Batłomiej Jakubowski

Użytkownik
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Batłomiej Jakubowski

  1. Marcinko, jeśli nadal interesujesz się sklepem internetowym to polecam zainteresowanie się otworzeniem sklepem internetowym z artykułami dla bliźniaków. Rodzice dwojaczków patrzą na ceny, a w przypadku dużych ilości pampersów, kaszek, mleka modyfikowanego i innych produktów kosmetycznych to ma ogromne znaczenie. Mi zdarzało się kilkukrotnie robić zakupy dla naszych bobasków przez Internet.
  2. Stolnik, gratuluje pomysłu, ale skąd tak naprawdę się on wziął? Czy lubisz pracować w drewnie i jest to twoja pasja? Czy zauważyłeś realne potrzeby, które nie są zaspokajane przez rynek? Jeśli to drugie to warto bardziej przeanalizować ten pomysł bo jest ciekawy. Gdy nie masz wystarczających środków finansowych możesz postarać się o dotację z Urzędu Pracy?
  3. Witaj Michał :) . Postaram się Ci pomóc. Po pierwsze fajnie, że chcesz otworzyć własny biznes. Jeśli Twój Tata Ci pomoże masz szansę na powodzenie. Pierwszy krok jaki powinieneś zrobić to analiza konkurencji - sprawdź ile firm (legalnych) istnieje na terenie twojego powiatu, jakie stosują materiały, jakie mają ceny, itp. Popytaj znajomych, sąsiadów kto im robił ogrodzenie - czy są zadowoleni czy skarżą się na coś. Krok drugi określ potencjalny popyt czyli ile osób chciałoby skorzystać z usług Twojej firmy. Możesz np. policzyć domy w okolicy przy których nie ma ogrodzenia lub ogrodzenie wymaga wymiany. Krok trzeci przygotuj swoje wszystkie zasoby. Nie tylko narzędzia, ale i pieniądze w gotówce. Prawdopodobnie będziesz potrzebował samochodu ciężarowego. Oczywiście do tego dojdzie reklama np. strona internetowa, ulotki itp. Pierwszych klientów potraktuj bardzo "czule". Musisz ich "dopieścić" potraktować w taki sposób by zaczęli mówić innym, że trafili na super firmę, która wykonała usługę lepiej niż się spodziewali. I to w atrakcyjnej cenie. Jeśli będziesz potrzebował dalszej pomocy napisz do mnie na PW. Pozdrawiam, Bartłomiej Jakubowski
  4. @pawlo37: Polecam otworzenie działalności i sprawdzenie opłacalności w polskich warunkach. Nie zawsze w Polsce wypali biznes, który dobrze prosperuje za granicą. Jeśli się uda będziesz mógł sprzedać firmę z zyskiem lub ją rozwinąć w sieć franczyzową.