kohor

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O kohor

 • Ranga
  Początkujący
 1. I to pytanie o koszta jest kluczowe, bo rozwiązanie o którym mówisz wciąż jest dość kosztowne, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą dodatkowo konieczne dla starszych budynków przeróbki. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem (i o wiele czystszym od obecnego) będzie inwestycja w gazowy kocioł kondensacyjny. Za parę lat taki zestaw uzupełnisz bezproblemowo o panele solarne, niech ich ceny tylko jeszcze trochę spadną.
 2. Ew. zacząć od franczyzy, gdzie koszt wejścia jest niewielki (przykład mi bliski Idei Expert). Zdobywasz doświadczenie, kontakty i środki, za które w przyszłości możesz próbować rozkręcić coś własnego. A przy okazji dostajesz stronę, zaliczasz e-learningi, wdrażasz się.
 3. Pomysł nienajgorszy, branża doradczo-finansowa dobrze sprawdza się w średnich miejscowościach, gdzie nie ma oddziałów wszystkich dużych firm/banków. Stąd np. w takich miasteczkach coraz więcej punktów choćby Idei Expert, która dodatkowo daje korzystne warunki współpracownikom.
 4. Na czym się znasz? W takich średniej wielkości miastach (podaj może jeszcze region) mogłoby się sprawdzić np. pośrednictwo finansowe, zwłaszcza jeśli miałbyś np. partnerstwo z Idea Expert czy tego rodzaju instytucjami właśnie. Nie musiałbyś inwestować dużej kasy, dostałbyś się od razu pod sprawdzoną markę, dostałbyś darmową stronę internetową.
 5. Prawda. Nawet najlepiej sprofilowany mailing nie da klientowi czegoś bardziej trafnego niż to, co sobie sam wyszuka. Dlatego co by nie robić, póki każdy szuka tego co go interesuje w wyszukiwarce, podstawą pozostaje pozycjonowanie, jak nie jesteś w pierwszej 10 no to się nie przebijesz, taka prawda. Tylko też trzeba to robić z głową, odpuścić katalogi, ogromne, ale bezwartościowe bazy. Jest kilka systemów oferujących pozycjonowanie na dobrych warunków czy nawet darmowe kursy online (seopilot na przykład) i to dla webmasterów jest rzecz, która warto się zainteresować, strona ma być nie tylo ładna, żeby była odwiedzana.
 6. Darmowych webinariów jest coraz więcej i też sam z tego korzystam, przy niektórych systemach pozycjonowania takie funkcjonują i można się podszkolić. Wiele systemów ma też zresztą specjalną ofertę dedykowaną pod sklepy www właśnie.
 7. Jak od stycznia wejdzie próg wkładu to i tak się nikt nie załapie. Lepiej pospieszyć się i skorzystać póki można np. ze "Wsparcia na starcie" czy czegoś takiego. Zwłaszcza, że w weekend są na inwestycje tym objęte dni otwarte.
 8. Ta oferta JESZCZE nie jest aktualna i realnie nigdy nie będzie, bo równolegle z nią w 2014 wejdzie próg wkładu własnego, który realnie zablokuje możliwość wzięcia kredytu wszystkim, którzy chcieliby z MdM-u skorzystać. Więc lepiej się do końca roku ogarnąć ze "Wsparciem na starcie" czy innym programem deweloperskim.