Infakt

Użytkownik
  • Zawartość

33
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Infakt

• Ranga
    Średniozaawansowany

Contact Methods

• Website URL
    Array

Ostatnio na profilu byli

8822 wyświetleń profilu
  1. Raczej nie. Wiem bo znam kilka osób które starały się o dotacje na kogoś z członków rodziny. A to dlatego, że np taka osoba była zameldowana na terenie wiejskim więc miała większe szanse na dostanie dotacji. Urząd rozpatruje wniosek, biznes plan i dokumenty w formie pisemnej. Niektóre programy mają i komisje ustną, ale to na wyższym etapie i ich obchodzi głownie to czy dana osoba zna się na tym co napisała. I czy firma będzie działała, czy nie będzie tak, że oni dadzą pieniądze, a ktoś splajtuje po paru miesiącach bo nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy. Wystarczy więc, że żona będzie w temacie i kilka razy przeczyta wniosek, biznes plan nauczy się tego co tam napisane.
  2. Każdy program antywirusowy chroni dane. Tylko nie każdy wart jest kupna. Musisz sprawdzić ile antywirus ma sygnatur wirusów czyli ile rozpoznaje. Czołowe programy mają powyżej 100 000 sygnatur. I tym bym się kierował.
  3. Prawnicy biorą stawki za godzinę. W zależności od miasta są to różne stawki, za coś takiego może mama zapłacić od 100 do 500 złotych
  4. ACTA po potężne zagrożenie dla każdego. W myśl tych przepisów np jeśli na swojej stronie internetowej zacytujemy jakąś osobę to ktoś może to zgłosić jako naruszenie praw autorskich. Ostatnio cytowaliśmy kogoś znanego kogo cytatów pełen jest internet i prawnik zwrócił uwagę, że jeśli wejdzie ACTA ktoś będzie to mógł usunąć. To pierdoła, ale dotyka nawet takich detali. Nie mam wątpliwości, że ACTA nie tylko nie zahamuję piractwa, ale je jeszcze rozszerzy na inne dziedziny. Jak się pożar gasi benzyną to tylko wybuch z tego wyniknie.
  5. Wszystko jest indywidualne. Nie można za pomocą prostego pytania od razu dać konkretną odpowiedz. Więcej szczegółów potrzeba
  6. Dobre pytanie. Tyle, że totolotek właśnie bazuje na ludziach którzy zamiast pracować i sami zarobić wolą iść na skróty i wygrać by kupić coś infantylnego, coś czego chce prawie każdy.
  7. Oczywiście aplikacje on line Infakt. W końcu mamy XXI wiek skoro konta bankowe są on-line i coraz więcej usług w ten sposób działa to i księgowość on-line to przyszłość.
  8. Auta dostawcze to auta przy których od paliwa możesz odliczyć podatek VAT. Cała reszta aut to auta których paliwo wchodzi w koszty, ale VATu nie odliczysz.
  9. 149 złotych na miesiąc Wszystko on-line lub telefonicznie. Papiery z domu zabiera kurier (w cenie usługi) Księgowi księgują a my mamy podgląd na bieżąco tego co się dzieje.
  10. Procedury jak w każdym urzędzie chwilę trwają, szczególnie jeśli chodzi o patent. Dlatego proponuje zamiast pytać się tu zapoznać się z stroną urzędu lub zadzwonić.
  11. Wiele mniejszych firm nie zawsze ma i zresztą nie musi mieć pieczątek. Jednak jeśli chodzi o wizerunek na pewno inne firmy potraktują cię lepiej jeśli ową pieczątkę zrobisz.
  12. Świetne publikacje. Także mogę polecić i tego autora i jego pisarstwo. Kwadrant Przepływu Pieniędzy najbardziej mi się podobał.
  13. Księgowy to opcja dla firm w stylu developer czy sieć sklepów. Jeśli prowadzisz kilku osobową działalność, jeśli masz 1,2,3 punkty, a liczba faktur nie idzie w setki czy tysiące to spokojnie możesz skorzystać z księgowości on-line. Możesz też skorzystać z usług All Inclusive czyli kuriera do domu. Kuriera który raz w miesiącu zabierze od Ciebie dokumenty do zaksięgowania, a rezultat odbierzesz na swoim komputerze.
  14. Mam podobne zdanie. To forum zamiera. Obserwuje je od dawna. Od niedawna mam swój profil i widzę tu spory potencjał z którym nic się nie dzieje. A szkoda. Bo forum ciekawe, proste i nie ma wielu wad.