gako

Użytkownik
  • Zawartość

59
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O gako

• Ranga
    Średniozaawansowany

Ostatnio na profilu byli

3306 wyświetleń profilu
  1. Przeliczalem to wiele razy - mieszkania nie są opłacalne. Nawet jeśli zarobicie nieznacznie więcej to i tak wymaga to o wiele większego zachodu, a ryzyko tego, że nie zarobicie nawet tyle co na lokacie jest spore, bo kto wam da gwarancję, że przez cały rok na te mieszkania będziecie mieli klienta? No właśnie - nikt takich gwarancji nie da, więc zarobki mogą być niewielkie.
  2. Nie ma podziału na biznesy męskie i damskie. Każdy biznes wymaga poważnego podejścia i specjalizacji. Musicie być w tym fachowcami, a jednocześnie mieć pojęcie o tym, jak prowadzić interesy, aby realnie przynosiły one zyski. Warto powiedzieć przy okazji, że nie ma również biznesów, które są dostępne wyłącznie dla jednej płci - każdy może działać w każdym biznesie, bez wyjątków!
  3. Jak dla mnie nowy program wsparcia będzie niewypałem. Przyczyny można mnożyć. Zacznijmy od tego, że limity kwotowe zostały ustawionowe na bardzo niskim poziomie, co oznacza, że mało gdzie będzie można realnie te mieszkania kupować. Kolejna kwestia jest taka, że młodych Polaków po prostu nie stać na kupowanie nowych mieszkań i zwyczajnie nie mają środków na to, żeby w coś takiego zainwestować. Kolejna pomyłka tego rządu?
  4. Fakty są takie, że w tym momencie własny biznes jest jedynym sposobem na zarabianie dobrych pieniędzy. Nie ma opcji, aby na etacie w szybkim czasie dobrze zarabiać, chyba że jesteście specjalistami z wieloletnim stażem. W Polsce osoba młoda, bez doświadczenia, zaczyna od bardzo niskich kwot, a dopiero po kilku latach pracy, może liczyć na coś więcej, przy czym na pewno nie będą to pieniędzy pozwalające żyć na bardzo wysokim poziomie.
  5. Kalkulatory bankowe bardziej należy traktować jako zabawę sprawdzającą zdolność, bo faktyczne sprawdzanie zdolności kredytowej obejmuje szereg dodatkowych czynników. Kalkulator bierze pod uwagę dochody, liczebność rodziny, koszty, ale przecież przy tym bardzo, bardzo daleko do ideału, prawda?
  6. Nie rozumiem akurat w tym wypadku sensjacji. Popatrzcie na reklamy telewizyjne. Ta sama aktorka w ciągu kilku lat wskazuje kilkanaście różnych produktów jako te zdecydowanie najlepsze, albo piłkarz, który nigdy nie pije kolorowych napojów reklamuje Coca Colę, albo tenisistki, które nie jedzą śmieciowego jedzenia, takie właśnie reklamują. We wszystkich reklamach najważniejszy jest zdrowy rozsądek. A fałszywe opinie łatwo rozpoznać.
  7. Problemem wszystkich darmowych szkoleń jest ich zawartość merytoryczna, która jest daleka od oczekiwanych - niestety, wiem jak to wyglądało u nas. Tak naprawdę najważniejszym krokiem w mojej karierze i rozwóju, było to http://www.wsb.ue.poznan.pl/index.php?q=co...t/executive-mba W zasadzie jedyna szkoła, która mnie rozwinęła, pozwoliła na kontakt z prawdziwym fachowcami, a nie teoretykami. Zajęcia praktyczne w językach, dużo realizacji z życia. Wtedy byłem junior menadżerem, teraz prowadzę już średniej wielkości firmę. Nauka trwała ponad 2 lata, ale warto było poświęcić ten czas!
  8. W moim przypadku jest to fundacja, która jest prowadozna przez znajomego - nie znam innych firm, które działają na takiej zasadzie, a wolę te środki przekazać komuś, kogo znam. Przynajmniej wiem, że te środki będą wykorzystywane w takim sposób, w jaki być powinny wykorzystane. Niestety w wielu przypadkach w Polsce, nie wygląda to tak różowo. Środki są marnotrawione.
  9. Adwokata należy wybierać po rekomendacjach znajomych, jedynie wtedy ma to sens.W żadnym innym przypadku tego sensu moim zdaniem nie ma. Rekomendacje internetowe mogą być podejrzane, tak wiec radzę po prostu szukać bardziej doświadczonych znajomych. Jak w każdej branży, również i wśród adwokatów można znaleźć ludzi z bardzo mocno zróżnicowanym podejściem. Niestety ;/
  10. Współpracujemy z tym bankiem od 6 lat, czyli od początku prowadzenia działalności. Nie widzę w działaniu tego banku żadnych minusów. Poza tym, że nie płacimy za konto kompletnie nic(aktywne korzystanie) to dodatkowo otrzymujemy bonusy. Np. w konkursie dostaliśmy netbooka, otrzymujemy również lepsze warunki na depozyty, a to jest naprawdę gra warta świeczki. Polecam.
  11. Nie ma szans, Polacy raczej chcą pozostawić swojemu potomstwu cokolwiek, a życie w starości jakoś przetrwają. Może jakimś tam odsetek osób, od których nie ma kto dziedziczyć, faktycznie będzie chciał z tego korzystać, ale pozostali na pewno nie. Czysta kalkulacja pokazuje, że to nie ma większego sensu, a skoro nie ma sensu, to po co z tego korzystać? Jak dla mnie to kolejny bubel - rząd się nie zajmuje tym co trzeba.
  12. Generalnie nie ma wielkiego entuzjamu na to usługę. Mało kto będzie z tego skorzystał. Ludzie jednak wolą przetrwać te ostatnie lata żyjąc na niższym poziomie, aby tylko zostawić swojej rodzinie jakiś majątek. Podejrzewam, że ludzie będą to traktowali jako całkowitą ostateczność.
  13. Bez jaj. Zakładanie firmy jest proste jak konstrukcja cepa. Wszystko macie dokładnie opisane w formularzach, wystarczy tylko poczytać. Teraz zakładanie działalności jest łatwiejsze, przy czym jednak dalej dalekie od ideału. Nie sądzę aby sytuacja mogła prędko się zmienić. Polska niestety wciąż jest biznesowym dnem Europy.
  14. Jasne, i później zobacz ilu desperatów na forum próbuje wcisnąć swoje usługi... Inwestycja w turystykę nie jest warta świeczki, bardzo długi okres zwrotu, a mieszkania to już generalnie masakra. Nie jest łatwo o klient, procentowy zysk jest bardzo niski, w dodatku wszystko w mieszkaniu się niestety niszczy. To nie jest dobry interes, lepiej już środki trzymać po prostu na lokacie.
  15. Radzę zainteresować się współpraca z firmą, która zajmuje sie projektowaniem nazw - efekty powinny być znacznie korzystniejsze. Jednak to specjalista powinien się zajmować takimi sprawami, nikt inny nie da rady. Może wydawać się wam, że to jest proste, ale kiedy zaczniecie sprawdzać nazwy w rejestrach, co jest wolne, to będziecie z lekka zaskoczeni.