mkrawczykowski

Użytkownik
  • Zawartość

44
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O mkrawczykowski

• Ranga
    Średniozaawansowany

Contact Methods

• Website URL
    http://krawczykowski.net.pl
  1. Witam wszystkich, chciałbym poruszyć temat stron responsywnych. Są to strony www, które dopasowują się do urządzeń mobilnych, takich jak smartofny i tablety. "Zwykła" strona dobrze wygląda tylko na komputerze/laptopie, czyli na dużym ekranie. To często powoduje, że internauci wchodzą na nią rzadziej, ponieważ oglądanie jej np. ze smartfona jest po prostu niewygodne. Co więcej, strony responsywne wczytują się znacznie szybciej, zużywając mniej transferu, co jest szczególnie ważne w przypadku Internetu mobilnego. Badania pokazują, że strony dopasowujące się do urządzeń mobilnych to już nie tylko fanaberia, ale konieczność - internauci chcą wygodnie przeglądać strony na mobilnych urządzeniach, a coraz częściej robią to raczej na smartfonie i tablecie niż na komputerze czy laptopie. Więcej na temat responsywnych stron www znajdziecie w tym krókim artykule.
  2. Na siłkę nie chodzę (trochę ćwiczę w domu), ale rozmawiałem nie raz z kolegami na ten temat. I widzę kilka rzeczy, które warto przemyśleć: 1. gdy ktoś chce zacząć pakować/ćwiczyć, pyta znajomych gdzie oni chodzą. Czyli de facto to oni robią reklamę. Może trzeba jakoś to wykorzystać, np. dać obecnym klientom coś za polecanie siłowni (choćby rabat)? 2. każdy ma swoją ulubioną siłownię z jakiegoś określonego powodu. I, z tego co widzę, rzadko tym powodem jest: "bo mam blisko". Moi znajomi zwykle polecali konkretną siłownię "bo jest dobry klimat", "bo fajni ludzie przychodzą", itp. Zapytaj obecnych stałych bywalców dlaczego przychodzą akurat do Twojej siłowni. A potem spisz wszystko co powiedzieli i chwal się tym w materiałach reklamowych. Osoby, które jeszcze nie są Twoimi klientami, mogą również uznać te konkretne cechy za to, czego szukają i przyjdą do Ciebie. 3. Dowiedz się, jakie są wady innych siłowni. Raz słyszałem np. taką opinię: "Na tą siłkę nie chodzę, bo nie ma z kim sensownie pogadać, same ^&%$# przychodzą". Może trzeba pomyśleć, żeby jakoś ściągnąć do siebie tych, z którymi można pogadać? :) 4. Pomysł nie mój, słyszałem o nim dawno temu: dać Paniom zniżkę, niech zaczną częściej przychodzić, to faceci przyjdą za nimi. Nie wiem, czy działa i jest jak dla mnie wątpliwy etycznie, bo traktuje się kobiety jak przedmiot: przynętę. Z drugiej strony można zrobić to samo, tylko zamienić płcie miejscami i niech faceci robią za przynętę ;) Ogólnie tego punktu nie traktuj raczej serio. Podsumowując, najpierw należy się dowiedzieć jakie masz mocne i słabe strony i jakie mocne i słabe strony mają konkurencyjne siłownie. I o wykorzystać. Dlatego rozmawiaj z ludźmi, ćwicz obok jesli możesz i ucinaj sobie z nimi pogawędki. Swoją drogą, osoba spoko właściciela tez może być czynnikiem, który zwiększy ilość klientów. Podejrzewam, że lepiej przyciągnąć do siebie osoby ćwiczące stale niż reklamować się wśród nowicjuszy, bo ci drudzy często odpadają. Ale to tylko mi się tak wydaje, sam wiesz lepiej jak jest. Pozdrawiam!
  3. Witam serdecznie! W temacie napisałem "na każdą kieszeń", ponieważ tak właśnie jest. Oferuję wykonanie strony internetowej w zasadzie bez względu na to, jaki masz na nią budżet. Oczywiście jeśli budżet jest większy, możemy zrobić więcej, ale niemal za każde pieniądze możesz mieć dobrze wyglądającą stronę internetową. Jak to możliwe? Już tłumaczę: Nie zawsze jest konieczniść wykonywać stronę zupełnie od zera. Czasem wystarczy użyć jednego z setek gotowych szablonów graficznych i dodać do niego treść. Czasami szablon można nawet nieco dostosować do siebie. Nie raz wykonywałem już taką stronę, a jej koszt zawsze był mniejszy lub równy 300 zł. Jeśli zechcesz, możemy skorzystać też z płatnych, bardzo profesjonalnych szablonów graficznych. Ich koszt to zwykle do 50$, czyli około 150 złotych. Jeśli oczekujesz czegoś więcej, zapraszam do zapoznania się z ofertą na mojej stronie internetowej http://krawczykowski.net.pl. Zbuduję dla Ciebie stronę dopasowaną do Twoich potrzeb, również responsywną (na urządzenia mobilne), jeśli będziesz chciał/a. Koszt takiej strony jest już większy, zwykle to około 800 złotych. Być może masz jakieś pytania. Jeśli tak, napisz do mnie - formularz kontaktowy znajdziesz na stronie http://krawczykowski.net.pl/kontakt
  4. Zapraszam też do mnie. Strony internetowe buduję głównie na Wordpressie, ale czasem przydaje się też Joomla. Oprócz stron www zajmuję się też budowaniem blogów firmowych (siłą rzeczy;P).
  5. Strona internetowa na pewno. Na stronie umieśćcie nagrania z Waszych imprez w jak najlepszej jakości. A skąd brać internautów na tej stronie? Może dogadacie się z innymi firmami do których ludzie idą gdy organizują wesele: sklep z sukniami, jakieś sale, cateringi. Możecie się choćby wymienić ulotkami czy pomyśleć o jakiejś bardzij zaawansowanej współpracy.
  6. A czy takie gadżety reklamowe nadają się do krótktoterminowego zwiększania sprzedaży? No bo rozumiem, że pozwalają przyzwyczaić potencjalnych klientów do naszej marki, utrwalić się w pamięci i inne takie rzeczy, które brzmią zbyt teoretycznie, żebym je tu pisał :) Ale czy komuś pomogło w zdobyciu klientów na krótką metę rozdanie np. kubków? Jestem sceptyczny jeśli o to chodzi, choć sam nigdy nie próbowałem.
  7. Nie da się wycenić "dobrej strony internetowej", bo to za mało informacji. Jedna może kosztować tysiąc, a inna dziesięć tysięcy albo i więcej. Donbra wiadomość jest taka, że można zrobić stronę z systemem zarządzania treścią (właściwie jest to dzisiaj norma) i sam sobie te podstrony z czasem pododajesz. :) Nie musisz więc płacić za każdą z nich komuś. W razie czego - polecam się. Zerknij na przykład tutaj: http://krawczykowski.net.pl/strony-internetowe
  8. Można też po prostu zlecić stworzenie strony www komuś, kto to robi na codzień, zamiast robić stronę samodzielnie. Warto też stronę zaplanować. Tylko zaplanowana strona internetowa ma szansę być skuteczna, czyli zamieniać internautów w klientów. Warto zerknąć tutaj - wypisałem, na co należy zwrócić uwagę podczas planowania strony internetowej.
  9. ...i jeszcze kogoś, kto stworzy stronę internetową dla firmy. Nie każda firma ją na początku tworzy, ale wiele to robi :)
  10. Ja uważam, że te wszystkie techniczne rzeczy są sprawą raczej drugorzędną. Najpierw trzeba stronę zaplanować, czyli ustalić do kogo będzie kierowana, co w związku z tym należy na niej umieścić, jak będzie reklamowana, czy będziemy ją sami aktualizować czy zlecimy to komuś, itp. Zerknij na mój bezpłatny ebook na ten temat: Jak stworzyć skuteczną stronę internetową, która wpłynie na Twoje dochody? Potem przyjdzie czas na decyzję jak to technicznie zbudować.
  11. Czy są tu osoby, które postanowiły rozpocząć prowadzenie własnego biznesu po przeczytaniu książek R. Kiyosaki? Mówią, że takie osoby często zaczynają huraoptymistycznie, bo uwierzyły, że prowadzenie firmy jest proste, a potem... upadają tak szybko jak powstali :( Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Ja uważam, ze w samym czytaniu tego typu książek nie ma nic złego, ale po przeczytaniu kilku z nich nie staniemy się przecież dobrymi przedsiębiorcami, więc trzeba przygotować się znacznie lepiej.
  12. Witam, pewnie są na forum osoby, które potrzebują stronę www dla firmy. Pewnie są też takie osoby, które już ją mają ;-) Chciałbym porozmawiać o tzw. kreatorach, czyli programach zwykle dostępnych przez przeglądarkę internetową do łatwego tworzenia stron www samodzielnie. jest ich w sumie sporo, dlatego postanowiłem przetestować kilka z nich i porównać. Wyszła mi mała tabelka, którą umieściłem tutaj. A może ktos używał już kreatora? Jak wrażenia? Możecie podzielić się swoją opinią? Czy spełnia Wasze wymagania? Jak się z nim pracuje? I co najważniesze - jaki to kreator? Dyskusja może być ciekawa, bo opinii na ten temat tyle ile osób bierze udział w rozmowie ;) Ja kiedyś byłem przeciwnikiem, ale zmieniłem zdanie, gdy poczytałem na różnych forach opinie osób, które już posiadają stronę zbudowana za pomocą kreatora.
  13. niestety, ale wygląda na to, że masz rację :( Wolałbym, żebyś się mylił ;-) Ale z drugiej strony - nie można nic nie robić. Parafrazując znaną maksymę (lub cokolwiek to było): żeby głupie strony zapanowały w internecie wystarczy, żeby normalne strony nie powstawały. Dlatego musimy działać! :) A wracając do tematu: Jak juz się dowiedziałeś - sposobów masz dużo: CMSy pisanie w kodzie kreatory stron zlecenie innym jednak ważniejsze od tego jak zrobić stronę jest to, co na niej umieścisz. Czy będziesz potrafił zainteresować internautów. Na dłuższą metę nie wystarczy robic tego, co wszyscy, trzeba zaproponować coś unikalnego. Może to być choćby inny styl pisania albo inne, nietypowe zdjęcia, ale coś musi być. Czętso jest to po prostu większy budżet na pozycjonowanie na wiele fraz, które w przypadku strony kulinarnej pewnie będzie potrzebne.
  14. Jak wiedzą wszyscy, którzy już trochę czasu prowadzą własną działalnosć, łatwiej jest sprzedać komuś, kto już wcześniej u nas coś kupił niż znaleźć następnego klienta. Jednak aby mogło dojść do drugiej i kolejnych transakcji, nasz klient musi być zadowolony. Wydaje się to oczywiste, ale jakże często o tym się zapomina. A jest to o tyle ważne, że może wpłynąć na rozwój naszej firmy. Do niedawna nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak bardzo profesjonalna obsługa klienta może zadecydowac o być albo nie być dla firmy (zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej). Spójrzcie na to: źródło To wyniki badania jakie zostało przeprowadzone przez Janelle Barlow i Dianne Maul, autorki książki "Wartość emocjonalna". Widać wyraźnie: zła obsługa klienta jest główną przyczyną zmieniania usługodawców i dostawców. Wbrew temy, co się często mówi, to nie niska cena decyduje o tym, czy klient zostanie z nami czy odejdzie do konkurencji. Ciekawe, prawda? Rzuca to nowe światło na to, jak powinniśmy podejść do tematu. Bo teraz już nie ma wymówek. Kiedyś mogliśmy mówić "chce nieskiej ceny, to niech nie oczekuje cudów!" ;-) Teraz już trzeba temat potraktować inaczej.
  15. Witam, jak w tytule. Wymienię się linkiem (nawet na stałe) ze stronami tematycznie zbliżonymi do mojego bloga (http://emarketing.krawczykowski.net.pl). Interesuje mnie tematyka: reklama w internecie marketing internetowy tworzenie stron www blogi firmowe itp, pokrewne Oferuję wstawienie linka do Twojego serwisu w niemal każdym wpisie na moim blogu. Niektóre z nich są podlinkowane, inne nie. Ja jestem zainteresowany linkami do tylko jednego wpisu na moim blogu. Szczegóły do ustalenia. Dzięki wstawieniu linka do wpisu, będzie on "mocny" jesli chodzi o pozycjonowanie: na tematycznej stronie, otoczony tekstem i wyglądający naturalnie, nie z jakiegoś tam boksa na dole strony ;-) Jeśli jesteś zainteresowany, pisz: mkrawczykowski (wiadomo co) gmail.com