szamanbiznesu

Użytkownik
  • Zawartość

22
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O szamanbiznesu

• Ranga
    Początkujący
  1. Nie każdy ma czas i ochotę jechać za granicę. Czasami na nasz pomysł potrzeba więcej kasy niż jesteśmy wstanie zarobić w krajach lepiej płatnych. Nie traktowałbym tego jako alternatywy inwestora. Jeśli nie mamy kasy, ale chcemy prowadzić biznes to nie widzę lepszego wariantu niż anioł biznesu. Oczywiście trzeba mieć szczęście/dobry pomysł/umiejętności do przekonania ludzi :)
  2. I wtedy żałujemy, że w ogóle raczyliśmy pokazać się w internecie ze swoim pomysłem. Szukamy w głowie dalej, ktoś sobie na nas już zarabia, a my wciąż z niczym. Druga strona medalu to fakt, że nie mamy pewności, że nawet po rozmowie uda się nawiązać współpracę. Wtedy sobie można powiedzieć - po co ten prawnik mi był, niepotrzebne koszty. Ale ważne, że nasz pomysł nie traci potencjału i może spodoba się komuś innemu, może się uda.
  3. Kowalski.. zależy czy Kowalski jest obeznany w świecie prawa. Ja na przykład nie znam się na aspektach prawa w biznesie więc gdybym miał podpisywać jakieś umowy to przynajmniej za pierwszym razem, udałbym się do prawnika - masz pewność, że niczego nie przeoczysz i nikt nie skorzysta z Twojej ew. pomyłki. Pewnie nie jest to najbardziej skomplikowana umowa świata, ale dla własnego spokoju przynajmniej poradziłbym się prawnika :)
  4. Ja na przykład pracowałem w Anglii na takiej umowie. Było to Part time job - płacone wszystkie składki, dodatkowo jako student miałem zwrot podatku całościowo - bardzo dobry układ. Part time sprowadzał się do tego, że po prostu sam wybierałeś sobie ile chcesz pracować - jak nie chciałeś, nie robiłeś - a mogłeś zapieprzać też 18 godzin na dobę, jak chciałeś.
  5. usługi już jakieś tam są, ale na razie jeszcze nie widać tam firm oferujących usługi - na przykład firmy marketingowe.
  6. no ale Ci "profesjonaliści" też używają do tego narzędzi. Chodzi mi właśnie o to, czego oni używają, żeby wybić stronę wyżej w wyszukiwarce?
  7. A myślicie, że na takiej symultanie znajdą się poważni inwestorzy, którzy są w stanie wyłożyć dużą kasę? Zwykle tacy ludzie z kasą mają już układy i otaczają się wokół ludzi, z którymi mogą robić interesy, ale z drugiej strony są też ludzie, którzy mają świetny pomysł na biznes, ale trzeba na to sporo pieniędzy i tylko tacy inwestorzy byliby w stanie sfinansować to przedsięwzięcie. Myślicie, że Ci "wielcy" inwestorzy szukają szansy pomysłów na takich stronach?
  8. stricte - no właśnie założenie studiów zarządzania takie jest. Tak uczysz się teorii, jak założyć - powtarzam już się. Jak pójdziesz na socjologię to nie dowiesz się o takich rzeczach, na prawie tez. Zarządzanie jest najlepszym wyjściem, jeśli myśli się o własnym biznesie - nawet jeśli będzie to ogród botaniczny, zoo albo kancelaria prawnicza - w sensie do zarządzania nią.
  9. przede wszystkim, tak jak już tutaj pisali, trzeba mieć dobrą stronę internetową z rzetelnymi informacjami. Podawaj jak najwięcej informacji na niej, zaczynając od wszelkiego rodzaju kontaktu z Tobą. Mnie bardzo razi, jak szukam jakiejś firmy i nie mogę nawet na niej znaleźć adresu ani maila do kontaktu. Strona musi dobrze wyglądać. Jeśli drzwi to ja proponuję też ulotki, które będą roznoszone po blokach, żeby ludzie mogli sami zobaczyć. Dlatego nie warto na jednej kartce napisać, że zakładamy drzwi, tylko najlepiej jakiś mały folder z przykładowymi drzwiami. Może to kogoś zachęci, jak się zobaczy coś fajnego w takim folderze.
  10. no ale chłopak pisze, że chce założyć własną firmę. Na zarządzaniu nauczy się teoretycznych rzeczy, jak założyć i jak kontrolować i rozwijać firmę. Wiadomo, że dużo własnej ciężkiej pracy go czeka, ale no nie widzę lepszego kierunku, który by przygotował go do biznesu.
  11. Oczywiście, że warto! W dzisiejszych czasach trzeba się cały czas rozwijać, żeby nie być w tyle. Ci, którzy stoją w miejscu tracą z każdym dniem. Mój znajomy kiedyś skorzystał z dotacji, ale nie wyszedł mu za bardzo biznes, nie dał rady utrzymać zatrudnienia na deklarowanym poziomie i ją stracił. Dlatego inwestor to dobre wyjście - on też bierze na siebie część ryzyka. Życzę powodzenia!
  12. no dobra.. w takim razie jakie wykorzystać możliwości do promowania własnej strony internetowej? Co zrobić, żeby w wyszukiwarce była wysoko indeksowana? Jakich narzędzi użyć?
  13. zależy jeszcze co sprzedajemy. Z elektroniką to tylko i wyłącznie allegro i własna strona. Ale nie wszystkie produkty sprzedasz na allegro.
  14. Dlatego trzeba być przygotowanym na nagłą zwyżkę klientów w czasie oferowania sprzedaży grupowej, czy też usług. Bo to ma być promocja naszej firmy, więc klient musi być usatysfakcjonowany! Niektórzy rzucają się, potem zgłasza się 50 osób, a oni nie są w stanie obsłużyć wszystkich i robi się problem i jest kicha.
  15. Stary.. no jak to nie? Zarządzanie przygotowuje do założenia firmy. Teoria planowania, zakładania, rozwoju itd jest w programie tych studiów zawarta. Idz na zarządzanie, tam się sporo rzeczy dowiesz. Oczywiście musisz sam pracować, bo od Ciebie dużo wymagać nie będą.