binkow

Użytkownik
 • Zawartość

  106
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez binkow

 1. Jeźeli jest to firma z programem polskim to nie ma problemu, a więc odprowadzą za ciebie podatki i wyślą Ci Pita na roczne rozliczenie. Tak jest w większości polskich PP. Gorzej gdybyś brał udział w jakimś zagranicznym PP tam juz innaczej wygląda forma rozliczenia.
 2. Jeśli jesteś zainteresowanym tym zarobkiem podpisujesz z daną firmą umowe ile będą Ci płacić za umieszczenie linku i na jaki okres. Dużo firm proponuje procent od sprzedaży, które doszły za pośrednictwem linku z twojej strony. Mysle że warto sobie dorobić w taki sposób.
 3. Pierwszeństwo w otrzymaniu kredytów mają studenci, słuchacze i doktoranci, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Corocznie minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego ustala maksymalną wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającego do ubiegania się o kredyt studencki.
 4. Jesteś jeszcze młody/a i masz czas na swój biznes. Teraz jest dobry okres na nauke i zdobywaniu doświadczenia aby pozniej je wykorzystać. Ksiązek o własnym biznesie jest bardzo dużo ale według mnie przez doświadczenie więcej sie nauczyć niż z tych ksiązek.
 5. Linki sponsorowane, banery reklamowe, bądź inne formy zarabiania na stronach www zyskują coraz większą popularność ale mało kto wie, że taka działalność ma wszelkie cechy działalności gospodarczej - która podlega obowiązkowej rejestracji, a z tym się wiąże odprowadzanie podatków oraz składek na ZUS.
 6. Handel obwozny staje się coraz mniej popularny i opłacalny. Sprzedaż artykułów szkolnych to raczej zajęcie tylko jak jest sezon, a co pozniej zamnkniesz interes na kilka miesięcy? Ja bym na twoim miejscu pomyślał o czymś innym albo jak chcesz sprzedawac te artykuły to nie na straganie ale wymyśl coś innego.
 7. Będąc na urlopie można zawrzeć umowe zlecenie wtedy pracodawca zobowiązany jest opłacić obowiązkowe składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Podpisując umowe już nie ma się bowiem opłaconych składek z tytułu urlopu wychowawczego.
 8. W prawie autorskim istnieje pojęcie dozwolonego użytku. Polega on na wykorzystaniu krótkiego fragmentu dzieła z podaniem jego autora i źródła - czyli zamieszczaniu cytatów. Wolno więc cytować framenty artykułów z serwisu, z podaniem źródła. Tak więc jeśli podasz dane autora to powinno być w porządku.
 9. Do okresu, od którego zależy wymiar urlopu, zalicza się przede wszystkim okresy zatrudnienia - sumuje się je – uwzględnia się zatrudnienie u wszystkich pracodawców. Na wymiar urlopu wypoczynkowego mają wpływ wliczane do niego okresy nauki.
 10. W ciągu roku od narodzin dziecka ojcowie będą mogli skorzystać z dwóch lub czterech tygodni urlopu. Za urlop ojcowski będzie przysługiwał zasiłek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ale tak dokładnie nie jest to jeszcze uchwalone więc nie wiadomo jak to bedzie wyglądać.
 11. Kryzys walutowy to silny spadek kursu walutowego, połączony z zachwianiem ogólnego zaufania do pieniądza i polityki gospodarczej kraju. W pierwszej kolejności, efektem kryzysu jest dewaluacja waluty krajowej i wzrost inflacji, a w drugiej – recesja i wzrost bezrobocia.
 12. Może jednak lepiej popatrz za jakimś budynkiem, który będzie mógł służyć Ci na magazyn. Budowa magyznu na pewno będzie dość kosztowna, a jesli nie masz jeszcze firmy to nie będziesz mógł wliczyć sobie w koszty poniesionych wydatków.
 13. binkow

  Umowa o Dzielo

  Ty przy takiej umowie nic nie musisz zgłaszac tylko pracodawca odprowadza podatek od kwoty którą zarobiłeś do twojego urzędu skarbowego. Poszukaj na forum już były pytania dotyczące umów o dzieło i zlecenie :P
 14. Idąc do producenta który zgodzi mu się wyprodukowąć tą gre będzie trzeba sporządzić odpowiednią umowe z klauzurą ale to już odpowiedni ludzie powiedzą co i jak. Natomiast patent udzielony przez nas Urząd Patentowy uprawni nas do zabraniania konkurentom korzystania z naszego wynalazku na terytorium Polski, natomiast na terytorium innych państw każdy będzie mógł go swobodnie wykorzystywać. Podobnie, jeśli niemiecki wynalazca opatentuje swój wynalazek jedynie w Niemczech i w USA, to na terytorium Polski rozwiązanie to nie będzie chronione, a co za tym idzie - każdy przedsiębiorca będzie mógł z niego korzystać bez narażania się na proces sądowy o naruszenie patentu.
 15. ZUS zmniejszy ci emeryturę lub rentę, gdy osiągniesz przychód przekraczający 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Jeżeli zarobisz więcej niż 130 proc. tego wynagrodzenia, ZUS zawiesi ci emeryturę. Kwota zmniejszenia świadczenia zależy od osiąganego przychodu. Czyli do 70 proc. można zarabiać bezkarnie.
 16. Zajrzyj na tą strone jest tam dużo informacji http://www.dotacjeue.org.pl/default.aspx?docId=76
 17. Marketing wirusowy (zw. reklamą wirusową) jest działaniem firm marketingowych. Polega na zainicjowaniu sytuacji, w której potencjalni klienci będą sami między sobą rozpowszechniać informacje dotyczące firmy, usług czy produktów. Mogą to być zabawne lub intrygujące filmiki lub zdjęcia reklamowe, które użytkownicy internetu rozsyłają między sobą.
 18. Zgodnie z ustawą podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy nie wystąpili dotychczas z wnioskiem o nadanie numeru NIP, a którym płatnik pobiera zaliczkę wyłącznie od dochodu z tytułu umowy o dzieło lub umowy zlecenia dokonują zgłoszenia identyfikacyjnego za pośrednictwem tego płatnika.
 19. Najważniejszą funkcją faktoringu zupełnego, jest przejęcie ryzyka za niewypłacalność dłużnika. Dzięki takiej umowie cesja wierzytelności, której dokonuje klient na konto firmy faktoringowej jest definitywna i dla klienta nie ma już znaczenia czy dłużnik zapłacił swoje zobowiązanie czy nie.
 20. Marketing wirusowy (zw. reklamą wirusową) jest specyficznym rodzajem działań marketingowych. Polega na zainicjowaniu sytuacji, w której potencjalni klienci będą sami między sobą rozpowszechniać informacje dotyczące firmy, usług czy produktów. Nie zawsze musi to być konkretna informacja, może to być tzw. budowanie świadomości marki, czyli wywoływanie pożądanych skojarzeń z nazwą, logo firmy. Spotkaliście się z taką reklamą?
 21. Jeśli ma się pomysł na biznes i brak funduszy, warto zwrócić się o pieniądze do tzw aniołów biznesu. W praktyce pomagają oni w budowie kontaktów i nawiązywaniu relacji z kluczowymi partnerami w branży. Poprawiają niewłaściwe założenia biznesplanu i wspierają jego realizację dzięki aktywnemu włączeniu się w proces zarządzania. Wykorzystują w tym swoje powiązania oraz możliwości kapitałowe, doświadczenie zawodowe oraz znajomość rynku
 22. Nie musi rejestrowac działalności, wystarczy umowa zlecenie (o dzieło) z przyszlym klientem. Problem jest tylko gdy klient zażyczy sobie faktury vat takiego zaświadczenia nie może wydać gdyż nie prowadzi działalności. Może jedynie wystawić rachunek na podstawie protokółu odbioru pracy.
 23. binkow

  Fundusz UE

  Poszukam informacji o tym programie gdyż zainteresowała mnie ta forma dotacji. Może ktoś starał sie o dotacje u nich i wie jak wygląda sprawa składania dokumentów i dalsza procedura? Początek roku się zbliża i poważnie trzeba sie zastanowić gdzie składać dokumenty o dotacje.
 24. Urząd Patentowy zajmuje się udzielaniem ochrony prawnej na przedmioty własności przemysłowej takie jak: -wynalazki, -wzory użytkowe, -wzory przemysłowe, -znaki towarowe, -oznaczenia geograficzne, -topografia układu scalonego. Tak więc nie widać że można opatentować składniki potraw.
 25. Jeśli chodzi o ogłoszenia dotyczące telefonowania Ja przeważnie trafiam na oferty tele ankieter. Trzeba dzwonić do ludzi i prosić ich aby odpowiadali na kilka pytań lub zachęcać do zakupy reklamowanych produktów. Praca nieprzyjemna gdyż abonamenci mają dość takich telefonów i zdarza się że są nie mili.