potran

Użytkownik
  • Zawartość

132
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O potran

• Ranga
    Ekspert

Ostatnio na profilu byli

16069 wyświetleń profilu
  1. Jeżeli są to pojedyncze zlecenia to możesz się tym zajmować jako freelancer :)
  2. Da się, jeżeli będzie lepszy od wizażu. Internet jest taki, że pozwala każdemu rozwinąć fajne pomysły. Uważasz, iż to co chcesz zaproponować będzie atrakcyjne dla kobiet i poczytne to rób :)
  3. potran

Portale z pracą

Zależy jaką pracę się szuka. Jeżeli coś poważnego to pracuj.pl jeżeli tymczasowa to tablica.pl albo gumtree.pl.
  4. potran

Witam

maupiatka z tego co zauważyłem to post przeklejony pod wiele wątków i szkoda to komentować...
  5. Ja przyznam, że nie raz jak widzę stare opuszczone budynki prlowskich magazynów w miejscowości rodzinnej to wyobrażam sobie je jako świetne miejsce na paintballa. Mój brat nawet myśli o takiej inwestycji, ale teraz nie ma czasu, bo wyjeżdża do Londynu, do centrali swojej firmy.
  6. Powiem krótko, te wszystkie firmy pożyczkowe co opisałeś są dla mnie jak lichwiarze, tylko szkodzą. Najlepiej byłoby gdyby ktoś ustawowo zrobił z nimi porządek, bo naprawdę źle się na to patrzy. Najgorsze jest to, że łapią się na nie ludzie, myślący, że będzie to dla nich deska ratunku, mający już kłopoty finansowe.
  7. maupiatka Zastanawiam się czy nie potrafią, czy może nie chcą zauważyć przyczyn, które każdy normalny obywatel jest w stanie wskazać...
  8. Prawda jest taka, że nie ma firm bez kosztów. Jak chce ktoś najtaniej założyć firmę to proponuję poczytać sobie o akademickich inkubatorach biznesu - fundacji dla początkujących przedsiębiorców. Nie płaci się ZUSu, i jest całkiem dobrze pomyślany system, w którym ludzie chcą naprawdę pomóc.
  9. Ostatnio czytałem, że ZUS widząc spadającą dzietność Polaków i coraz mniejsze wpływy proponuje by wprowadzić, bykowe, żeby zmusić ludzi do zakładania małżeństw i zwiększenia dzietności. Zastanawiam się, w którą stronę to państwo będzie szło, żeby nakazywać człowiekowi co ma w życiu robić, a jak ten będzie się sprzeciwiał to zostaną nałożone jeszcze większe obciążenia. Moim zdaniem gdyby doszło do wejścia takiego podatku w życie to oznaczałoby upadek polityki społeczno-ekonomicznej rządu. Do zawierania małżeństw ludzi powinno się zachęcać motywatorami pozytywnymi (mniej biurokracji, większy nacisk na rozwój przedsiębiorczości, ulgi prorodzinne), a nie negatywnymi, bo ludzie poczują jakby ktoś ich karał za błędy systemu, który sprawia, że wielu osobom opłaca się być tylko singlami, a posiadanie dzieci to coraz większe koszty. Jak Wy sądzicie?
  10. potran

Co polecacie?

W tej chwili to wszystkie strony działają poprzez jakiś system zarządzania. Jeżeli chcesz mieć swój portal to trzeba go najpierw zbudować i jeżeli kompletnie się na tym nie znasz to będziesz musiał wynająć jakąś firmę zajmującą się robieniem stron albo zdolnego studenta (opcja tańsza, ale może być mniej pewna). Później, żeby redagować artykuły to będziesz potrzebował zapewne podstawowej wiedzy z zakresu html (jak robić nagłówki, jak oddzielać paragrafy, dodać grafikę, być może multimedia zechcesz też dodawać).
  11. Mój znajomy rok temu dostał sie na studia podyplomowe, które były finansowane przez UE. Warunkiem do spełnienia, żeby nie oddawać kasy było zdanie wszystkich egzaminów.
  12. Dziwnie piszecie. Prawda jest taka, że jeżeli pracownik dobrze czuje się w firmie i nie jest tam tylko, bo musi gdzieś pracować i zarabiać, to przyjdzie na integrację i będzie się dobrze bawił. Dużo zależy więc od szefa, czy jego podopieczni identyfikują się z celami firmy, czy może jednak uważają swoją pracę za zło konieczne, by utrzymać rodzinę.
  13. Zależy jaką stronę pozycjonuje się. Jeżeli masz stronę, która ma mało konkurentów to problemu być nie powinno. Tak jak już wyżej ktoś zobaczył najlepiej założyć coś nowego, o czym jeszcze mało w sieci jest, a co może stać się trendy, inaczej nie ma większych szans bez sporego kapitału.
  14. Nie każdy udostępnia swój profil na FB publicznie, aczkolwiek uważam, że mimo wszystko nie powinno się kłamać. Sam tak bym nie zrobił nigdy.
  15. Ja bym jeszcze polecił skorzystać z Google AdWords. Co prawda pojawiają się koszty, ale sobie sam je ustalisz (czy to będzie 200zł-1000zł zależy od ciebie). Działa to na zasadzie płatnych klików, za które cenę sobie ustalasz, możesz dobrać takie ustawienia, że np. twoja reklama będzie wyświetlać się jedynie użytkownikom z Wrocławia i okolic, albo jakiejś dzielnicy Wrocławia. Są firmy, które zajmują się takimi kampaniami, ale samemu też się da opanować system.