Komar84

Użytkownik
  • Zawartość

6
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Komar84

• Ranga
    Początkujący
  1. Sorry, ale 150 zł za projekt logo to jest jakaś kpina. Profesjonalnie zaprojektowane logo nie powinno kosztować kilku złotych. Dlaczego? Bo proces produkcyjny logo to długa droga ok. 7-14 dni podczas, których projektant musi wiele szkicować, myśleć i pracować. Nie można tego procesu przyśpieszać. Istotna jest chwila przerwy w trakcie produkcji, aby dać dojrzeć niektórym z pomysłów. Tanie logo (najlepiej jeszcze w 48 godzin) od kilku projektantów za grosze, to sposób na stracenie pieniędzy, które niestety raczej nie zwrócą się dzięki logo zrobionemu w pośpiechu bez możliwości rozwinięcia skrzydeł pomysłom. TAKIE GROUPONOWE PROMOCJE POWINNY BYĆ BANOWANE, BO TO POZORNA OSZCZĘDNOŚĆ, KTÓRA W DŁUŻSZEJ PERSPEKTYWIE MOŻE PRZYNIEŚĆ STRATY. Sam jestem grafikiem i wiem, że jest coraz więcej dobrych studiów graficznych w Warszawie (np. Brandnation etc.) gdzie można zamówić dobre logo z elementami identyfikacji wizualnej za relatywnie niewielką kasę. Patrząc na to z jakim pietyzmem oni pracują i jaka jest jakość tej pracy, to mnie osobiście byłoby szkoda 150zł za takie tanie logo ściągnięte najpewniej ze stocka, obrobione na szybko i bez pomysłu :/ Bleh
  2. Logo to jest coś, co musi być wykonane starannie i dokładnie, od początku do końca. Natomiast identyfikacja wizualna to NIE tylko grafika, a całe światy znaczeniowe, które muszą komunikować odpowiednie wartości. Nie jest to ważne tylko dla potencjalnych klientów. Jest to ważne także (a może nawet przede wszytskim) dla Ciebie. W Brandnation zawsze powtarzam klientom, że to przede wszystkim TY, jako właściciel musisz wiedzieć z czym sie utożsamiać, co sobą reprezentować i jakim językiem przemawiać do ludzi. Dlatego tak ważne jest zainwestowanie w dobrą identyfikacje wizualną. I nie pisze tego jako grafik, czy członek studia brandingowego.
  3. Najpierw zainwestuj w identyfikacje wizualną (koszt ok 1500zł w małych studiach graficznych jak np. Brandnation. Takie studio może Ci też za ok 800zł zaprojektować prosty szablon strony. Oni się na tym znają, masz też wtedy gwarancje, że wszystko jest spójne itd. Później dopiero zgłoś się do programisty (jest dużo dobrych i tanich, np. Mateusz Krywko. Długa droga, nie za tania (choć też nie za droga) a przynajmniej nie utopisz kasy w beznadziejne logo, flashowy szablon i źle zakodowaną stronę. Jak to mawia moja mama: " nie stać nas na tanie rzeczy" :)
  4. My w Brandnation korzystamy często z drukarni Mirage na ul. Tynieckiej w Warszawie. Bardzo dobra drukarnia, fajna obsługa. Zing i Antalis do wyboru. Na wizytówki czekałem godzinę więc to dobry timing. I nie, nikt mi nie zapłacił za tego posta :D
  5. Współpracuje z małym studiem brandingowym Brandnation. Mamy ponad 900 fanów na swoim fanpage'u. Śmiesznie mało, prawda? Ale już jeden klient okazał się być naszym fanem, a kolejny śledził naszego tumblr'a i na tej podstawie zdecydował się na współprace. Dlatego będę bronił social mediów. Moim zdaniem warto mieć fan page i warto prowadzić go regularnie. Amen.
  6. Sorry, ale 150 zł za projekt logo to jest jakaś kpina. Profesjonalnie zaprojektowane logo nie powinno kosztować kilku złotych. Dlaczego? Bo proces produkcyjny logo to długa droga ok. 7-14 dni podczas, których projektant musi wiele szkicować, myśleć i pracować. Nie można tego procesu przyśpieszać. Istotna jest chwila przerwy w trakcie produkcji, aby dać dojrzeć niektórym z pomysłów. Tanie logo (najlepiej jeszcze w 48 godzin) od kilku projektantów za grosze, to sposób na stracenie pieniędzy, które niestety raczej nie zwrócą się dzięki logo zrobionemu w pośpiechu bez możliwości rozwinięcia skrzydeł pomysłom. Sam jestem grafikiem i wiem, że jest coraz więcej dobrych studiów graficznych w Warszawie, w kilku pracują nawet moi znajomi (np. Mama Studio, Brandnation etc.) Patrząc jak oni pracują i co robią to mnie osobiście byłoby szkoda 150zł za tanie logo ściągnięte ze stocka, obrobione na szybko i bez pomysłu :/