semtak

Użytkownik
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez semtak

 1. Ktoś coś? chętny do spotkania pogadania i wymianie doświadczenie w prowadzaniu DG? z okolic Rzeszowa i chętny na spotkanie w Rzeszowie w jakimś barze lub u mnie w biurze w Leżajsku?
 2. Ja nie jestem na ryczałcie maiłem kontrolę w 2016 z 2013 roku lecą fakturę po fakturze: - "a to po co, do czego Pan to używał, w jakim celu ten zakup itd do moich ulubionych należy : Zaraz Pana złapiemy (przewracając kolejną fakturę) Ogólnie doradzam iść na takie spotkanie z księgową lub radcą prawny biegłym w prawie podatkowym. Samemu możesz się wkopać.
 3. Jeżeli planujesz założenie tylko strony internetowej to będzie ona fajnie wyglądała na wizytówkach, klient będzie mógł Cię sprawdzić itd.. ale jeżeli chcesz mieć z niej potępianego klienta to musisz ją reklamować. Chyba że jesteś w niszy lub bardzo małej miejscowości bez konkurencji... Natomiast jeżeli prowadzisz np. sklep z meblami i chcesz sprzedawać w internecie i zadzwonisz do firmy która będzie robiła dla Ciebie sklep i ona powie że on będzie sprzedawał w ciągu 1-4 miesiąca bez niczego to możesz być pewny ze to ściema :)
 4. 2. Jeżeli masz firmę do do każdej sprzedanej rzeczy musisz dać paragon lub fakturę do tego będzie Ci potrzebna kasa fiskalna lub oprogramowanie. 3. Od razu spółka lub niech tylko jeden na start założy i zobaczycie co wyjdzie. Szkoda płacić 2xZUSY itd
 5. Jak dla mnie trochę za pstrokato - trochę źle się czyta...
 6. Mailing spoko ale musisz pamiętać żeby: 1. Mieć legalna bazę 2. Przesyłać interesujące i dopasowane treści lub produkty 3. Robić to systematycznie żeby klienci nie zapomnieli o Tobie i później będą mieć pretensje że się na taką listę nie zapisywali.
 7. Widzę po nazwie bloga że nie tylko ja mam takich klientów którzy przeciągają temat a później zlecenie trzeba zrobić na wczoraj :)
 8. Richard Branson powiedział że jeżeli na rynku są dwie duże firmy to znajdzie się miejsce na trzecią :)
 9. Jakiś link do tej wyszukiwarki?
 10. semtak

  Reklama

  Na targach jak najbardziej jest to raczej standard :)
 11. Jest to bardzo ogólny temat nie napisałeś praktycznie nic dzięki czemu moglibyśmy Ci podpowiedzieć jakie rozwiązanie dla Ciebie jest dobre ponieważ każdy klient może mieć inne potrzeby. Teraz jest tak wiele systemów SaaS oraz open sourcowych że jest z czego wybrać ale trzeba wiedzieć więcej żeby doradzić dobrze. Bo stawianie magento czy prestashopa na 10 produktów na serwerze dedykowanym to może być przesada :)
 12. Najlepszy internet to taki po kablu mała awaryjność aczkolwiek w dwóch biurach oraz w domu mam internet radiowy z dwóch różnych firm - nie było innego rozwiązania ale jak się trafi drobna awaria 1-2 na miesiąc to max więc też ciekawe rozwiązanie. Ważne jest tylko żeby to była dobra i sprawdzona firma z zasięgiem w Twojej okolicy.
 13. Jeżeli dopiero zaczynasz to doradzałbym działać szeroko na różnych portalach nie ograniczać się tylko do sklepu internetowego ale również umieszczać swoje produkty na portalach typu olx, allegro czy domodi.
 14. W obecnych czasach wydaje mi się że rola logotypu jest przeceniana i wyolbrzymiana.
 15. Zostało niewiele szłoby, skończ ją zarejestruj się jako bezrobotny i szukaj odpowiedniego wsparcia dla Ciebie nie zawsze musi być to PUP.
 16. Sprawdź zawsze czy domena jest wolna na nazwę firmy chyba że chcesz mieć inną nazwę domeny a inną firmy.
 17. Jak to ma być teraz z tymi kasami fiskalnymi czy każdy będzie musiał ją mieć? Słyszałem że są takie plany ale to byłoby idiotyczne ponieważ ja np. nie obsługuję w ogóle klientów indywidualnych i zawsze wystawiam faktury więc po co mi kasa fiskalna.
 18. Popytaj w inkubatorze przedsiębiorczości co oni CI doradzają jako studentowi bo tak jak Michał napisał większość wsparć jest dla osób bezrobotnych a ty jako student dzienny nie masz takiego statusu.
 19. Zanim założysz DG, świetnie byłoby żebyś miała gotowe i opracowane wszystko co możesz przygotować. Np. zastanów się w jaki sposób będziesz pozyskiwała klientów, jeżeli to wiesz to przygotuj to np. FanPage na FB. Jeżeli chcesz mieć stronę internetową, poszukaj firmy która to zrobi, sprawdź ceny uzgodnij szczegóły. Jeżeli chcesz mieć wizytówki, ulotki - przygotuj projekty lub zleć to - sprawdź ceny portfolio, dogadaj się do szczegółów poproś o projekty jeżeli jest taka możliwość. Znajdź dostawców, nawiąż kontakty jak masz taką możliwość to rozdawaj kontakty, rozmawiaj ze znajomymi że zakładasz taką firmę niech przekazują to dalej określ im kiedy startujesz żeby jak najwięcej osób wiedziało co robisz. Wtedy gdy będziesz miała wszystko gotowe będziesz mogła wysłać SMS że otwarte i np. Przyjdź na "x usługę" ze znajomą a Ty i ona zapłacicie 30% taniej. Przygotuj sobie np. karty upominkowe które ktoś może wręczyć na dzień babci, kobiet, walentynki itd Głównie chodzi o to żebyś miała przygotowane wszystko zanim ruszy firma bo jak ruszy i będziesz musiała siedzieć w salonie to nie będziesz mogła się wyrwać żeby to załatwiać wszystko lub będzie tego tyle że trudno to będzie ogarnąć. A ZUS-y i inne opłaty będą naliczane ;/
 20. Można zaoszczędzić na wszystkie ale czasami nie warto :) Łatwo zaoszczędzić kupując używany sprzęt, meble, korzystać z darmowych oprogramowań, znaleźć tanich dostawców.
 21. Ja kupiłem meble używane w świetnej cenie a wyglądają jak nówki. Czasami warto poszukać tańszego rozwiązania a zaoszczędzone środki przekazać na inną inwestycję.