gosiek

Użytkownik
 • Zawartość

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez gosiek

 1. Do 30 kwietnia mają rozliczyc się z fiksusem wszyscy którzy realizowali transakcje na giełdzie. Zyski od transakcji realizowanych na giełdzie są opodatkowane 19-proc. stawką. Podatek jest naliczany od zysków uzyskanych ze sprzedaży papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych.
 2. Pomysł dobry, obecnie na czasie. Dużo osób korzysta z firm transportowych gdyz są wygodniejsze i tańsze od autobusów :P Na początku dwa busy w sumie wystarczą jak będzie więcej chętnych to zawsze możesz dokupić i interes rozwinąć, czego serdecznie życze.
 3. No ale zakładanie działalności w tym przypadku jest zupełnie nie opłacalne. Zarobie 50zł, a opłaty Zus, podatek dużo bardziej to przewyższają. Czy nie wystarczy podpisana umowa tylko jaka musi to być umowa, może jakiś wzór macie? Prosze o rady.
 4. gosiek

  Leasing zwrotny

  Leasing zwrotny jest to sprzedaż przedmiotu będącego w środkach trwałych przedsiębiorstwa firmie leasingowej. Przedsiębiorstwo w dalszym ciągu korzysta z tego przedmiotu płacąc raty leasingowe. Leasing zwrotny można zawierać jako operacyjny lub finansowy.
 5. Faktoring to usługa świadczona na podstawie umowy, która łączy elementy cesji wierzytelności oraz umowy pożyczki. Aby faktor mógł sfinansować wierzytelność, czyli wypłacić pieniądze na poczet danej faktury, wierzytelność wynikająca z takiej faktury musi najpierw stać się własnością firmy faktoringowej.
 6. Mój znajomy prowadzi sklep a aksesoriami do włosów i paznokci i własnie zaopatruje sie przez internet. Posiada podpisaną umowe z dwoma hurtowniami i u nich kupuje. Jest to bardzo wygodne gdyż nie musi nigdzie jezdzić, a zdjęcia i opis towaru może ściagać ze strony tej hurtowni.
 7. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rektor wraz z uczelnianym samorządem studenckim lub kierownik jednostki organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie organizują system informacji na temat kredytów studenckich, ze szczególnym uwzględnieniem studentów, słuchaczy i doktorantów pierwszego roku studiów. Warto tam zdobyć wszystkie imnformacje :P
 8. No własnie, jak z ta opieką jest? Ponoć jest 14 dni na opieke nad dzieckiem i matką. Daje to lekarz Ginekolog, czy to prawda? Zastanawiam się nad czymś takim bo jesteśmy sami i po urodzeniu chcielibyśmy troche z dzieckiem pobyć. Od kiedy będzie ten urlop?
 9. Staż dla bezrobotnych absolwentów studiów na podstawie skierowania z urzędu pracy (ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy). Nie jest zatrudnieniem w pełni znaczeniu. Jest to tylko rodzaj umowy cywilnoprawnej, którą podpisują przedsiębiorca wyrażający chęć przyjęcia stażysty i właściwy starosta, który kieruje bezrobotnego na odbycie stażu. W okresie odbywania stażu bezrobotnym przysługuje stypendium i dzięki temu ma uprawnienia urlopowe. Z art. 79 ust. 1 ustawy okresy pobierania zasiłku i stypendium wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego.
 10. Nie musisz miec kapitału, a dofinansowanie daje urząd pracy albo unia. Z urzędu pracy to raczej nie dostaniesz na taką działalność ale spróbować można to nic nie kosztuje może przekonasz urzędników do tego :P Jeśli chodzi o koszty związane z działalnościa to są ulgi na początek.
 11. Kryzys walutowy jest poważnym naruszeniem stanu równowagi gospodarczej. Bezpośrednim skutkiem utraty wspomnianego zaufania jest spadek kursu waluty krajowej, gdyż obywatele wymieniają walutę krajową na zagraniczną, natomiast podmioty gospodarcze zaczynają preferować inwestycje finansowe w innych krajach.
 12. Popieram pomysł jest super jeśli masz działke dobrze położoną to jak najbardziej inwestuj w to. Działka pod domki letniskowe z czego się orientuje powinna być rekreacyjna. Natomiast jeśli chodzi o inne przepisy to poszukaj w necie na pewno coś znajdziesz. Pozdrawiam
 13. Według mnie niestety ale powinieneś założyć działalność gospodarczą. Chcesz sprzedawać utwory i będziesz miał ze sprzedaży dochód to dla urzędu skarbowego kwalifikuje sie pod działalność gospodarczą bo na umowe nie da się ich sprzedawać tak myśle.
 14. gosiek

  Umowa o Dzielo

  Jedynie osoby, które w ramach umowy zlecenia zawartej z innym podmiotem niż pracodawca wykonują pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostają w stosunku pracy, podlegają z tytułu umowy zlecenia obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Zleceniodawca dokonuje wówczas zgłoszenia zleceniobiorcy do tych ubezpieczeń na druku ZUS ZUA z kodem tytułu ubezpieczeń właściwym dla pracownika. Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne stanowi przychód uzyskiwany przez zleceniobiorcę z tytułu wykonywania umowy zlecenia.
 15. Znalazłam w internecie artykuł o markletingu wirusowym i są tam przykłady takiego marketingu. -Treść w stopce emaila (w ten sposób reklamował się Hotmail.com) -Wygaszacze ekranu, kompozycje pulpitów, proste gry (stosowane do umacniania wizerunku firmy) -Wirtualne kartki, opcja „poleć znajomemu” (generują ruch w serwisach) -Zabawne filmy reklamowe, humorystyczne prezentacje multimedialne -Dodaj do ulubionych, ustaw jako stronę startową (generują ruch na witrynach i niejako wiążą internautę z serwisem. -Dodanie do plików graficznych adresu domeny (powszechne w portalach erotycznych) Adres tej strony to http://marketing.ebiznes.org.pl/marketing,wirusowy.htm
 16. Warto sobie odkładać trochę grosza na jakiś Fundusz - tak na wszelki wypadek. Pozatym po jakiś 20-40latach regularnego odkładania pieniędzy można być mile zaskoczonym kwotą, jaka się uzbierała. Poszperaj w internecie może znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.
 17. Myśle że możesz podpisac odpowiednią umowe i nie ma konieczności zakładania działalności gospodarczej. Jest tylko jeden problem jaka ma to byc umowa jeżeli nie ma z góry określonej stawki za miesiąc pracy? Nie wiem czy można zawrzeć umowe na 50% zysków ale może będzie ktoś kto Ci pomoże w tym pytaniu.
 18. gosiek

  Witajcie!

  Witamy Cię Ewa na forum. Pisz śmiało tutaj o wszystkim, możesz pytać jak i dzielic się swoimi opinami każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie bo to tez ułatwia w planowaniu własnego biznesu i nie tylko :P
 19. Ochrona prawna danego rozwiązania biegnie już od momentu jego zgłoszenia w Urzędzie Patentowym RP. Już z datą złożenia dokumentacji zgłoszeniowej w Urzędzie zastrzeżone zostaje bowiem pierwszeństwo do danego rozwiązania. Procedura udzielenia przez Urząd prawa trwa jednak dłużej. Patenty uzyskuje się dopiero po kilku latach. Jest to więc procedura długotrwała i kosztowna.
 20. A ja myśle że gre planszową nie można opatentować gdyż jest ona chroniona prawami autorskimi. Nie można też opatentować samego pomysłu. Wynalazkiem może być jedynie urzeczywistnienie tego pomysłu, czy to w postaci produktu, urządzenia, technologii czy zastosowania.
 21. gosiek

  Spam

  No mnie najbardziej denerwują te łańcuszki szczęscia :P Znajomi przesyłąją je bo chyba wierzą w zabobony i nie chcą mieć pecha i dla świętego spojkoju przesyłają je dalej i tak taki łańcuszek krązy po necie.
 22. Jak narazie to pomyśl o szkole, która w przyszłości ułatwi Ci prowadzenie własnego biznesu. Oczywiście ksiązki to tez dobry sposób aby poszerzać swoje informacje. W internecie znajdziesz bardzo dużo stron i ebooki na temat biznesu jak i tu na forum możesz poczytać interesujące informacje.
 23. Jeżeli pracujesz na etacie, a ta strona to twój dodatkowy dochód to chyba nie musisz zakładać działalności no ale pewności nie mam. Najlepszym rozwiązaniem było by zapłacić podatek dochodowy za cały rok ile zarobiłeś i było by po sprawie.
 24. Coraz więcej ludzi woli wydać więcej pieniędzy za towar lepszej jakości. Myślę, że sklepy oferujące markowe towary będą miały coraz więcej klientów - niektórym nie wystarcza tania bielizna z rynku. Chociażby kupując coś na prezent większość ludzi będzie wolała kupić markową bielizne.
 25. Przychód do wysokości 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS nie ma wpływu na świadczenie uprawnionego. Natomiast przychodu w kwocie przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale nie wyższej niż 130% tej kwoty, świadczenie ulega zmniejszeniu o kwotę przekroczenia, nie większą jednak niż kwota maksymalnego zmniejszenia.