry i przemyślany pomysł, a do tego przedstawimy dobrze przygotowany biznesplan to nie powinno być problemu ze znalezieniem inwestora. Można także skorzystać z serwisów internetowych, które kojarzą inwestorów z przedsiębiorcami np Symultana.org (było to ostatnio opisane w dodatku "business angel" w dzienniku gazeta prawna) Ja jakiś czas temu szukałem inwestora (co prawda bezpośrednio) i udało mi się to w przeciągu kilku dni. Trochę na innych zasadach, bo na stałych udziałach w firmie, ale przynajmniej udało mi się wystartować (prawie, jeszcze trochę prac zostało przed oficjalną odsłoną ;) ) z moim pomysłem bez własnego kapitału.
  12. kasia28 myślę,że nie ty jedna byś obejrzała, na pewno znalazłoby się nas więcej. fajnie by było obejrzeć filmik z któregoś z tych spotkań.
  13. robotyka, mechatronika, budownictwo, informatyka, zarządzanie dla tych kierunków zawsze będzie praca
  14. Nie jest obowiązkowa, ale warto ją mieć. Najlepiej żeby zawierała najpotrzebniejsze informacje, była bardzo prosta i czytelna.