kad48

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kad48

 1. kad48

  Niższy ZUS

  Tak, jest to w pełni legalne. Można całkowicie wyrejestrować się z ZUS-u bez konsekwencji. W tym przypadku trzeba mieć zatrudnienie w Wielkiej Brytanii (co nie wiąże się z pobytem w tamtym kraju), do której będą odprowadzane składki. Firmę prowadzi się w Polsce na takich samych zasadach jak wcześniej, z tym komfortem, że ZUS nie ma prawa kontrolować przedsiębiorcy. Oszczędność w skali roku to ok. 10 000zł, miesięczny abonament to 499zł (zamiast 900zł - składki w ZUSie) z możliwością obniżenia nawet do 0zł. Najlepiej skontaktować się z konsultantem, który wszystko wyjaśni na czym dokładnie to polega: www.optigen.pl Można również tutaj znaleźć inf. na ten temat oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: http://redukcja-zusu.like.pl
 2. Ja mam spore doświadczenie w tej kwestii i mogę tylko tyle napisać, że sklep założony w Nextranecie jest do kitu - ładnie wygląda itp., ale co z tego, jak takich samych sklepów jest kilkanaście tysięcy w sieci? Pod kątem pozycjonowania, totalna kicha...Zbyt mało możliwości wprowadzania zmian w sklepie... Oczywiście są dostępne inne narzędzia promocyjne w tej firmie i to głównie na nich trzeba się opierać, aby móc zacząć zarabiać. Jeśli już utworzysz swój sklep, proponuję również utworzyć swój blog na jakiś konkretny temat, np. "e-prasa w Polsce", dzięki któremu będziesz promował wybrane publikacje tej firmy. Utworzenie samego sklepu, w tym przypadku niewiele Ci da. Jeśli chcesz otworzyć swój sklep z publikacjami elektronicznymi, to ja osobiście polecam KlubZixo. Możesz utworzyć dowolną ilość sklepów za darmo. Masz tutaj o wiele większe możliwości (dodanie opisu sklepu, słów kluczowych, zmiana nazwy sklepu, tworzenie newslettera dla klientów twojego sklepu, zmiana cen produktów itp.). Znacznie szybciej wypozycjonujesz ten sklep niż sklep z Nextranet.pl
 3. Będzie drugi nabór, ale nie pamiętam dokładnie kiedy (to napewno zależy też od miejscowości). Tam, gdzie ja składałem wniosek, pierwszy nabór skończył się 12 lub 13-stego lutego. Drugi nabór ma być chyba blisko wakacji...
 4. Coś czuję, że tu chodzi tylko o zgarnięcie kasy, o nic więcej. I pewnie taka jest idea tego szkolenia.
 5. ...w pewnym sensie koniec, bo weszło już to w życie.
 6. Podobno również potrzebna jest pieczątka imienna - ale czy jest ona konieczna w prowadzeniu swojej firmy?
 7. No to pięknie...Mogę jedynie współczuć.. :( Ma ktoś z was może konto biznesowe w Alior Banku? Ciekawy jestem jak w rzeczywistości wypada to konto na tle innych banków.
 8. Ja też jestem na tym etapie...Próbuję "wykopać z podziemi" jakieś pieniądze, ale ziemia jałowa... :(
 9. Jeśli nie masz pojęcia na temat prowadzenia księgowości, zawsze możesz tę pracę zlecić komuś tzn. mam na myśli biuro rachunkowe. Nie są to jakieś ogromne koszty, bo ok.200zł miesięcznie (jest to uzależnione od ilości faktur jakie danego miesiąca będziesz dostarczał do biura rachunkowego). To jest chyba najprostsze rozwiązanie, bo wszystkie papiery, biuro rachunkowe przygotuje dla ciebie (do Urzędu Skarbowego i ZUS-u).
 10. No właśnie mnie też chodzi o mniej więcej taką kwotę. A jeśli chodzi o mBank - masz na myśli te 10 tys., które bank proponuje po otwarciu konta biznesowego u nich? Czy o czymś innym slyszałeś?
 11. Potwierdzam, że można otrzymać do 40 000zł dofinansowania i przez pół roku co miesiąc 1000zł na różne opłaty (tak przynajmniej jest w moim regionie). A dofinansowaniem tym zajmują się różne instytucje np. ja skladałem wniosek do Izby Gospodarczej (tylko oni w moim regionie zajmują się tym dofinansowaniem). Na przykład w Rzeszowie z tego co wiem, w tej sprawie trzeba się udać do Urzędu Marszałkowskiego. Niestety jest bardzo dużo chętnych, a pula pieniędzy i liczba miejsc ograniczona, także będzie selekcja.
 12. ...ładnie skopiowany tekst ze strony Urzędu Pracy...:) I tu znów muszę się nie zgodzić - tzn. chodzi mi o ten fragment: "O dofinansowanie może się ubiegać osoba, która w ciągu roku poprzedzającego złożenie wniosku, będąc bezrobotnym, nie odmówiła bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji zatrudnienia." Podobno wcale nie trzeba być bezrobotnym aż przez rok czasu - słyszałem różne opinie: jedni mówili, że rzeczywiście trzeba być bezrobotnym rok czasu, inni mowili, że 3 miesiące. A ja zarejestrowałem się jako bezrobotny i kilka dni później chciałem złożyć wniosek o dofinansowanie i nie bylo z tym problemu. Pracownik UP zapytał się ile czasu jestem bezrobotnym, ale ani słowa nie powiedział, że nie mogę tego wniosku złożyć. Tak więc w sumie nie wiadomo, jak jest z tymi terminami.
 13. Rzeczywiście banner jest popularną formą reklamy, ale z tego co się orientuję to jest on jedną z najmniej skutecznych form. Wiadomo, lepsze to niż nic. Poza tym można również stosować rabaty cenowe dla stałych klientów, żeby ich zatrzymać na długi czas w swoim sklepie.
 14. No właśnie, jeśli mam niższe ceny...A co w przypadku jeśli nie mogę mieć niższych cen niż konkurencja?
 15. Potrzebuję dość sporo pieniędzy (kilkadziesiąt tys.) na rozpoczęcie działalności gosp., a nie mam ich za bardzo skąd wziąć. Czy istnieją jakieś kredyty lub pożyczki nisko oprocentowane dla osób, które zatrudnione są jedynie na umowę o dzieło? Dopytywałem się już w wielu miejscach, ale jak do tej pory nie udało mi się znaleźć chętnej instytucji, która chciałaby mi pożyczyć na ten cel pieniądze. Wiecie coś na temat takich pożyczek itp.? Tylko nie piszcie o dofinansowaniach na rozpoczęcie działalności, bo w tej kwestii jestem w miarę dobrze zorientowany.
 16. ja też temat Inteligo słyszałem nie ciekawe opinie. Jakoś nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło żeby w tym banku konto otworzyć. A tobie jaki numer bank wykręcił? Ja mam konto w mBanku i w sumie nie narzekam. Jedynie jedna kwestia mnie trochę denerwuje - a mianowicie to, że bank ten nie posiada swoich placówek i jak potrzebuje wybrać z konta pieniądze, to zawsze są kombinacje, bo muszę najpierw te pieniądze przelać na inne konto.. Chyba, że coś się w ostatnim czasie zmieniło w tej kwestii, a ja o tym nie wiem?
 17. Coś takiego, to tylko w Polsce mogli wymyślić. Tragedia. Zamiast pomagać małym przedsiebiorstwom, są one wiecznie gnojone w naszym kraju. Brak słów...
 18. Dokładnie tak, jeśli obroty przekroczą 20 tys. zł, trzeba kupić kasę fiskalną.
 19. Więcej informacji na temat rozliczania sie z programów partnerskich oraz zmian jakie nastąpiły w tej kwestii w styczniu 2009, znajdziesz w tym artykule: Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym zarabiając w programach partnerskich?
 20. Nie bardzo wiem co masz na myśli - napisz więcej szczegółów, to postaram się pomóc.
 21. Jeśli chodzi o zarobki, to bardzo różnie to wygląda - zależy do jakiego PP jesteś zapisany i co promujesz w internecie (są różne stawki prowizyjne) np. na polecaniu książek możesz zarobić od kilkunastu groszy do kilkudziesięciu złotych (na jednej książce), polecając np. kredyty możesz zarobić nawet kilka tysięcy złotych za jeden wniosek... Nie zarobiłeś ani grosza, bo widocznie posiadasz zbyt małą wiedzę na temat programów partnerskich. Trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać. tak to wygląda...
 22. To nie jest tak, że zrobisz coś np. stronę internetową i później nic nie musisz robić, a pieniądze wpływają na twoje konto. Żeby zarabiać w PP, musisz cały czas działać. Nie zgadzam się też z opiniami większości z was piszących w tym temacie, że nie da się zarobić w programach partnerskich. Po pierwsze, programy partnerskie nie są przeznaczone dla osób nastawionych na duże zarobki od pierwszego miesiąca (żeby zacząć zarabiać, czasem trzeba wielu miesięcy). Po drugie, trzeba stale dokształcać się w tej kwestii, czytając książki, artykuły, wypowiedzi na forach itp. itd. W każdym razie, warto na to poświęcić czas.
 23. Napiszę tylko tyle: TRZYMAJ SIĘ OD FIRM MAILINGOWYCH Z DALEKA. Miałem nadzieję, że już powoli się te "firmy" rozsypują, ale z tego co widzę na różnych forach - nadal nabierają ludzi na duże zarobki. Po raz kolejny powtórzę: ponad rok czasu na to straciłem i nie dostałem ani złotówki za codzienne klikanie w linki z reklamami w mailach. Jedyną (marną) korzyścią było to, że za zarobione pieniądze (kwestia kilkunastu złotych) mogłem sobie opłacić reklamę w tych właśnie firmach i moja strona www była bardziej widoczna dla użytkowników tychże firm. Nie polecam tego rodzaju współpracy. Warto natomiast zainteresować się programami partnerskimi różnych firm - tutaj też nie będziesz zarabiać góry pieniędzy od pierwszego miesiąca. Praca ta jest bardziej nastawiona na zapewnienie źródła dochodu w przyszłości (wynika to z tego, że trzeba sporo czasu poświęcić na rozwinięcie swojego e-biznesu) tzw. "lepsza przyszłość" :) Ale tę formę współpracy polecam.
 24. Musisz trochę poczytać na temat spamu. Wysyłanie reklam poprzez maile (mam na myśli wykupiony mailing, gdzie dana osoba lub firma posiada bazę adresów osób, które wyraziły zgodę na otrzymywanie maili z reklamami) wcale nie jest spamem i czasem przynosi niezłe rezultaty, ale jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników np. dopasowanie treści reklamy do grupy docelowej.
 25. Tak się zastanawiam, czy porównywarki cen pozytywnie wpływają na promocję sklepu internetowego, czy negatywnie... Przykładowo, mam sklep internetowy z produktami, na które jest duża konkurencja w sieci. Konkurencyjne sklepy istnieją dłużej na rynku niż mój sklep i posiadają tańsze produkty. Czy w takim przypadku jest sens dodawać swój sklep do porównywarek cen??? Co o tym myślicie, jakie macie doświadczenia w tej kwestii?