rads

Użytkownik
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez rads


 1. Studia informatyczne studiami informatycznymi. To zawsze będzie miało duże wzięcie. Bo jakby nie patrzeć duże jest zapotrzebowanie na informatyków, grafików, programistów itd itd itd.

  No jak widać humanistyczne to czasami z braku laku, ale jeżeli już ktoś to kocha i ma do tego talent to naprawdę może to być dobry wybór, który w przyszłości pomoże osiągać bardzo dobre sukcesy.

  Turystka to także dobry kierunek, zwłaszcza jeżeli chodzi o bycie przewodnikiem, który zna bardzo dobrze parę języków.

  Wszystko ma przyszłość, ale musi być z tzw. powołania bo inaczej to ciężko. Pasja połączona z talentem to coś co na pewno nie jednemu pomaga w życiu.


 2. No i to jest właśnie ten chwyt marketingowy, że tak ładnie wszystko jest opisane co możemy znaleźć, w czym to co znajdziemy może nam pomóc, jakiej to wysokiej jakości jest kura itd bla bla bla ... A jak już kupimy to doświadczamy niezłego szoku, bo kupujemy tzw. bubel no i nie ma tam tego czego tak naprawdę szukaliśmy i było nam potrzebne.


 3. za: poprawa płynności, zabezpieczenie ryzyka utraty należności, profesjonalna obsługa wierzytelności, możliwość finansowania rozwoju skorelowanego

  z obrotem, rabaty u dostawców i wiele innych.

  przeciw: prowadzenie takiego biznesu, który nie nadaje się do faktoringu,

  np. duża sezonowość, rozliczenia kompensacyjne z odbiorcami, ograniczenia

  w dysponowaniu swoimi wierzytelnościami (tzw. zakazy cesji), produkcja dóbr jednostkowych lub inwestycyjnych, działalność usługowa w branżach gdzie ostateczny odbiór (rozliczenie usługi) jest mocno odsunięte w czasie (np. gwarancja budowlana), itp.


 4. Od dłuższego czasu czytając fora, blogi prześladują mnie tematy odnośnie założenia własnej e-firmy. Co blog to nowy pomysł na e-firmę. Jestem ciekaw jakie pomysły na e-firmę macie wy. Zapraszam wszystkich do przedstawienia własnych pomysłów, z góry dziękuję za zainteresowanie się tym tematem.


 5. Pomyślmy sobie, że pewien mężczyzna mając dość pracy u kogoś zamierza otworzyć interes. Ma świetne miejsca na budkę fest-food, pierwsze sąsiaduje z postojem taxi i szkoła podstawową, drugie jest położone w pobliżu dużego marketu, dużego dworca PKP. Które z tych miejsc byłoby lepsze?

  No i czy kapitał, który posiada wystarczy mu na rozpoczęcie takiego typu działalności? Jego kapitał wynosi 15 000 tysięcy zł.


 6. "Serwis aukcyjny, Zróbmy konkurencję Allegro :)" No tytuł tematu poruszanego w tym dziale bardzo mnie zadziwił, bo tak naprawdę żadna konkurencja nie ma szans z takim gigantem jakim stało się ostatnimi laty Allegro. Jeżeli już jakieś aukcje to tylko na prywatnych stronach, serwisach itd. No ale jeżeli już znajdzie się jakiś zapalony konkurent Allegro no to życzę powodzenia.


 7. Sex Shop normalna sprawa, bardzo dobra inwestycja w "naszych czasach". Każdy kto czuje odpowiednią potrzebę wchodzi i kupuje, chociaż z drugiej strony ludzie mogą się krępować więc bardziej polecałbym Sex Shop online. Dobry pomysł na biznes i popieram mojego poprzednika, że to nie żadna szara strefa itp.


 8. No wata cukrowa kojarzy mi się z dzieciństwem, innym też powinna dlatego otwarcie takiego biznesu jest bardzo sympatycznym pomysłem i pewnie opłacalnym ale jednak na bardzo niskich obrotach. No chyba, że mówimy tutaj o sieci stoisk waty cukrowej np. w całej Polsce, no dobra dajmy ponieść się emocją, w całej Europie ;)


 9. Pewnie, że to duże pole do popisu. Rynek rozwija się właśnie dzięki takim inwestorom, dlatego warto zainwestować w otwarcie takiego typu sklepu mimo, że na początku nie będziemy osiągać dużych zysków. Wszystko z czasem się ustabilizuje i wkroczy na odpowiedni tor.


 10. Zlecenia przez internet straciły ostatnio na wartości tak jak już mój poprzednik wspomniał. Chociaż z drugiej strony szanująca się firma, której zależy na profesjonalnym wykonaniu zlecenia nie weźmie kogoś kto wykona zlecenie za 10 zł. Chociaż z drugiej strony zależy pewnie większości zleceniodawcą na jak najtańszym wykonaniu ich zadań, dlatego tacy Freelancerzy jak my tracimy okazję na wykazanie się i zarobienie pieniędzy.