Euzebiusz

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez Euzebiusz


 1. Hmm, ciekawe, że każdy chce wiedzieć ile zarobi na dzień dobry jeśli otworzy np skup złomu 🙂

  A wiesz jakie musisz spełnić wymagania aby w ogóle taki skup otworzyć? Zakładam, że nie wiesz więc Ci pomogę:

  1. Skup złomu możesz założyć tylko i wyłącznie na terenach przemysłowych, ten warunek już mocno ogranicza możliwą lokalizację!

  2. Jeśli już znalazłeś odpowiednie miejsce to składasz do Urzędu Miasta, Wydział Ochrony Środowiska, wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla danego przedsięwzięcia. Najlepiej gdy do wniosku też dołączysz opinię z Wydziału Architektury, że dany teren oraz obowiązujący na nim plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza możliwość prowadzenia tego rodzaju działalności. Do wniosku oczywiście musisz załączyć wypisy i wyrysy z rejestru gruntów samej działki na której będziesz prowadził skup złomu oraz działek bezpośrednio przylegających. Do wniosku musisz oczywiście załączyć tzw kartę informacyjną przedsięwzięcia. Napisać ją można samemu lub zlecić wyspecjalizowanej firmie, która skasuje od 7-10 tys za przygotowanie dokumentów :). Jeśli piszesz sam to KIP musi być napisana na podstawie tych przepisów:  ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 z późn. zm.) Jeśli już masz komplet dokumentów składasz go w odpowiednim urzędzie i czekasz do 3 miesięcy na decyzję. Jeśli masz szczęście (wszystko zostało poprawnie napisane) to nie trzeba nic poprawiać czy uzupełnić to otrzymujesz decyzję pozytywną 🙂

  Jeśli myślisz, że to koniec z pozwoleniami to jesteś w błędzie :). Kolejnym etapem jest załatwienie pozwolenia na prowadzenie tego rodzaju działalności. Tutaj będzie potrzebne zaświadczenie o niekaralności oraz złożenie wniosku z wyszczególnionymi rodzajami odpadów  (ich kodami), które zamierzasz skupować. Tutaj również deklarujesz roczne oraz miesięczne ilości odpadów, które zamierzasz magazynować. Oczywiście jest tutaj wymagane również zrobienie operatu przeciwpożarowego, koszt 4-7 tys zł. Jeśli to wszystko już masz powtórnie składasz papiery i czekasz na wizytę delegacji z WIOSiu. Jeśli pozytywnie przebrniesz i ten etap możesz spokojnie rozpoczynać działalność i zbijać kupę kasy 🙂     

  P.S. O rejestrze BDO już nawet nie piszę bo to i tak wyjdzie w praniu 🙂

   

  A jeśli interesują Cię ceny na skupach złomu to możesz sobie porównać 2-3 cenniki w internecie. Rozpiętość cenowa wynosi nawet do 30% w zależności od asortymentu!

  Ja polecam Ci tą firmę  [link usunięty]  

  POWODZENIA 

   


 2. Dnia 30.07.2019 o 20:19, angelika_monika napisał:

  Mi to się wydaje, że niekoniecznie jeśli coś udało się komuś innemu to uda się Tobie. Widzę, że dużo biznesów działa na zasadzie : "on zarobił mnóstwo kasy na tym, to ja też to zrobię". Ale do niektórych rzeczy trzeba mieć smykałę. My mamy rodziną firmę budowlaną i lubię to robić. ale szukam czegoś co można by było robić zdalnie..

  No właśnie. W żadnym biznesie nie ma gwarancji, że mnie również się uda bo sąsiadowi przecież idzie bardzo dobrze. Sukces w biznesie uzależniony jest od wielu składowych i nie na wszystkie zawsze mamy wpływ 🙂   


 3. Hmm, u nas w firmie nie było takich tradycji ale pewnego dnia zmienił się dyrektor i chciał wprowadzić taki zwyczaj bo bardzo mu się takie imprezy podobały w poprzedniej firmie. 

  Okazało się jednak, że jeśli coś działa w jednej firmie to nie zawsze należy do przenosić do innej w proporcjach jeden do jednego.

  Summa summarum to była pierwsza i ostatnia taka impreza tego dyrektora u nas 🙂