PiotrCVSzablony

Użytkownik
  • Zawartość

20
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O PiotrCVSzablony

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array
  1. Specjalistyczna klinika jest jak najbardziej świetnym pomysłem na biznes, o ile nie ma konkurencji w okolicy (myślę że obszar 100 km trzeba wziąć pod uwagę). Sprawdź konkurencję, poza tym trzeba się liczyć z kosztami uruchomienia takiej kliniki (sprzęt, produktu potrzebne do zabiegów, ubrania, itd.) + koszt personelu. Nie orientuję się jakie są koszty usług, dlatego zrób sobie bilans kosztów i ewentualnych przychodów i zobacz jak to będzie wyglądać, czy warto w to wchodzić. -------------------- Przykładowe CV szyte na miarę!
  2. 1. Najpierw zbadaj rynek, czy jest popyt na tego typu usługi. 2. Musisz wybrać formę opodatkowania. Ponieważ Twoimi głównymi odbiorcami będą osoby prywatne nie pchałbym się na 100% w VAT póki nie musisz. Na początek też nie musisz mieć kasy fiskalnej. 3. Rejestrację firmy możesz dokonać wirtualnie tutaj. Po wypełnieniu zanosisz tylko wniosek do Urzędu Gminy lub Miasta. Pamiętaj tylko, że jeśli nie będziesz prowadzić osobiście księgowości, to podpisz wcześniej umowę z księgową albo chociaż dowiedz się dokładnie jaki jest adres siedziby księgowej, ponieważ jest to potrzebne we wniosku CEIDG. Musisz też mieć adres siedziby firm i konto, z którego będziesz wysyłać przelewy do ZUS. Toretycznie przy jednoosobowej działalności gospodarczej nie ma wymogu posiadania konta firmowego, natomiast ja mimo wszystko polecam założenie takiego, ponieważ w przypadku jakiejś kontroli nikt Ci nie będzie prześwietlał prywatnego konta :) 4. Przyda się też pieczątka firmowa oraz wizytówki na koniec ;) -------------------- Przykładowe CV szyte na miarę!
  3. Prowadzenie restauracji jest jednym z trudniejszych biznesów. Jeśli masz doświadczenie w gastronomii, ciekawą lokalizację, będzie dobre jedzenie oraz klimat to może chwycić. Z drugiej strony musisz koniecznie zbierać dane klientów i budować bazę kontaktów, żebyś mógł przygotowywać dla nich specjalne oferty i budować z nimi relację. Możesz też np. sprawdzić jaki jest czas realizacji zamówień w innych miejscach konkurencyjnych i robić to albo szybciej, albo mieć lepsze jedzenie. Trzeba by było pomyśleć nad unikatowością tego miejsca. Możesz też poszukać jakiejś franczyzy, bo wiem że takie są (np. naleśniki jak smok). -------------------- Przykladowe CV szyte na miarę!
  4. Bez dobrej reklamy się raczej nie przebijesz. Możesz też pomyśleć o uruchomieniu programu partnerskiego, dzięki czemu zdobędziesz na starcie osoby, które same będą promować Twoją stronę. Na początek możesz dać większe prowizje albo uruchomić wielopoziomowy program partnerski. Z drugiej strony nie wiem jakie jest zainteresowanie tym tematem chociażby na podstawie Planera Słów Kluczowych. Bo może się okazać, że nakłady nie będą adekwatne do zarobków. -------------------- Przykladowe CV szyte na miarę!
  5. Tworzenie kolejnego molocha wg mnie mija się z celem. Postawiłbym raczej na serwis niszowy, który nie ma kompletnie konkurencji, np. portal dla matek (strzelam :) ). Jesteś kobietą i wiesz mniej więcej czego nie ma albo z czym się nie spotkałaś, a "potrzebujesz". Zapisz pomysły na kartce, następnie zapytaj 50 koleżanek co one o poszczególnych pomysłach myślą i powinien Ci się pewien obraz pojawić. PS. Zawsze jest łatwiej wejść z usługą/portalem, który jest unikatowy i nie ma konkurencji. Wydaje się, że już "wszystko" zostało stworzone. Prawda jest taka, że wszystko można poprawić, czy dostarczyć w lepszej, innowacyjnej formie. -------------------- Przykładowe CV szyte na miarę!
  6. Monety złote z pewnością są warte zainteresowania, ewentualnie takie, które były emitowane w związku z pewnymi wydarzeniami. Też mam niewielki zbiorek monet z młodzieńczych lat, ale do tej pory nie interesowałem się jaką mają wartość :) Może warto byłoby się im przyjrzeć? PS. Faktycznie ostatnio w wielu miejscach osoby piszą o inwestowaniu w wina, ponieważ mają bardzo szybką stopę zwrotu. Muszę się tą tematyką zainteresować :) -------------------- Przykładowe CV szyte na miarę!
  7. Ja korzystam z usług Biura Rachunkowego online i jestem mega zadowolony. Trochę się wahałem na początku, gdy uruchamiałem swoją firmę, ale po przeczytaniu kilku opinii na necie zdecydowałem się :) Nie żałuję, bo fachowa obsługa księgowa (praktycznie masz dostęp do swojego prywatnego księgowego, który Ci pomoże za free) oraz możliwość wysyłania dokumentów w postaci skanów przez Dropbox to tylko część z plusów tej formy prowadzenia księgowości. -------------------- Wzory CV szyte na miarę!
  8. Z tego co się orientuję, to dowolna sprzedaż rzeczy zakupionych na firmę wlicza się w przychodzy firmy. Najlepiej skontaktuj się z jakąś księgową, żeby mieć 100% pewności. -------------------- Nowoczesne i kreatywne wzory CV! Sprawdź również naszą ofertę indywidualną.
  9. Właśnie dlatego podoba mi się ebiznes. Można prowadzić działania w Internecie, promować swoją osobę lub przyszłą markę, do tego budując listę potencjalnych klientów. Po kilku miesiącach startując z biznesem mamy zdecydowanie lepszy start :) PS. Zapisałem się na kurs. Dam znać, jak przetestuję porady w praktyce. -------------------- Nowoczesne i kreatywne szablony CV! Sprawdź również naszą ofertę indywidualną.
  10. Skoro kupowałeś oprogramowanie na firmę, to na 99% będziesz musiał odwiesić działalność, sprzedać oprogramowanie i z powrotem zawiesić. Wynika to z tego, że oprogramowanie było kosztem dla firmy. W momencie sprzedaży będzie jej przychodem. Dlatego powinno to być udokumentowane i jeszcze w zależności od różnicy przychodów oraz kosztów może pojawić się podatek do zapłacenia. PS. A jaki typ działalności prowadziłeś? -------------------- Nowoczesne i kreatywne wzory CV! Sprawdź również naszą ofertę indywidualną.
  11. 1. Odnośnie formy opodatkowania to sam sobie musisz to poprzeliczać. Polecam Ci dwa dokumenty do przeczytania tutaj oraz tutaj 2. Siedziba firmy to najczęściej miejsce zameldowania (również może być czasowe) lub lokal który wynajmujesz. 3. Firmę możesz założyć tak naprawdę sam. Wchodzisz na CEIDG, wypełniasz wniosek o założenie działalności i drukujesz. Następnie idziesz do Urzędu Gminy (jeśli to wieś) i tam już jest reszta formalności. Jeśli zamieżasz być VATowcem, to jeszcze do skarbówki musisz zanieść odpowiedni druk (dokładnie teraz nie pamiętam jaki). 4. Odnośnie dotacji się nie wypowiem, bo jeszcze nie korzystałem. 5. Co do zatrudnienia to już od Ciebie zależy. Najdrożej zarówno dla przedsiębiorcy jak i zatrudnionego wychodzi etat (największe koszty, bo jest wiele niepotrzebnych składek potrącanych). Ponieważ nie zatrudniam ludzi, to nie wypowiem się co najlepiej. W tej kwestii najlepiej z księgową pogadać. 6. Ja korzystam z księgowości online. Koszt miesięczny to około 130 zł. Mam do dyspozycji osobistą księgową, do której zawsze mogę zadzwonić i zapytać się o różne rzeczy związane z księgowością. Jest wiele różnych pakietów, także wszystko zależy od tego ile będziesz miał dokumentów oraz ile zatrudnisz pracowników. 7. Odnośnie księgowości napisałem koszt wyżej, ZUS też został podany. To co pewnie będzie to jeszcze podatek. -------------------- Nowoczesne i kreatywne szablony CV! Sprawdź również naszą ofertę indywidualną.
  12. Nie w każdej branży prowadzenie działań w social media ma rację bytu. Co innego wykorzystanie mediów społecznościowych w SEO :) Wracając jednak do FanPage i Facebooka. Ja bym zrobił najpierw rozpoznanie rynku przez konkretną firmę. Sprawdziłbym, czy są na FB inne firmy z branży, jak się im rozwija strona społecznościowa, czy ktoś się wypowiada. Oczywiście to nie musi być wyznacznik czy warto w to inwestować, czy nie. Chodzi mi tylko o to, że dużo firm kieruje swoją ofertę na FB bo jest obecnie boom na media społecznościowe. Natomiast jeśli nie mamy przemyślanej strategii jak zdobyć fanów i w jaki sposób przekształcić ich na klientów, cała kasa pójdzie na marne. -------------------- Wzory CV szyte na miarę!
  13. Popupy mogą by dobrą formą zbierania listy mailingowej, na której następnie będziemy się reklamować. Promowanie produktów w tej formie raczej jest kiepskim rozwiązaniem. Ja bym wykorzystał popupy do zbierania emaili za newsletter i np. kupon rabatowy w sklepie :) -------------------- CV Szablony szyte na miarę!
  14. Graficznie serwis wygląda jak taki trochę lepszy katalog stron. Nie wiem ile zarabiasz na tym serwisie, ale wg mnie warto zainwestować w lepszy layout. Obecnie nie wygląda to zbyt profesjonalnie. Poza tym jest trochę rzeczy pod SEO do poprawy. Życzę powodzenia i dalszego rozwoju serwisu :) -------------------- CV Szablony szyte na miarę!
  15. Pracodawcy oczekują dużego doświadczenia i świetnego wykształcenia. Problem w tym, że studiując dziennie często nie mamy już czasu/sił na pracę. Dlatego osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem są studia zaoczne. Nie są one tak samo wartościowe w wiedzę jak dzienne, ale za to możemy zdobywać doświadczenie, które w mojej ocenie jest bardziej cenione, niż skończona super uczelnia dzienna. Nie można również zapomnieć o rozwoju w postaci szkoleń, ebooków, audiobooków. -------------------- Kreatywne i nowoczesne wzory CV!