Dawid Kowalski

Użytkownik
  • Zawartość

22
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Dawid Kowalski

• Ranga
    Początkujący

Ostatnio na profilu byli

8106 wyświetleń profilu
  1. To jedna z często powtarzanych "ciekawostek", że domena internetowa może być dobrem narodowym podobnie jak ropa, węgiel czy złoża metali.
  2. Moim zdaniem e-biznes to taki sam biznes jak każdy inny czyli trzeba włożyć: czas, prace, pomysł, umiejętności. Śmieszą mnie posty lub ogłoszenia: "zrobię nasze-coś tam mimo że nie mam pojęcia o promocji w internecie i tworzeniu stron" lub wersja bardziej "hard" - "szukam: grafika, informatyka, inwestora mam pomysł na portal który w 100% będzie dochodowy". Można zarobić i się utrzymać z internetu: sklepy, programy partnerskie, portale - jednak nie jest to tak proste jak się wydaje większości autorom tych pomysłów na społecznościówki. Demotywatory to podobno kopia strony zagranicznej.
  3. Moim zdaniem ten pomysł ma niewielkie szanse powodzenia 3500 osób to bardzo mało, dosyć często chodzę na baseny (Wrocław-koszty utrzymania basenu są inne, ale też bilety kosztują ok 10zł) i średnio na basenie jest ok 12-15 osób/h czyli jednego dnia ok 150. W przypadku twojego miasta 150 os to 4,3% mieszkańców dziennie chodzących na basen.
  4. We Wrocławiu są conajmniej 3 dosyć duże sklepy specjalizujące się głównie w przyprawach. metr kwadratowy powierzchni w galerii handlowej to jakieś 3-4 tys bez mediów (woda, prąd) jeżeli się nie myle, oczywiście powierzchnia w supermarkecie pewnie będzie tańsza.
  5. Troche ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć. Pośrednictwo to bardzo dobry sposób zarabiania. Odradzam jednak branże IT - pakowanie się między klienta a informatyka/grafika to jak bycie między młotem a kowadłem :]
  6. Nie słyszałem o franczyźnie "centrum korepetycyjne" czyli ta firma może nie mieć rozpoznawalnej marki, a to jest moim zdaniem jeden z podstawowych elementów przy decydowaniu się na franchaising. Mam nadzieje, że to nie kolejny "polish hot-dog".
  7. Możesz dostać dofinansowanie na gabinet masażu. Bzdura, nie musisz posiadać własnego lokalu z przeznaczeniem na DG, możesz kupić np przenośny stół do masażu i świadczyć usługi tylko u klientów. Rejestrując firmę jako siedzibę możesz podać miejsce zameldowania/zamieszkania - wymagana zgoda właściciela lub głównego lokatora. Zarejestrowanie firmy w domu nie obliguje Cię do przyjmowania tam klientów.
  8. Z tego co się orientuje na początku roku był projekt, żeby można było się starać jednocześnie o dotacje z unii oraz dotacje z PUP i nie przeszedł. Oczywiście, że warto im więcej informacji zbierzesz tym łatwiej będzie Ci podjąć przemyślaną i właściwą decyzje.
  9. Powiedziałbym, że to dosyć "specjalistyczny" sklep - moim zdaniem musiałbyś skupić się już od początku na całej polsce a nie na lokalnym rynku. Kupe czasu temu kolekcjonowałem komiksy (miałem oprócz polskich, włoskie, czeskie i niemieckie). Istaniała wtedy pewnego rodzaju "moda" na komiksy (lata 1990-1998) i mimo tej mody powstały chyba tylko dwa sklepy z komiksami oferujące również sprzedaż wysyłkową - jeden w Łodzi i jeden w Gdańsku, obydwa chyba już nie działają. Jeżeli chodzi o figurki - podzwoń do hurtowni z zabawkami w Twojej okolicy, powinni mieć. Co do "biżuteri" możesz popytać osób robiących biżuterie handmade - moze zrobią Ci wg dostarczonego wzoru.
  10. W poprzednim naborze kilku studentów dostało dofinansowanie więc najprawdopodobniej tak - upewnij się i przeczytaj na stronie PARPu. Tylko trochę za późno napisałeś (1.08) nabór zakończył się 31.07.
  11. We Wrocławiu taka reklama kosztuje 8-24 tys w zalezności od rodzaju pojazdu (w przypadku oklejenia obustronnego - bez szyb) za okres 12 miesięcy. W porównaniu z cenami 450 zł za dzień (10h) za billboard mobilny wynajmowany w firmie zajmującej się reklamą outdoorową wydaje się to bardzo atrakcyjne.
  12. "Czy ktoś orientuje się jakie były by koszta takiej inwestycji?" Nigdy nie prowadziłem sklepu stacjonarnego, ale większość elementów jest "do przewidzenia": - czynsz, energia - paliwo na dostawy/transport towaru - eksploatacja samochodu - koszty wysyłki (pakowanie, opakowania, sama wysyłka) - zwroty/uszkodzony towar - zatowarowanie (wątpię żebyś na początku działalności dostał na kredyt) - rachunki telefoniczne/administracja - wyposażenie sklepu (półki, regały, biurka) - strona internetowa - promocja i reklama To część punktów musisz pochodzić, popytać nawiązać kontakt z kimś kto prowadzi taki sklep np w innym mieście, może udzieli Ci rad jako że nie będziecie bezpośrednią konkurencją. "Poza tym na jaką kwotę mogę liczyć, jeżeli niestety nie posiadam zbyt dużego wkładu własnego?" Rozumiem, ż chodzi Ci o dotacje - urząd pracy ok 20 000, unijne 40 000 + pomostówka (PO KL 6.2), jedne się kończą co roku zaraz na początku, drugie są bardzo ciężkie do uzyskania duża konkurencja 200-500os na 10-15 dotacji w pojedynczym naborze. "Wiadomo nie każdy produkt jest godny polecenia, u mnie można by się zaopatrzyć tylko w te które dostały by pozytywne opinie w recenzjach na różnorakich stronach o branży IT" Mało miarodajne źródło taki artykuł można sobie kupić (artykuł sponsorowany). czyli różne konkursy np raz na kwartał, czy własna strona z recenzjami i newsami Konkursy moim zdaniem jak najbardziej tak, co do recenzji i newsów - buduje to wiarygodność i moim zdaniem przyciąga klientów, pamiętaj jednak żeby nie przesadzić przygotowanie takich artykułów i podążanie w kierunku stania się "portalem opiniotwórczym" kosztuj czas i pieniądze. Jeszcze jedno pytanie, co wtedy gdy nie uda mi się interesu rozkręcić? Gdzie mogę znaleźć jakie czekają mnie konsekwencje? Albo staniesz się mądrzejszy i spróbujesz następnym razem inaczej albo się wycofasz. Co do konsekwencji jeżeli nie będziesz miał zysków i zamkniesz firmę następną którą założysz nie będzie na preferencyjnych zasadach ZUS 330zł m-c tylko ok 800 już od samego początku. Jeżeli będziesz miał długi w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej odpowiadasz całym swoim majątkiem. Na początek proponowałbym Ci założenie firmy (sklepu internetowego) podAIPem (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości) koszt ok 200zł netto lub założyć sklep "na próbę" z programu partnerskiego ESCpartners, płacisz tylko za domenę dostajesz gotowe pliki sklepu, zajmujesz się tylko promocją i otrzymujesz 3% o zakupów - sklep można modyfikować jeżeli znasz się na informatyce lub zostawić tak jak jest. W przypadku niepowodzenia nic nie tracisz natomiast jeżeli wypali możesz zyskać środki na sklep stacjonarny lub autorski sklep internetowy.
  13. Przeczytaj Marketing Europejski (Philip Kotler) - podręcznik akademicki, ale bardzo przystępnie napisany i Czas na e-biznes Piotr Majewski. Bardzo wiele przydatnych rzeczy można się z nich nauczyć.
  14. Z tego co pamiętam i kolporter i żabka reklamowały się jako "biznes rodzinny", nie dziwie się u mnie na osiedlu jest żabka czynna oczywiście jak każda od 6:00 do 23:00 i pracuje tam cała rodzina począwszy od babci skończywszy na wnukach - podejrzwam, że nie opłaca im się zatrudniać pracowników lub nie mogą ich znaleźć za wynagrodzenie jakie proponują. Może to troche tak jak ze zbieraniem wiśni/truskawek czy innych owoców - pracuje cała rodzina bo pracownikom są w stanie zapłacić jakieś 2zł/h bo inaczej się nie opłaca zbierać?