Firmax

Użytkownik
  • Zawartość

9
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Firmax

• Ranga
    Początkujący

Contact Methods

• Website URL
    Array

Profile Information

1. Na pewno branża reklamy, ciągle szuka się nowych innowacyjnych form promocji, kreatywne firmy które mają kapitał mogą pozwolić sobie na inwestowanie ciekawe rozwiązania reklamowe uprzednio opatentowane. Oferują je dużym korporacjom i wychodzą na tym naprawdę dobrze. Do tego są potrzebne pieniądze i kreatywne głowy.
  2. Tak, wszystko jest super dopóki zus nie zmieni zasad wstecz, a wiadomo że jest do tego zdolny. Wtedy sypią się kary i właściciele firm, które kombinowały i tak oberwą razy 3. Polska to piękny kraj, a zus to wirus, który niszczy wszystkich przedsiębiorców.
  3. Tak jak koledzy wyżej napisali pierwszy rok - ten okres - jest najtrudniejszy, bo trzeba poświęcić czas i pieniądze na zdobywanie klientów poprzez reklamę i akwizycję. Tak, trzeba ruszyć tyłek, wyjść ze swojej strefy komfortu i zdobywać klientów, jeśli ktoś ma z tym problem to nie wróżę dobrze. Jakby nie było to początkowy okres to droga rozkwitu, praca zaczyna cieszyć kiedy klientów przybywa. Po tym czasie przychodzi nadmiar obowiązków, potrzebne są ręce do pracy i to moim zdaniem jest najtrudniejszy okres, bo znaleźć dobrego i uczciwego pracownika, który pracuje nie tylko kiedy jestem w pobliżu, ale zawsze się stara. Wy jakie macie doświadczenia z zatrudnianiem? Ja mam problem z zaufaniem.
  4. Magisterka to żaden obowiązek, a raczej podniesienie swojej wartości - no chyba że jest to taki zawód jak nauczyciel to bez mgr się nie obejdzie, ale Twórcą własnego biznesu może być każdy. Trzeba mieć łeb na karku i być kumatym, potrafić zarządzać gotówką, znać swojego docelowego klienta i w niego inwestować tzn. reklamować się w miejscach gdzie on przebywa. Co oczywiście nie oznacza, że skończenie dobrej uczelni nie pomoże w prowadzeniu działalności. Jeśli ktoś robi to co lubi, a do tego szkoli się, edukuję w tym samym kierunku to dobrze wróżę takiej osobie.
  5. Książki? Trzeba to naprawdę lubić - mam na myśli powieści, kryminały itp. w żaden sposób edukujące. Ja cały czas praktycznie jestem przed komputerem i dużo czytam - wiadomości, artykuły, fora, blogi itd. Takie informacje/wiedza, którą każdego dnia pochłaniam z neta zaspokaja mój apetyt na łykanie literek ;)
  6. 16.000 osób z czego 10% zobaczy wpis, bo teraz facebook nie wyświetla każdemu wszystkich aktualności, no chyba że dana osoba sama sobie odznaczy, że zawsze chce otrzymywać info. Jestem ciekawy jak rozliczasz się za taki usługi?
  7. Takie rozwiązanie się chwali jeśli ktoś potrzebuje na szybko wizytówki i nie ma czasu na ustalanie z grafikiem co i jak. Jednak nie jest to najlepszy sposób dla ludzi biznesu, którzy cenią sobie indywidualny nieszablonowy wygląd wizytówek.
  8. Chciałeś chyba napisać, że on świadczy usługi dla Twojej firmy, bo jeśli go zatrudnisz to nie ma opcji żeby Twój pracownik wystawił Ci rachunek VAT :D Jeśli prowadzi działalność gospodarczą i jest płatnikiem VAT, to tak. Każdego Vatowca obowiązują takie same zasady.
  9. Najlepszy jest VAT, bo generując koszty płacisz mniej - tzn. Vat z kosztów pokrywa Vat ze sprzedaży. Teraz co do kas fiskalnych jest zmiana, jeśli Twoja firma sprzeda produkty na paragon powyżej 20 tys. zł na rok to musisz posiadać kasę fiskalną, jeśli wystawiasz głównie faktury VAT to jest zbędna.