Romero

Użytkownik
  • Zawartość

4
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Romero

• Ranga
    Początkujący
  1. e-booki, jak dla mnie zwykłe naciąganie. Next miał niezłą reklamę przed startem jakiś rok temu?
  2. Witam, jestem zameldowany w Łodzi i tam mieszkałem 19 lat tj. całe życie ;) Jednak od roku mieszkam w Warszawie i tu moje pytanie, gdzie będę musiał się udać by zarejestrować własną działalność gospodarczą. W Łodzi czy w Warszawie?
  3. Z tego co pamiętam to: 1. Sporządzasz umowę-zlecenie (standardowa) 2. Wysyłasz do 'pracownika' dwa egzemplarze, jeden dla Ciebie jeden dla niego. 3. On wysyła ci twoją kopię umowy z podpisem: jeśli to jest student/uczeń to ksero legitymacji + 'zgodność z oryginałem' tj. pieczątką i podpis z sekretariatu. +ew. zaświadczenie o pobieraniu nauk. 4. Składki są pobierane na poczet podatku z jego pensji(brutto) i to teraz chyba jest 18% mogę się mylić. Po prostu analizowałem tekst 'umowa-zlecenie' 5. Może lepiej umowa o dzieło? ew. określone prowizje np. od sprzedaży to na 'umowie zlecenie' może tez być 6. Hmm... No jak już pisałem 'o dzieło', 'zlecenie'. No chyba, że to by było na zasadzie 'firma firmie', tj. ty zlecasz małe prace tym osobom jako firmom, no ale to już wymaga własnej działalności gospodarczej.
  4. Skoro grasz w tę grę już jakiś czas, to warto się rozejrzeć czy nie istnieją już jakieś portale które były zakładane jako Fan Site, a stały się większymi stronami dzięki community(życie w internecie na takich portalach o grach to tylko i wyłącznie forum). Jakieś 2 lata temu również sam prowadziłem taką stronę pewnej gry i wiem jak to wygląda. Właściwie potrzebny ci serwer na stronę. Sam portal jak mówili poprzednicy instalujesz z darmowych aplikacji CMS, możesz poszukać grafika który przygotuje oryginalny i profesjonalny layout. Sukcesem takich stron jest to, że nie potrzeba wiele na reklamę - "znajomy znajomego", a wiemy jak to wygląda w życiu online ;)