linka

Użytkownik
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez linka

 1. Na czym polega leasing zwrotny i dla kogo ten rodzaj leasingu jest korzystniejszy? Czy każdą rzecz można wziążć w leasing zwrotny? Czekam na wasze opinie i sugestie dotyczące tego tematu.
 2. linka

  Wasz komputer

  A ja nie wiem co mój komputer ma w środku, najważniejsze że sprawuje się dobrze i jak narazie nie mam z nim żadnych problemów i napraw również jeszcze nie miał i oby tak dalej się sprawował :P
 3. Witam Może mi ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa zapłaty podatku od zysków zdobytych na giełdzie? Jak należy ewidencjowac zyski i straty? Czy podatek płaci się od kwoty jaka jest na końcu roku? Wogóle czy trzeba płacić ten podatek samemu, czy może w czasie tranzakcji jest już on opłacony?
 4. Jak każdy zacznie patentowac potrawe, którą wymyslił to z czasem będzie trzeba płącić za zrobienie jej. Rozumiem że zastrzega się znak firmowy bo o dobrą marke trzeba walczyć latami i pózniej trzeba jeszcze utrzymać dobrą renome co nie każdemu się udaje.
 5. W takim razie widzimy jak bardzo ważna jest reklama. Dzięki marketingowi można się wybić, a z tym wiąże się pozniej sukces, na który każdy liczy rozpoczynając jakąś działalność.
 6. A łańcuszki szczęscia należą do marketingu wirusowego, jak sądzicie?. Jest to chyba najbardziej znienawidzona przez internautów forma. Co jakiś czas przeważnie przez komunikator gg dostaje je i dla świętego spokoju wysyłam dalej aby losu nie korcić.
 7. O kredyt mogą się ubiegać wszyscy studenci bez względu na typ uczelni. Jest on udzielany na okres studiów, w tym studiów doktoranckich. Spłata kredytu rozpoczyna się dwa lata od daty ukończenia studiów i trwa co najmniej dwa razy dłużej niż okres pobierania kredytu. Wysokość oprocentowania kredytu studenckiego spłacanego przez kredytobiorcę wynosi połowę stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego
 8. Pomysł jak najbardziej na czasie. Posiadasz ziemie to w nią inwestuj. Agrobiznes staje sie teraz coraz bardziej popularny ludzie wolą teraz jezdzić w ciche i spokojne okolice niz przebywac w kurortach pełenych ludzi.
 9. Jak by kogoś interesował ten fundusz znalazłam dane kontaktowe Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego zajmuje się w MGiP: Departament Koordynacji Polityki Strukturalnej Wydział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa fax. (0-22) 693-40-85, 693-40-87
 10. No to jednak się skusze nad tym sklepem mam już upatrzoną hurtownie z markową bielizną niestety znajduje sie ona w odległym mieście i bedzie problem z transportem. A może znacie jakieś internetowe hurtownie, w których nie trzeba osobiście kupowac, a można zamawiac przez internet?
 11. Świat biznesu jest okrutny i każdy myśli o własnym zysku. Jeśli musisz poszukac inwestatora to jak juz Ci radzili pomyśl o dobrze sporządzonej umowie z klauzurą, która zabezpieczy twój pomysł przed kradzieżą. Choć nie wiem czy pozniej nie będzie on mógł zrealizować twój pomysł zmieniając kilka drobnych szczegółów?
 12. Dziękuje za rady ten fundusz na pewno jest dobry ale nie chce czekac 20 lat na zysk. Myśle tak do roku aby je odłozyć, a potem je zainwestować :P Teraz jak leżą na zwykłym koncie nie mam z nich żadnych odsetek gdyż jest mały procent. Myśle o krótkiej lokacie i tam je odłożyć.
 13. Kryzys walutowy jest to załamanie się waluty. Oznacza spadek zaufania inwestorów finansowych do danej waluty, co powoduje jej gwałtowną i masową wyprzedaż, a co za tym idzie ucieczkę kapitałów zagranicę. Bezpośrednim efektem tego zjawiska jest dewaluacja.
 14. Prowadząc działalność jak najbardziej możesz realizować usługi tylko że wtedy nie musisz podpisywac żadnych umów tylko wystawiasz rachunek za wykonaną usługe. Zakładając działalność warto zgłosić we wniosku że masz zamiar realizowac również takie usługi, a nie tylko prowadzić sklep.
 15. Mając smaczną pizze to na brak klientów narzekac nie będziesz. Tanią reklamą twojej pizzeri mogą być ulotki, które razem z gazetkami z supermarketów będą dostarczane pod drzwi ludzi. Możesz również umieścić informacje na stronach internetowych o otwarciu nowej pizzeri.
 16. Widze że sprzedaż kosmetyków aby zarobic pare groszy to dobry pomysł. Też myśle aby zacząć sie tym zajmować. Do pracy na cały etat nie bardzo moge iść bo jeszcze szkoła, a pare groszy by się przydało :P No i doświadczenie bym zdobyła co teraz jest bardzo ważne.
 17. Jak chcesz się dokształcić to internet i pomoce, które tu znajdziesz na pewno Ci sie przydadzą nie tylko aby w przyszłości prowadzić własny biznes ale też może i w pracy. Wiadomo własny biznes jest przyjemniejszy ale też bardziej stresujący.
 18. Jak najbardziej trzecia umowa automatycznie jest na czas nieokreślony nawet wtedy gdy pracodawca wypisze ją tylko na czas określonu :P Pracodawcy chętnie dają tylko umowy na czas określony bo pozniej mniej problemów mają ze zwolnieniem pracownika.
 19. Mam pytanie ile można dorobić będąc na emeryturze? Mój tata od 5 lat jest na emeryturze i nie chce dłużej siedzieć w domu. Czy może sobie dorabiac np. pracując jako stróż na parkingu? Ile może dorobić i jak się z tego pózniej rozliczyć?
 20. Posiadając stosunkowo nieduży kapitał franczyzobiorca może skorzystać z doświadczeń gospodarczych(know-how) franczyzodawcy oraz z renomy związanej z jego nazwą i znakami handlowymi (goodwill), przy równoczesnym pozostawaniu niezależnym przedsiębiorcą. Prowadzi to do obniżenia ryzyka związanego z podjęciem przez franczyzobiorcę działalności gospodarczej, a co za tym idzie do zwiększenia jego wiarygodności w oczach kontrahentów. Ponadto często franczyzodawcy udzielają franczyzobiorcom pomocy w znalezieniu źródeł finansowania. Czasem zawierają porozumienia z bankami w kwestii finansowania swych franczyzobiorców.
 21. A co myślicie nad otwarciem sklepu internetowego z bielizną? Czy jest to opłacalne? W internecie jest bardzo duża konkurencja, warto pomyśleć jaka to będzie bielizna markowa i co za tym idzie droższa czy tańsza chińska. Jak myślicie jaka bielizna by sie sprzedawała?
 22. Cesja wierzytelności, jako instytucja prawa cywilnego, została uregulowana przepisami Kodeksu cywilnego (art. 509–518 KC). W myśl art. 509 KC cesja wierzytelności jest umową, na mocy której wierzyciel (cedent) przenosi własność wierzytelności na osobę trzecią (cesjonariusza). Przeniesienie własności wierzytelności można zrealizować na podstawie umowy darowizny lub umowy faktoringu.
 23. Pierwszy raz słysze o sprzedaży linków. Na czym dokładnie to polega wie ktoś może? Jeżeli mam strone internetową na której prowadze blog to wystarczy umieścic link sponsorowany tak? Czyli działa to podobnie jak umieszczanie bannerów na stronach internetowych.
 24. Witam Pytam się w imieniu koleżanki, która planuje otworzyć sklep internetowy. Ma zamiar sprzedawać zabawki na allegro i nie wie jak ma rozliczać się z kosztów wysyłki towaru, które poniesie. Planuje być na ryczałcie, czy to dobra forma rozliczenia się z US? Proszę o odpowiedzi:)
 25. Zgodnie z art. 22 ustawy z 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, kosztami uzyskania przychodów są wszelkie wydatki poniesione w celu ich osiągnięcia. Odliczyć można meble, abonament za rozmowy telefoniczne z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego. Można również dokonać odpisy amortyzacyjne komputera.