optimusnaczelny

Użytkownik
 • Zawartość

  468
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O optimusnaczelny

 • Ranga
  Ekspert
 1. Z moich obserwacji wynika, że banki jak i firmy pozabankowe coraz częściej decydują się na udzielaniu pożyczek czy kredytów zdalnie, przez internet. Działa to na takiej zasadzie, że wraz z wnioskiem o kredyt wykonuje się przelew autoryzacyjny w wysokości np 1 gr. Symboliczny, chodzi o pozyskanie danyh osobowych, bo kto jak kto, ale banki mają w 100% zweryfikowane dane swoich klientów. W przelewie zwrotnym oddają 1 grosza + kwotę pożyczki o którą wnioskowaliśmy. Zainteresowane osoby odsyłam do tego rankingu chwilówek: https://chwilowo.pl/ranking-chwilowek/ na którym można uzyskać trochę więcej informacji na ten temat.
 2. Przy obecnych stopach procentowych zysk z lokat na czysto, czyli po odliczeniu podatku Belki oscyluje w granicach 2% w skali roku. Trochę więcej bo około 5 do 10% w skali roku można uzyskać z wynajmu mieszkania. Jeszcze większy zwrot, ale obarczony dużo większym ryzykiem jest inwestowanie w złoto, waluty, inwestycje giełdowe. Ale pytanie jest o najmniej ryzykowne, więc konta oszczędnościowe lub lokaty. Wrzucam odnośnik na http://www.tanie-konto.pl/promocje/ warto śledzić, bo często można trafić na jakieś interesujące promocje i przeceny.
 3. Nie przesadzałbym z ilością mebli z tego względu że pomieszczenie faktycznie nie jest duże, a trochę rzeczy przydałoby się zmieścić. Używanego wyposażenia szukaj na Allegro czy innych OLX-ach. Dużo tego jest na grupach na facebooku. Proponuję też tutaj rzucić okiem https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/6205319.wf Przydałyby się również jakieś meble do poczekalni, a więc tego typu https://www.ajprodukty.pl/recepcja-i-poczekalnia/6210087.wf
 4. Maj to sezon komunijny. Macie w tym roku komunię świętą? W sensie czy wasze dzieci mają. Osobiście jestem zwolenniczką skromności - a więc jak najmniejszego przepychu - bo to nie to jest najważniejsze. Prezenty jak już to skromne. Jakie macie do tego podejście?
 5. Wbrew pozorom jest jeszcze kilka kont, które są darmowe nawet dla firm. Niektóre bez dodatkowych warunków wstępnych, podczas gdy inne wymagają pewnego minimalnego obrotu, płatności kartą aby zrekompensowały sobie koszta prowadzenia poprzez opłatę interchange. Warto moim zdaniem śledzić aktualne zestawienia: http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/ Masz tam też wyszczególnione, co gdzie i za ile...
 6. Akurat w stolicy nie powinno być z tym większego problemu. Zaczynając od sieciowych pralni znajdujących się zwykle w galeriach handlowych a kończąc na samodzielnie prowadzonych przez przedsiębiorców. Sprawdź sobie jeszcze w tych dwóch miejscach: Złote tarasy: http://zlotetarasy.pl/uslugi/practical-services/pralnia/5-sec Para Para http://para-para.pl/
 7. No właśnie wiem.. Pytam w kontekście takich inwestycji jak chociażby te tutaj: http://markowydom.com.pl/dla-klientow/ Jak domkną obwodnice Warszawy oraz zrobią trasy szybkiego ruchu do centrum, to wydaje się to być naprawdę interesującą opcją.
 8. A co powiedzielibyście o zakupie domu? W cenie mieszkania w centrum można kupić pokaźny dom poza centrum - np Żyrardów, Marki, Wołomin, Pruszków itd.
 9. Chodzi o możliwość zobrazowania procesu produkcyjnego, przed wdrożeniem instalacji przemysłowych. Również na wypadek awarii, monitoringu procesów przemysłowych itd itd.
 10. Szukam hurtowni odzieży sportowej, dresów z dobrej jakości materiałów. Z opcją wykonywania napisów (takie pytania również się pojawiają).
 11. Też mam w Nest Banku przelewy są bezpłatne. Jedyne płatne usługi to te związane z wypłatą z zagranicznych bankomatów czy przelewy międzynarodowe. W cenniku trzeba byłoby sprawdzić, ale prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów krajowych - to wszystko jest za free. Na http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/ znajdziesz ich specyfikacje.
 12. Myślę że większość z nas posiada prawko lub planuje posiadać :) Warto od czasu do czasu zrobić sobie mały sprawdzian ze znajomości przepisów drogowych. Gwoli ścisłości - wszystkich pytań w bazie jest około 3 tys. Pytań na kat. B jest około 2 tys. Z tej puli losowanych jest 32 pytania za które można otrzymać max 74 pkt. Przypomnę, że aby zdać trzeba zdobyć 68 pkt. Test na prawo jazdy można wykonać tutaj http://www.ltesty.pl/testy/ Pochwalcie się swoimi wynikami :)
 13. Fakt, w niektórych bankach przelewy ekspresowe są darmowe. A przynajmniej 5 w każdym miesiącu. Z tego co sobie przypominam, to tak to wygląda w Alior Banku, ale zamknąłem u nich ostatecznie konto, ze względu z innych powodów. Standardowo jest tak, że jeżeli z rana dokonasz przelewu to w godz. popołudniowych powinien być na koncie u odbiorcy. Proponuję przejrzeć specyfikację poszczególnych ofert -> http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/ Ciekawostka jest też taka, że w UK przelewy dochodzą w czasie rzeczywistym.
 14. Hugo Boss to nieszablonowe zegarki. Ciekawe wzornictwo, nieszablonowe. Uważam, że jeżeli ktoś już posiada klasowy zegarek na stalowej bransolecie, na pasku skórzanym - to powinien zakupić do kolekcji właśnie taki sprzęt jak Hugo Boss, na różne nieformalne okazje. Szczególnie te dwa mi się podobają: 1. http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Hugo_Bo...ondon-9024.html 2. http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Hugo_Bo...Dubai-8965.html
 15. Ależ oczywiście,że tak. Zauważyłam,ze w niektórych ośrodkach taki znak jest samodzielnie wydrukowany. Jednak takie oznaczeni jest nieprawidłowe poniewaz może wprowadząć w błąd. Nie wygląda to również zbyt estetycznie. Zresztą warto jest takie znaki zamówić sobie do ośrodka chociażby z racji ich ceny, która nie jest wcale wysoka: http://www.znaki-tdc.com/fotoluminescencyj...uacyjne-aa.html W tym sklepie jest na przykład spory wybór.