optimusnaczelny

Użytkownik
 • Zawartość

  494
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O optimusnaczelny

 • Ranga
  Ekspert

Ostatnio na profilu byli

31680 wyświetleń profilu
 1. Możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od spraw związanych z tworzeniem i analizowaniem umów oraz przygotowania i dokumentów korporacyjnych?
 2. Taką do przewiezienia kilku mebli z jednego punktu do drugiego, aby nie było potrzeby wynajmowania firmy transportowo-przeprowadzkowej. chodzi o taką standardowa przyczepkę do montażu do haka.
 3. Piramidy finansowe, czyli instrumenty przez które miliony osób na przestrzeni ostatnich lat straciły swoje oszczędności. Jedną z większych afer na przestrzeni ostatnich lat była afera związana z Amber Gold, która kusiła potencjalnych inwestorów wielokrotnie większymi oszczędnościami niż miałoby to miejsce w przypadku obligacji czy lokat. Piramida ta rozrosła się do takich rozmiarów, ponieważ służby państwowe, które miały ją kontrolować zaspały lub wykazały się niesamowitą wręcz ignorancją. Na http://investor-online.com/piramida-finansowa-jak-ja-rozpoznac/ - ciekawy artykuł na temat tego, w jaki sposób rozpoznać piramidę finansową.
 4. A może jakaś firma związana z pożyczaniem pieniędzy na procent. Nie mam tutaj na myśli tego, abyś uruchomił bank :) a raczej abyś stał się pośrednikiem w wyszukiwaniu i pożyczaniu ludziom pieniędzy. Jeżeli chodzi o koszta, to w zasadzie są one bardzo niskie. Żyjesz z udzielanych prowizji. A więc biuro w centrum jakiegoś miasta, wyposażenie. A ofert pożyczek jest bardzo dużo. Wystarczy zajrzeć na takie strony jak te tutaj: https://chwillowki.pl/
 5. A nie lepiej zrobic to na zasadzie konta walutowego - bankowego? Zamiana gotówki z wykorzystaniem np giełdy walutowej. Chodzi o konto firmowe w banku. Osobiście dziwi mnie, że w większości przypadków mimo, że firmy bywają mniej wymagającymi klientami, to jednak muszą więcej płacić za prowadzenie konta. Z tego co widzę - to jest zdecydowanie mniej darmowych kont jak w przypadku kont indywidualnych, czy o studenckich już nie wspominając. Takich kont walutowych jak np te tutaj: http://www.tanie-konto.pl/konta-walutowe/
 6. Potrzebujemy założyć konto walutowe - firmowe. Zależy nam przede wszystkim na takich walutach jak Euro, Dolar i Frank Szwajcarki. Czy możecie polecić coś w tym zakresie? Ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?
 7. Tak, tylko od sprawdzonych dostawców. A jest ich wielu
 8. Jak się patrzy na biografie przedsiębiorców, osób którym się udało - to w 99% są to osoby które dużo pracowały. A więc praca, motywacja daje największe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.
 9. Generalnie 80% pensji podczas zwolnienia chorobowego jest pewnym demotywatorem. Bo lepiej jest zarobić 100% niż 80%. Kolejna sprawa, to Jakie możliwości weryfikacyjne ma pracodawca? W przypadku wątpliwości może zgłosić się do ZUS, ten wyśle kontrolę, albo wezwie na kontrolę. Co jeszcze? Pracodawca może w pewnych sytuacjach pojechać sprawdzić jak L4 jest wypełniane. No i w końcu może zatrudnić zewnętrzną firmę która zajmuje się kontrolą oraz redukcją absencji.
 10. Chodzi w sumie o 7 pomieszczeń, w tym dwa pomieszczenia frontowe, które są dosyć mocno przeszklone. Pytanie teraz jaką centrale kupić i jakie czujniki. Chodzi mi o coś dobrego a nie zbyt drogiego jednak z naciskiem na dobre.
 11. W jaki sposób przelewać funty do Polski, aby nie tracić na tych wszystkich kosztach manipulacyjnych, przewalutowaniu? Optymalnie, gdyby środki od razu wpłynęły na rachunek bankowy.
 12. Nie było jeszcze tego tematu, a przecież każdy z nas gdzieś o tym myśli. I nie dotyczy to tylko kobiet ale i mężczyzn. Jak w temacie - jakie są wasze sposoby na skuteczny i efektywny podryw :) ?
 13. Auto na firmę - warunek konieczny to faktura VAT. Stąd pomysł aby zakupić nowy lub używany np z salonu. Kilka propozycji: https://samochodyio.pl/samochod-osobowy/renault-megane-renault-megane-coupe-3-1-5-dci-110km-z-niskim-przebiegiem-dtf1eholjk https://samochodyio.pl/samochod-osobowy/volvo-s60-d4-2-0-163km-led-ksenony-podgrzewane-fotele-salon-pl-aso-vat23-lm6tf8aynl https://samochodyio.pl/samochod-osobowy/hyundai-tucson-hyundai-tuscon-2017r-style-felga-19-panorama-dach-sghzbj63uf Auto do jeżdżenia na co dzień, załatwiania różnych spraw itd. Jak wam się podobają?
 14. Nie ma prostej odpowiedzi idź to tego i tego banku lub idź do tej lub do tej firmy chwilówkowej - tam Ci udzielą pożyczki na najkorzystniejszych warunkach. Nie ma tak łatwo. Firm i banków udzielających pożyczek jest tak dużo a ich oferty zmieniają się tak często, że bez dokładnej analizy trudno jest podjąć najkorzystniejszą z własnego punktu widzenia decyzję. Współczynnikiem po którym można porównywać jest chociażby RRSO. W trakcie szukania pojawią się też inne pytania. Na większość odpowiedź znajdziesz np tutaj: https://moneystore.pl/pytania-i-odpowiedzi/
 15. Zawsze wtedy kiedy firma która czeka na spłatę swoich wierzytelności może mieć problemy finansowe. Faktoring to oprócz pewnych kosztów wiele zalet: poprawa zdolności i płynności finansowych, to także miękkie formy windykacji. Usługę faktoringu świadczą przede wszystkim banki i instytucje finansowe. Jak to działa w praktyce można przekonać się wchodząc na: https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/