Rafael

Użytkownik
  • Zawartość

23
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O Rafael

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array

Profile Information

1. Ja korzystałem- na samym początku to super rozwiązanie bo nie wymaga wielkich nakładów. 100-130 zł mnie to kosztowało. Jednak "stacjonarne" biuro ma swoje zalety- np pojadą za Ciebie do US z drobnymi sprawami, co tylko mogą to wykonają sami. W przypadku internetowego biura nikt nie pojedzie czasem i kilkaset kilometrów żeby złożyć jakąś korektę czy wniosek:)
  2. Wszystko zależy od wiedzy jaką posiadamy na temat reklamy. E-marketerzy narzekają na reklamy banerowe, a ja całkiem przyjemny zwrot na poziomie 20-30% po 2 tygodniach wyświetlaniach mam. I oczywiście dalej rośnie. Ważne tylko żeby odpowiednio targetować reklamy do możliwie jak najwęższego grona odbiorców, którzy idealnie spełniają nasze oczekiwania co do doskonałego klienta. Jakby nie patrzeć- mały budżet- reklama w sieci. Pozdrawiam Kuba
  3. Nie jestem na 100% pewny ale nie widzę przeszkód. Nieważne jak się rozliczasz- i tak możesz zatrudnić pracowników, choć nie wiem jak to wygląda u wolnych zawodów, np. lekarzy.
  4. Wyprzedziłeś mnie Michał:) Ciekawa jaka była kwota transakcji:) Wiem, że nie ma co liczyć na jej ujawnienie, ale mogła by pokazać wielu początkującym e-biznesmanom, że można spore pieniądze zrobić w internecie:)
  5. Rafał- masz rangę Administratora, zgłaszałem swoją firmę do publikacji na stronie, nie wiem czy Ty masz jakiś dostęp/wpływ na te zgłoszenia:) Michał, czytałeś "Kwadrant przepływu pieniędzy"? Jeśli tak to odpowiedzią na to pytanie jest to, że ja nadal mentalnie siedzę w kwadrancie S, nie mam tyle odwagi by przejść do B. Nie mniej ciągle czytam, by w końcu uwierzyć bardziej w siebie i swoje możliwości. Mnie nie interesują za bardzo portale przynoszące 2-3 tys miesięcznie. Giganta zarobkowego udało mi się zrobić jednego, maluczkich- kilka. jeśli nowe projekty okażą się dochodowe bardziej niż 2-3 tys to wtedy dokonam mentalnego przemieszczenia się z S->B. Mimo, że strona ma 3 miesiące, i każdy miesiąc jest o 15-30% lepszy niż poprzedni to jednak nadal się boję sytuacji kiedy stanie się ona niedochodowa. Jeśli jednak nie czytałeś to odpowiedź jest jeszcze prostsza:) Jestem samoukiem, szkoły nie lubię i uważam, że sam zrobię wszystko najlepiej:) Nie mógłbym znieść sytuacji gdy dochód odwróciłby się w trend spadkowy bo wtedy wiedziałbym, że nie potrzebnie oddałem prowadzenie w czyjeś ręce:) Nie mniej szukam programisty do zarządzania projektem, umówiłem się już z jednym wstępnie na 1300zł, ale muszę się upewnić, że ma to "coś", coś co pozwoli rozwijać projekt a nie stać w miejscu/cofać się:) Co do tych 10h. Tyle pracowałem na początku. Teraz czasem siedzę po 3 godziny dziennie, a zyski są na tym samym poziomie ponieważ ten portal jest(prawie) systemem biznesu. Cały czas automatyzuję jak największą część serwisu by pracować jak najmniej. Czasem znikam na 3 dni(bo mi się po prostu nie chce albo chce zapoznać się z kolejną książką na temat biznesu) a pieniążki nadal są. Do pełnego systemu jednak jeszcze brakuje, nie mogę zniknąć na kilka miesięcy bez utraty zysków. Pozdrawiam Kuba
  6. Ja już o takim czymś myślałem. Stworzyć w internecie katalog posiadanych produktów w magazynie, i kilku kierowców dowożących towar na terenie miasta w ciągu 1 dnia. Wszystko ok, ale żeby to było rentowne musisz zacząć w większym mieście. 33 tys to za mało. Min 60 tys + mocny marketing, bardzo nowoczesny zwłaszcza gratyfikujący pierwsze zamówienia (zwróci się poprzez produkty back-end) U mnie w mieście 20 tys po badaniach wśród mieszkańców uznałem, że za mało osób jest zainteresowanych
  7. W zasadzie mam jeden sporawy projekt, bardzo szybko rośnie, ale 1 osoba nie jest w stanie tego już ogarnąć. Serwis już posiada wspaniały poziom rentowności. Mój e-mail: rafaelwod@tlen.pl
  8. Bazując na własnym doświadczeniu wyliczyłem, że takie Plemiona mają 0.5 mln zł na czysto miesięcznie. Są dużo mniejsze gry(prowadziłem kilka gdzie było ok 10.000 graczy a i tak miały przychody na poziomie 20.000 miesięcznie, przy niemal zerowych kosztach). Także jak to najbezpieczniejsza branża do której szukam wspólnika;)
  9. Jest jednak branża w internecie która zawsze zarabia:) Gry online.
  10. W sumie racja:) Ale jednak pomogła by zmienić myślenie wielu ludzi. Skończyły się czasy gdzie wykształcenie czyniło bogatym.
  11. Cała seria Bogatego ojca, "Czas na e-biznes" P.Majewskiego, "Marketing internetowy" E. Frąckiewicz Ogólnie ja stosuję taką zasadę, że wiedza(książki) to najlepsza inwestycja. Mam zgromadzonych kilkadziesiąt książek na temat biznesu, marketingu czy ekonomii, które wywarły ogromny wpływ na to kim jestem. Czytać czytać i czytać:) Szkoda tylko, że tak mało osób to robi. Ile lepiej by mogła wyglądać nasza gospodarka gdyby Bogaty Ojciec był lekturą obowiązkową:)
  12. I to jest właśnie idealne podsumowanie tematu:) Mnóstwo osób utrzymuje się z internetu. Liczba ta stale rośnie bo żaden rynek nie ma takiej pojemności jak internet. W dodatku tutaj inwestycje się zwracają najszybciej. Są branże w których nie można stracić.
  13. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co wg nas oznacza sukces, gigant-portal itd. Czy dochód na poziomie 30.000 zł miesięcznie(stale rosnący) w serwisie prowadzonym przez 1-osobową firmę, 10h dziennie, 5 dni w tygodniu, osiągnięty po 1 miesiącu w sieci można nazwać sukcesem? Ja myślę, że tak. Zaraz wyskoczą posty typu: bajki gadasz. Mam to gdzieś, ja kasę mam i nie muszą mi inni wierzyć (oczywiście raporty mogę pokazać, nie anonimowe a sygnowane nazwą mojej firmy) Kwestia trafienia w gusta. Sama umiejętność programowanie to mało- bez wiedzy o e-marketingu nie da się odnieść dobrego sukcesu. Także nie narzekaj na przesycenie tylko myśl nad czymś czego jeszcze nie ma a ma szansę się wybić. No chyba, że myślisz o znacznie większych zyskach niz 30 tys do kieszonki :) Pozdrawiam Rafael
  14. Przede wszystkim gratuluję takiego podejścia:) Wyrażę opinie na temat portalu z racji, że pracuje w e-biznesie już 3 lata. Jeśli nie znasz się na prpogramowaniu to musisz pracę zlecić profesjonalistą. Koszt wykonania będzie spory, zazwyczaj mniej niż 8.000 nie zapłacisz za wykonanie przez firmę. Możesz poszukać tzw. freelancerów- zrobią może za ok 3-4 tys. Do tego dolicz reklamę portalu(min. 2000), koszt serwera(na początek to mo,że być tania maszyna za 100 zł miesięcznie, ale potem trzeba wymienić na mocnego dedyka) Zacznij jednak od przeprowadzenia badań czy pomysł się przyjmie:) Ja powiem tylko, że zainwestowałem w jeden projekt 1000 zł (sam programowałem stronę), a obecnie przychodzy wynoszą +/- 40.000 miesięcznie. Także powodzenia:)
  15. Rozumiem że chcesz kupować zza granicy owe dodatki do gier?(np. Gold do gier typu Silk, Metin?)