andrzej83x

Użytkownik
  • Zawartość

18
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O andrzej83x

• Ranga
    Początkujący

Ostatnio na profilu byli

2860 wyświetleń profilu
  1. Jeżeli w pobliżu dyskontu to strzał w stopę.
  2. Zdecydowanie dobra a raczej bardzo dobra reklama będzie nieodzowna. Musisz postawić na pozycjonowanie swojej strony internetowej. Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam na priv.
  3. Ja też nie wierzę w przesądy ale lepiej nie ryzykować. Dlatego w piątek 13-tego nie robię jakiś ważnych interesów. Jak mi kot przebiegnie drogę to się zawracam. Jak mijam kominiarza chwytam się za guzik. To chyba najpoważniejsze o jakich pamiętam i jakie biorę pod uwagę.
  4. Zgadzam się z forumiakiem. Poradnik jest ogólny a sytuacja w każdym mieście jest inna i dlatego do każdej trzeba podchodzić indywidualnie. Na pewno warto coś takiego czytać, bo może uda się coś sensownego dla nas podpatrzyć i wykorzystać. Abstrahując od poradnika firma sprzątająca to z pewnością jest dobry pomysł na biznes. Nie warto jednak od razu rzucać się na wszystko i na początek proponuje postawić na sprzątanie biur. Dobra reklama, trochę pocztą pantoflową, a jak wyrobisz sobie markę to o zlecenia nie będziesz musiał się martwić.
  5. W mojej firme dość często są organizowane imprezy firmowe i zarówno pracownicy jak również szefowie są zadowoleni. Może to wynika z wielkości firmy. Nasza ma oddziały w kilku miastach i dlatego nie sposób spotkać się ze wszystkimi na codzień. A tak na luzie przy muzyce i drinku możemy się spokojnie spotkać, jeśli dojdzie ktoś nowy to poznać. Oby więcej takich spotkań było :))
  6. Pewnie, że to dobry pomysł. Coś takiego funkcjonuje w Poznaniu. Na jednej z pętli tramwajowej można wypożyczyć rower. Jak Ci się uda uzyskać dotację to daj znać.
  7. Również uważam, że sklep spożywczy jest dobrym pomysłem zwłaszcza w mniejszych miastach czy na wsiach. Chociaż nawet w większym mieście, jeśli będzie miał dobrą lokalizację np. na dużym osiedlu i będzie miał w ofercie alkohol to może uda mu się jakoś przetrwać.
  8. Takie zachowanie jest bez sensu. Ludziom się wydaje, że takich dokumentów nikt nie weryfikuje. Jednak może ich spotkać nie miła niespodzianka.
  9. Pewnie, po co odrazu na początku działalności tworzyć duże koszty jakim jest wybudowanie magazynu od podstaw. Lepiej jest kupić jakiś używany, zaadaptować do własnych potrzeb i można działać.
  10. Myślę, że zdecydowanie powinieneś mieć w swojej ofercie mieć sprzątanie biur.
  11. Rzeczywiście jest to najbardziej popularne i dość dobre narzędzie w tym zakresie.
  12. Pewnie, że można promować firmę przed startem biznesu. Wiele firm tak zaczynało. Nie pamiętasz reklamy AXE. Przez jakiś czas leciała w telewizji w stylu za kilka dni się wydarzy. W ten sposób zaczęli promować swoją markę.
  13. Uważam, ze firma sprzątająca to bardzo fajny pomysł. Oczywiście konkurencja jest jednak jak się dobrze zareklamujesz i będziesz rzetelny to klientów będziesz miał.
  14. Lepiej inwestować samemu i zgarnąć całą pulę niż tylko część zysku wypracowanego przez brokera. Poza tym 18 % to nie jest jakaś kwota powalająca na kolana jak dla mnie.
  15. Jeśli masz wykazaną stratę (czyli sprzedałeś akcje w danym roku - max do 26 lub 27 grudnia - 3 dni na rozliczenie), to musisz taką stratę wykazać w picie, w przeciwnym wypadku nie możesz jej potem odliczyć od zysków. A poza tym już same transakcje a nie tylko zyski wymagają tego aby złożyć pita w urzędzie skarbowym. Stratę może odliczyć do 5 lat po jej wykazaniu, z tym zastrzeżeniem, że w żadnym z tych lat nie więcej niż 50 % tej straty. Jeśli jej nie wykorzystasz po 5 latach przepada.