WeWa

Użytkownik
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O WeWa

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

5624 wyświetleń profilu
 1. Co do zasady, zawieszenie działalności gospodarczej pozwala przedsiębiorcy na sprzedaż posiadanych środków trwałych i wyposażenia, bez konieczności wznawiania działalności. Tym samym, jeśli licencja była wprowadzona jako wartości niematerialne i prawne, można ją zbyć bez wznawiania firmy. Analogicznie będzie w przypadku komputera, pod warunkiem że stanowi on firmie środek trwały. Jeśli chodzi o inne wydatki, to przedsiębiorca ma prawo regulować zobowiązania (i przyjmować należności za przychody) co do których umowy zawarte zostały jeszcze przed okresem zawieszenia działalności gospodarczej.
 2. Uważałbym z tym, jako że tworzenie stron dla innych płatnie może zostać podciągnięte pod działalność. Jeśli zaczynacie je tworzyć masowo, to ryzyko się zwiększa, więc polecam się najpierw zastanowić żeby się przez przypadek nie wpakować w działalność ;)
 3. Zgadzam się z przedmówcami - zależy od tego, co chcesz zlecić. Stała obsługa IT to rzeczywiście może być zadania godne outsourcingu, ale jeśli na starcie tylko potrzebujesz nieco wsparcia, to lepiej wziąć kogoś na zlecenie albo nawet o dzieło, jeśli to ma dotyczyć wykonania np. konkretnej sieci etc.
 4. Ja polecam artykuły na ten temat, kompleksowo opisane całe rozliczenie przy działalności i etacie- ZUS, dochodowy: http://poradnik.wfirma.pl/-etat-i-dzialalnosc-a-skladki-zus http://poradnik.wfirma.pl/-kwota-zmniejsza...t-i-dzialalnosc http://poradnik.wfirma.pl/-dzialalnosc-gos...rozliczenie-pit Jeśli chodzi o czas... Jak robisz w DG to, co lubisz, to to nie będzie jak praca, tylko jak hobby :) a że czasem trzeba i na etacie, i w DG po prostu harować, żeby związać koniec z końcem - to już, niestety, szara rzeczywistość.
 5. Zależy, ile masz funduszy i na jak długo jesteś w stanie je zamrozić. Masz do wyboru obligacje, lokaty, rachunki oszczędnościowe - zazwyczaj na im dłużej zamrozisz pieniądze i im większe ryzyko, tym więcej możesz zyskać. Ja polecam te ściągi: http://poradnik.wfirma.pl/-zyski-z-dzialalnosci http://poradnik.wfirma.pl/-gdzie-lokowac-nadwyzki-finansowe Może pomogą.
 6. Banki ustalają zdolność kredytową przede wszystkim na bazie zarobków - wysokości, stabilności, od kiedy zarabiasz, poza tym inne zobowiązania, czy masz już za sobą historię kredytową i jak ona wygląda etc. Zależy też, na co planujesz wziąć kredyt. Jeśli konsumencki, to inaczej będziesz oceniany, niż jeśli firmowy - wtedy liczy się też staż firmy, przychody, biznesplan. Polecam Ci poniższy poradnik, może znajdziesz pomoc jeszcze dodatkową: http://poradnik.wfirma.pl/-w-jaki-sposob-b...lnosc-kredytowa
 7. Polecam Ci program do prowadzenia księgowości online - na początek jak znalazł. Proste narzędzie, nielimitowane wsparcie ekspertów: https://wfirma.pl/ Dodatkowo prowadzą portal okołobiznesowy gdzie możesz znaleźć sporo informacji na temat firmy, w tym cały cykl o jej zakładaniu: http://poradnik.wfirma.pl/prowadze-biznes/...ie-dzialalnosci Polecam :)
 8. Jednoosobową działalność gospodarczą (a zakładam, że od takiej startujesz, nie zakładasz od razu spółki :)) rejestrujesz za pomocą CEIDG-1 we właściwym urzędzie gminy lub miasta. http://poradnik.wfirma.pl/-wszystko-o-ceid...ci-gospodarczej Jeśli chcesz rozliczać się z podatku VAT, to konieczne będzie także udanie się do urzędu skarbowego i zarejestrowanie jako podatnik VAT - poniżej omówienie i wzór formularza: http://poradnik.wfirma.pl/-jak-wypelnic-vat-r A jeśli chcesz znaleźć wszystkie niezbędne informacje, polecam Ci cykl: http://poradnik.wfirma.pl/-rozpoczecie-dzi...acyjne-i-prawne Trochę czytania, ale wszystkie niezbędne informacje w pigułce, właściwie wszystko co powinnaś wiedzieć na początek. Powodzenia :)
 9. To zależy, ile masz tego kapitału i jaka jest sytuacja na rynku. Jeśli masz na tyle zabezpieczenia, że w podbramkowej sytuacji nie będziesz na wariackich papierach sprzedawał koparki za bezcen, no to może kupno. Leasing natomiast wydaje się bezpieczniejszy i bardziej zachowawczy. Tu jest sporo informacji: http://poradnik.wfirma.pl/-dlaczego-warto-...asing-samochodu http://poradnik.wfirma.pl/-jakie-sa-roznic...ym-i-finansowym może pomogą w podjęciu decyzji.
 10. Jeśli startujesz z firmą - lepiej leasing. Mniej formalności, mniejszy nacisk na historię kredytową, ogólnie opcja bardziej dostępna. Przewagą kredytu jest co prawda fakt, że nawet jeśli auto opłacisz z kredytu, to stajesz się jego właścicielem, w leasingu jest to nieco bardziej skomplikowane (trzeba odróżnić jeszcze leasing finansowy od operacyjnego). Polecam Ci poniższe teksty, przynajmniej na wprowadzenie: http://poradnik.wfirma.pl/-leasing-a-kredyt http://poradnik.wfirma.pl/-firmowy-samocho...sing-niz-kredyt http://poradnik.wfirma.pl/-leasing-operacy...stawowe-roznice Mam nadzieję, że to jakoś przybliży sprawę.
 11. Jak się odpowiednio taki gratis dobierze, to i on zadziała :) załączam małą ściągę, może akurat jakaś inspiracja się w niej znajdzie.
 12. Z tymi blogami to jest różnie, jeśli prowadzisz jednego hobbystycznie i masz na nim np. reklamy, no to tylko odprowadzasz podatek jako osoba prywatna na rocznym PIT. Ale jeśli masz ich więcej albo nie jest prowadzony hobbystycznie tylko od razu masz z niego przychody, to czasem urzędy skarbowe uznają to za działalność gospodarczą: http://poradnik.wfirma.pl/-google-adsense-...iczac-przychody Także tu radzę uważać i dokładnie się podowiadywać :)
 13. Witaj :) Tego typu zorganizowana działalność, z której uzyskujesz dochody, najprawdopodobniej w oczach fiskusa będzie postrzegana jako działalność gospodarcza. Problematyczna jest już sytuacja, kiedy nie zarabiasz na samej stronie (np. hobbystycznym blogu), ale zamieścisz na nim płatne reklamy - tutaj przykład: http://poradnik.wfirma.pl/-google-adsense-...iczac-przychody Zatem w tej sytuacji najlepiej byłoby założyć działalność. Jeśli chcesz ją zakładać sama, to jednoosobowa działalność gospodarcza - najprostsza forma, na początek przez 2 lata ulgowy ZUS, niewiele formalności. Jeśli chcesz założyć firmę ze znajomym, to najlepszą formą będzie spółka cywilna - formalności i zasady bardzo zbliżone do JDG. Polecam cykl na temat zakładania działalności - są tu wszystkie niezbędne informacje: http://poradnik.wfirma.pl/-rozpoczecie-dzi...acyjne-i-prawne Jeśli chcesz, to jest także w formie e-booka - może akurat będzie wygodniej: http://poradnik.wfirma.pl/-e-book-wszystko...ci-gospodarczej Obie formy działalności trzeba zarejestrować za pomocą CEIDG-1 - tutaj masz opisane wszystko krok po kroku razem ze screenami: http://poradnik.wfirma.pl/-wszystko-o-ceid...ci-gospodarczej Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)
 14. Tu znajdziesz poradniki w formie e-booków do ściągnięcia - jest i VAT, i PIT, i jak prowadzić działalność gospodarczą od podstaw: http://poradnik.wfirma.pl/-e-book-podatek-vat-w-2014-r http://poradnik.wfirma.pl/-e-book-wszystko...osob-fizycznych http://poradnik.wfirma.pl/-e-book-wszystko...ci-gospodarczej Ten poradnik funkcjonuje przy portalu, który zajmuje się księgowością - spróbuj, może akurat Ci podpasuje. Pozdrawiam.
 15. Może po prostu zapoznaj się trochę z tematem, idź potem na porządne szkolenie i można hulać. Alternatywą jest albo zatrudnienie marketingowca, co raczej w start-upie nie ma szans zaistnieć, albo outsourcing. Przelicz sobie, co Ci się bardziej opłaca w szerokiej perspektywie. Tutaj znajdziesz wszystko w pigułce o marketingu internetowym: http://poradnik.wfirma.pl/-marketing-internetowy0