hoxter

Użytkownik
  • Zawartość

7
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O hoxter

• Ranga
    Początkujący
  1. doskonale zdaję sobie z tego sprawę. szukam po prostu pomysłu, który sprawdziłby sie w mojej okolicy.
  2. Witam wszystkich! Zwracam się z zapytaniem, jaki wy byście otworzyli biznes za 50 000zł? Mieszkam w Łodzi, na osiedlu, gdzie jest kilka rynków, dużo sklepów (od spożywczych, po odzieżowe, książkowe, z artykułami remotowo-budowlanymi itp). Więc to raczej odpada. Pomyślałem o usługach. Może rozliczenia podatkowe, ale zniechęciłem sie do tego, bo w ksiażce telefonicznej jest multum ofert. Biur pośrednictwa w nieruchomościach jest już kilka. Stwierdziłem, że jedyną moją szansą jest sprzedaż przez internet. Kiedyś myślałem nadprogramowaniem w Javie różnych aplikacji użytkowych. Potrafię też napisać grę "układankę", która mogłaby być zamawiana tzn. klient poprzez internet wysyłałby mi zdjęcie ukochanej osoby i jabym pisał "układankę" na telefon komórkowy. Ale trzeba by się zająć czymś jeszcze. Ostatnio odkryłem pewien duży lokal (100-120m2) w pawilonie i nie za bardzo widzi mi się, aby nie wykorzystywać tej powierzchni w pełni. Przeznaczenie jej na biuro firmy informatycznej byłoby marnacją. Handlu nie mógłbym prowadzić, bo jest na piętrze, idzie się po dość wysokich schodach. Klient nie zaglądałby tam często. Restauracja by raczej nie wypaliła, bo już jest kilka restauracji i pizzerii w pobliżu. Chyba że restauracja by się czymś wyraźnym wyróżniała (np. szybkie randki, czyli rozmowa z nieznajomą osobą przez kilka minut, następnie przechodzenie do następnego stolika itd.). Pomyślałem, że ta powierzchnia nadawałaby sie na produkcję, można by poustawiać maszyny. Tylko co by produkować? Sytuacja jest taka: lokal 100-120 m2, 50 tysięcy gotówki. Czekam na pomysły ;)
  3. hoxter

płatności sms

Dzięki, na pewno sprawdzę :rolleyes:
  4. Jak myślicie, ile można zarobic na reklamie "tekstowej" tzn. w tekście mamy linki do reklamujących się (wyskakują takie "chmurki")? Z takimi reklamami spotkałem się tutaj i na innych stronach. ile chcieć za takie rzeczy? opłata miesięczna jak za banner, opłata "groszowa" za kazde kliknięcie?
  5. Serfując po sieci zawsze się spotykałem z podatkami dla firm typu ryczałt, karta podatkowa, VAT itp. VAT to podatek od towarów i usług. W szkole natomiast mówiono, że podatkiem na przedsiębiorstwo jest CIT. I tu moje pytanie: oferując usługi płacę VAT + np. ryczałt czy VAT+ryczałt+CIT? Niech ktoś mi wytłumaczy czy np ryczał to forma podatku CIT czy coś zupełnie innego... :blink:
  6. hoxter

YoYo

YoYo wszystkim! Jestem nastolatkiem, początkującym informatykiem. Właśnie planuje swój biznes. Mam pare pytań, mam nadzieję, że ktos będzie znał na nie odpowiedź. Z góry pozdrawiam! :) ^_^
  7. jestem dość młody, ale interesuję się informatyką (m.in. html, javą). mam pomysł na taką "mini-firmę" prowadzoną przez własną stronę www. chciałbym aby na mojej stronie płacono sms-em za produkt. może ktoś wie, jak stworzyć własny numer sms o podwyższonej płatności (71xxx, 72xxx)? z jakimi instytucjami się skontaktować? czy są jakieś firmy oferujące tego typu usługi? dzięki temu mój produkt stałby się masowy ;D z góry dzięki za odpowiedzi.