Lukas88

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Lukas88

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. Witaj, myślę że studia na kierunku ekonomia lub MBA są odpowiednie, aby mieć podstawy do pracy jako trener biznesu. Myślę, że studia psychologiczne mogłyby być również pomocne. W ich trakcie, warto już od pierwszego roku szukać praktyk i staży w różnych firmach, których działalność jest związana z Twoimi zainteresowaniami. Można znaleźć różne darmowe szkolenia dla studentów (np. z autoprezentacji), można próbować się dostać na konferencje specjalistyczne lub założyć koło naukowe na uczelni, którego działalność będzie związana ze szkoleniami lub biznesem. Mając wiedzę i doświadczenie, po studiach mógłbyś otworzyć własną działalność szkoleniową z branży biznesowej lub próbować zatrudnienia w firmach szkoleniowych. Uważam, że szkolenia to branża, która z roku na rok będzie się rozwijać (zwłaszcza e-szkolenia). Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem ;)
  2. Jakiś czas temu wpadłem na kilka pomysłów odnośnie własnej działalności. Nie miałem jednak okazji jeszcze sprawdzić czy są to biznesy, które się opłacają. Pierwszy z pomysłów dotyczy zarabiania na choinkach w okresie przedświątecznym -biznes choinkowy Kolejny pomysł to zarabianie na zapalniczkach i bateriach- biznes bateriowo-zapalniczkowy Ostatni pomysł to biznes na kontenerach Chciałbym dowiedzieć się czy w obecnej sytuacji rynkowej przedstawione przeze mnie pomysły mają rację bytu? Czy osoba bez doświadczenia ma szanse, zakładając taki biznes na zyski? Pozdrawiam, Łukasz